Svého vlastního syna musela nechat Claudia Cardinale vychovávat jako bratra!

Pravdu o tom, že je jeho matkou, prozradila synovi, když mu bylo 19 let!

Mezi hvězdami světové kinematografie patřil Claudia Cardinale (81) k těm nejkrásnějším. Její život se obešel bez skandálů, jedno velké trauma si ale v mládí prožila!

Do Tuniska létají po celý rok letadla cestovních kanceláří plná turistů. Kdybyste mezi nimi udělali anketu o nejznámější tuniskou rodačku, patrně by si většina z nich žádnou nevybavila. A nejspíš by všechny překvapilo, že jí je filmová hvězda, herecká legenda a evropský erotický symbol Claudia Cardinale (81).

Nechtěla být hvězdou

Její skutečné jméno zní Claude Joséphine Rose Cardin. Namále měla už při svém příchodu na svět. Porod byl velmi komplikovaný: kolem krku se jí několikrát obtočila pupeční šňůra. Dětství trávila Claudia v Tunisku, kde byla úředním jazykem francouzština. Herečka, která se proslavila hlavně v italských filmech, se tak italštinu naučila až o mnoho let později. Kdyby běh událostí záležel jen na okaté tmavovlásce, svět by žádnou hvězdu s monogramem CC neměl. Byla sice živá a temperamentní, ale určitě ne ambiciózní. Nepovažovala se vlastně vůbec za hezkou a jejím snem bylo stát se učitelkou. Tak trochu nedobrovolně se ale v 19 letech stala vítězkou soutěže o nejkrásnější Italku v Tunisku. Přitom se vůbec nechtěla zúčastnit, přišla se jen podívat – její půvab se ovšem nedal přehlédnout. Cenou pro vítězku byl výlet do Benátek na filmový festival. Tam se na Claudii sesypali filmaři s nabídkami. Nejprve je odmítala, protože jí natáčení nepřipadalo jako něco zábavného. Po půl roce ale podlehla a podepsala sedmiletou smlouvu. Zajímavé bylo, že větší ambice stát se hvězdou měla její o dva roky mladší sestra Blanche (79). Claudia jí ale svým rozjezdem zastínila a Blanche už z tohoto stínu nikdy nevystoupila.

S mladší sestrou Blanche.

Manželství jako nevolnictví

Claudia měla sice krásnou tvář, ale k ní i nezvykle drsný hlas, takže musela být ve filmech často předabována – navíc měla silný francouzský přízvuk. To ale slavné herečce nijak moc nevadilo. Tím největším životním trápením a traumatem bylo něco jiného: vlastní syn. Šlo o způsob, jakým otěhotněla. Nebylo to dobrovolně. Poté, co se seznámila s jedním mladým Francouzem, se z nápadníka vyklubal násilník. Claudia přijala jeho pozvání na večírek. Žádný se ovšem nekonal a Claudia toho dne nedobrovolně přišla o nevinnost. A nezůstalo to bez následků. Syn, kterého přivedla na svět, byl pak vychováván před celým světem jako její mladší bratr. Ani on sám netušil, že Claudia není jeho sestra, ale matka. Řekla mu to, až když byl plnoletý. Patnáct let Claudia žila ve vztahu s producentem Francem Cristaldim (+67), který zároveň pečlivě dohlížel na její kariéru. Byl to vlastně vztah na smlouvu, protože herečka měla přísně nařízeno, že nesmí přibrat na váze nebo svobodně měnit své oblékání a líčení. S Cristaldim se později rozvedla a on se kvůli tomu pokusil zabít; šlo ale jen o demonstrativní reakci. Claudia potom žila s režisérem Pasqualem Squitierim (+78), s nímž měla dceru.

Milovali jí slavní herci!

Claudia Cardinale byla vždy pečlivou matkou – svým dětem volá i dnes ze svého pařížského bytu každý den. Patřila k ženám, která muže fascinovala a přitom si jí vážili. Měla v sobě kouzlo osobnosti, které její krásu násobilo, nikdy nebyla pouhým plakátovým typem. Není divu, že ji chtěl svést Marlon Brando (+80) a stejně tak chápeme i Marcella Mastroianniho (+72), který se do ní v 60.letech zamiloval a prý kvůli tomu dost trpěl. David Niven (+73), její herecký kolega z filmu Růžový panter, o ní prohlásil: „Pokud jde o mě, Claudia Cardinale je hned po špagetách nejlepším italským vynálezem.“ I dnes je ve svém vysokém věku stále aktivní. Říká: „Dokud žiji, vyžaduji od života ohromení a překvapení!“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...