Svého prvorozeného syna zahlédla Petra Černocká jen na chvilku a zaslechla jeho pláč!

Ještě když byla vdaná, prožila si vášnivý románek se svým kapelníkem!

V době, kdy se kariéra Petry Černocké (68) ubírala tím nejlepším směrem, zasáhla jí těžká rána v soukromí. Chlapeček, kterého přivedla na svět, zemřel krátce po porodu.

Na svět přišla Petra do rodiny právníka a úřednice a její dětství bylo ze začátku šťastné. Všechno se ale změnilo maminčinou nemocí a jejím předčasným odchodem. Srdeční vada, kterou máma trpěla, se postupně zhoršovala. Byla stále častěji v nemocnici a Petra se na čas ocitla i v celotýdenní školce.

Také vás může zajímat ...

V devíti letech se dozvěděla krutou zprávu: maminka se domů už nikdy nevrátí.

Saxana z ní udělala hvězdu!

Nová žena v rodině vyvolala hádky

Uplynulo rok a otec si našel novou partnerku jménem Hana. Petra ji přijala. „Já jako desetiletá holka jsem byla ráda, že přišla nová máma, která se o mě stará,“ uvedla. Horší to bylo s jejím bratrem Pavlem (73), pozdějším známým diskžokejem. Tomu macecha vadila, nejen kvůli tomu, že si s sebou přivedla také svého syna.

„Kluci na sebe otevřeně žárlili, oba se domnívali, že Hanička nadržuje právě tomu druhému,“ popisovala Petra. „Kontrolovali si velikost porcí na talíři, no někdy to bylo až k smíchu, kdyby to ve skutečnosti nebylo tak smutné.“ Ještě smutnější ale bylo, že se tím asi nadobro zničil vztah mezi zpěvačkou a jejím bratrem. Nikdy v životě už k sobě nenašli cestu.

Pokoušeli se o to později ve zralejším věku, kdy už nebyli na světě ani otec, ani jeho druhá žena, ale bohužel to dopadlo špatně. Pavel se o své sestře vyjadřoval nepříliš lichotivě i jako o zpěvačce. Prohlašoval, že se mu její písničky nelíbí a že kdyby ji bývala neproslavila role Saxany, tak by postupně upadla v zapomnění.

V tomhle směru se jeho zlá slova určitě nezakládala na pravdě, protože Petra zdaleka nebyla jen zpěvačkou jedné písničky a herečkou jedné role.

V televizní parodii na seriál Nemocnice na kraji města.

Menšík zkritizoval její kalhotky!

Na konzervatoři studovala Petra operní zpěv a klavír, do oblasti vážné hudby ale potom nezamířila. Ještě na absolventském koncertu zazpívala árii kuchtíka z opery Rusalka. Mezitím se ale už stále víc věnovala hudbě populární. Měla štěstí, že se dostala do legendárního divadla Semafor. Jedna z her se jmenovala Čarodějky. Ta byla pro Petru, dá se říct, osudová.

Viděl ji totiž režisér Václav Vorlíček (87) a pomohlo mu to při výběru hlavní představitelky komedie Dívka na koštěti. Do role přitom byla zvažována i Věra Špinarová. Ta ale dala přednost pracovnímu zájezdu do zahraničí, čehož později litovala. Mladá čarodějnice Saxana se Petře hrála dobře, protože většinou stačilo tvářit se nějak nechápavě.

Pohádková bytost se totiž ocitla ve světě a v situacích, kterým nerozumí. Dobře se jí pracovalo s hereckým partnerem Janem Hrušínským (62). „Ostatní mi přišli moc mladí, bylo jim tak čtrnáct, patnáct, zatímco mně bylo osmnáct,“ líčila a měla přitom na mysli i Jana Krause (64). Zajímavou vzpomínku, týkající se jejího spodního prádla, má i na Vladimíra Menšíka (+58).

„Jednou jsem seděla před školou a čekali jsme na záběr. Menšík tam chodil, on byl neklidný a nikdy si nesedl.

Když šel už potřetí, tak řekl: Děvenko, chtěl bych vás upozornit, že opravdová dáma nenosí květované kalhotky, ale čistě bílé,“ popisovala pikantní vzpomínku.

Vdávala se, protože „musela“.

Manželství rozložily nevěry

Začátkem 70. let přišla velká změna nejen v kariéře Petry, ale i v jejím soukromém životě. Vdala se za hudebníka Jana Vaculíka (72); ten se stal později policejním radou. Svatbu urychlilo to, že zpěvačka byla v jiném stavu. Své „ano“ řekla ve čtvrtém měsíci těhotenství. Porod byl naplánovaný na pražskou Štvanici, jenže v době termínu tam bohužel probíhalo pravidelné malování.

Petra tak musela jít rodit do jiné nemocnice, což mělo kruté důsledky. „Můj syn zemřel kvůli špatné technologii porodu. Neměl žádnou vrozenou vadu, byl zdravý,“ vzpomínala po letech zpěvačka na jeden z nejhorších dnů svého života. Tuhle tragédii se snažila vytěsnit z mysli a čas to vyřešil za ní.

Svědčí o tom následující příhoda, kterou Petra vyprávěla: „Po dvaceti třiceti letech, když začaly frčet kartářky, jsem si říkala, že to musím prubnout. Byla jsem u jedné, ta rozhodila karty na stůl a řekla, že mám dvě děti. A já řekla, že ne. Teprve pak mi došlo, že jsem to tak vytěsnila po těch letech, že ten kluk se narodil.“ Osobní tragédie pro Petru znamenala i změnu postoje ke světu.

„Musela jsem se seznámit s novou skutečností, totiž že existuje něco, čemu se říká pokora. Do té doby jsem to považovala za hloupé a nepotřebné slovo,“ řekla s odstupem času. Než se pak znovu stala matkou, uplynulo deset let – až pak přišla na svět dcera Barbora (38). To už byl Petřin vztah s manželem narušený oboustrannými nevěrami. Těch mimomanželských románků bylo víc.

Na straně zpěvačky proběhl nejsilnější z nich se Zdeňkem Mertou (66) kapelníkem Petřiny doprovodné skupiny Kardinálové. „Asi jsem tím chtěla zaslepit čerstvou díru v srdci.

Bylo to samozřejmě naivní a hloupé a ten románek dlouho nevydržel,“ konstatovala.

Dcera Bára dělá své mamince radost.

Už byl stejně na odchodu

Poté, co se rozvedla s Janem, měla Petra pětiletý vztah s dalším mužem, Vadimem Petrovem (60). Ten měl také po rozvodu se Zlatou Adamovskou. Myslím, že Vadim si mě vyhlídl, protože v té době jsme si se Zlatou byly trochu podobné. Což mi lichotí, protože Zlatu pokládám za velice hezkou ženskou,“ prohlásila zpěvačka.

Teprve další milostné pouto s kytaristou Jiřím Pracným (65) se ale ukázalo být tím nejlepším a finálním. Nevadilo jí, že šlo opět o hudebníka. „Jde prostě jen o to, zda ti dva dokážou spolu příjemně žít, jestli se mají úplně obyčejně rádi a dokážou myslet na potřeby toho druhého,“ vysvětlovala. „To znamená v mnohém ustoupit, což nikoho moc netěší, to dá rozum.

Chce to tedy určitou pokoru a skromnost.“ Jistým problémem bylo, že v době, kdy začal vztah Jiřího a Petry, byl nový partner ještě ženatý. Vypadalo to tedy, jako by rodinu opouštěl kvůli ní, což ale zpěvačka zásadně popírá. „Syny měl už odrostlé a zrovna byl jaksi na odchodu.

A je mi jasné, že to říkají všechny, které nějakého muže od rodiny odvedly,“ řekla jasně.

Nevyhnula se ani estrádám.

Hádky se mají řešit až druhý den!

Jiří a Petra se doopravdy, jak se říká „našli“. Spojuje je nejenom láska, ale i hudba. Společně vystupují, Petra zpívá své písničky a Jiří k tomu hraje na kytaru. Pokud se někdy na jasném nebi objeví mráčky hádek, dokáže si s tím zpěvačka poradit. Prý prostě počítá do deseti a když i potom se schyluje ke sporům, tak zmizí z dosah, třeba na nákup nebo za kamarádkou.

A teprve když problém vychladne, opatrně na něj druhý den zavede řeč. Jiřího si v roce 2004 vzala a podruhé tak vstoupila do manželství. Jako místo obřadu si vybrali v létě roku 2004 městečko Česká Kamenice. Svatební kytici si Petra vázala sama. Přítomni byli i Jiřího synové a dcera Petry.

Z původně malé svatby se ale nakonec přece jen stala velká událost, protože se na její druhé „ano“ přišlo podívat hodně fanoušků populární zpěvačky. Jedinou věc prý kdysi druhý manžel Petře zatajil. Říkal, že na rozdíl od ostatních mužů ho nezajímá fotbal. Ukázalo se, že to tak není.

Ovšem to je věc, která se dá hodit za hlavu!

Petřin slavný bratranec.

V dětství byl Bróda hodným strýčkem

Ještě jedno slavné jméno měla Petra v rodině: svého o 29 let staršího bratrance, herce Vlastimila Brodského (+81). „Když jsem byla holčička, tak to byl rodinný, slavný strýček, který mi nosil čokolády a pro rodiče lístky do Vinohradského divadla. S bráškou jsme vždy uvítali fakt, že když šli naši do divadla, tak jsme měli volný prostor, třeba v tom, že jsme nemuseli jít včas spát,“ vzpomínala.

Kvůli velkému věkovému odstupu se s legendárním hercem sblížila až v dospělosti, dokonce spolu i vystupovali na pódiu!

Díky Dívce na koštěti poznala kus světa!

Na čarodějnickém koštěti až za oceán!

Role Saxany Petře přinesla nejen slávu, ale i v té době nevídané možnosti cestování. S filmovou delegací se vydala například do takových exotických zemí, jako Tunisko nebo Mexiko. „Bylo to pro mě v té době přímo ohromující,“ přiznala.. „V Mexiku jsem například byla v únoru a do pokoje mi přinesli čerstvé jahody! Připadala jsem si jako opravdová hvězda.

Do zahraničí mě pustili díky filmu, jinak by mi úřady nikdy vycestovat nedovolily.

Byla to neuvěřitelná doba!“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...