Svému milovanému muži zemřela Zuzana Dřízhalová v nemocnici před očima!

Poprvé jí zhoubná nemoc atakovala už v sedmnácti. Pak ještě dvakrát.

Byla krásná, talentovaná, diváci si jí oblíbili v televizních seriálech. Zákeřná nemoc ale bohužel nedopřála Zuzaně Dřízhalové (†36) na tomto světě ani čtyřicet let.

Kdyby se Zuzana Dřízhalová (†36) nestala herečkou, nejspíš by se uživila i jako klavíristka. Hrát na tento nástroj jí naučil kdysi otec. Zuzana skutečně uvažovala o tom, že se bude klavíru věnovat profesionálně, ale pak si to rozmyslela.

Také vás může zajímat ...

„Myslím, že jsem nebyla zas až tak dobrá, navíc mě i bolely ruce, když jsem dlouho cvičila. A taky jsem nechtěla tak osamělé povolání,“ konstatovala.

V manželovi měla velkou podporu.

Nejprve si vybrala chemii

Zuzana také zpívala v souboru Bambini di Praga. Zjistila ovšem, že nejvíc ze všeho jí baví herectví. Po základní škole chtěla jít na konzervatoř. „Táta mi ale celkem rozumně radil, abych radši vystudovala gympl a měla pak lepší možnost volby budoucího povolání,“ prozradila.

Během studia jí zaujaly i přírodní vědy a tak nakonec nastoupila na vysokou školu chemicko-technologickou.

Náhoda ji ale přece jen nasměrovala tam, kam celý život mířila. U zkoušek na DAMU byla s kamarádem, který se na rozdíl od ní hlásil – pomohla mu tím, že s ním nacvičila dialog. Zaujala, za rok se přihlásila a prošla. „Chemie šla okamžitě k ledu,“ přiznala. „Jak jsem se dozvěděla, že mě přijali na DAMU, tak jsem s ní praštila.“

Rodiče tu změnu přijali. „Pokud se u mě něčeho báli, tak zřejmě toho, jestli se opravdu dokážu prosadit, jestli vůbec budu mít uplatnění. Jakmile viděli, že ano, že nabídky přicházejí, určitě se jim ulevilo,“ popisovala herečka reakci otce a matky.

V Ordinaci v růžové zahradě.

První kluk nevydržel stres

To, že je vážně nemocná, Zuzana zjistila v citlivém věku sedmnácti let. „Vzpomínám si, že když jsem se dozvěděla diagnózu, šla jsem domů a vůbec nevěděla, co mě čeká,“ uvedla později v jednom rozhovoru. Rakovina lymfatických uzlin prověřila její vnitřní sílu a také vztahy kolem.

Chodila tehdy s klukem, který ten nápor nevydržel a rozešel se s ní. „Pro mě to byla strašná rána, neměla jsem moc motivací se uzdravit, přestože jsem to nakonec nějak dokázala,“ vzpomínala Zuzana. V pětadvaceti letech ale Zuzana našla muže, který se ukázal být tím nejlepším partnerem ve všem dobrém i zlém, čím si měla ve zbytku života projít.

Herec a scénograf Hynek Dřízhal (43) při ní stál opravdu doslova až do poslední vteřiny. Společně prožili střídavá období naděje, smutku, strachu a nejistoty. Mladá herečka neztrácela optimismus, i když se jí rakovina vracela.

Prošla si tvrdou chemoterapií a velkými bolestmi kostí, kde se jí obnovovaly krvinky. Manžel jí pomáhal s injekcemi. Zuzana dvakrát rakovinu porazila. Během třetí drsné bitvy jí ale už nezbyl dostatek sil.

Dalším seriálem, kde si zahrála, byly Velmi křehké vztahy.

Prožila štěstí s adoptovaným chlapečkem!

Manželé Dřízhalovi chtěli mít i dítě, Zuzaně se podařilo otěhotnět, ale nedopadlo to dobře. Rozhodli se proto pro adopci. Syna se jim podařilo získat do své péče sedm měsíců před Zuzaninou smrtí. Hynek vzpomínal: „Sešli jsme se doma, Zuzka se celá klepala, já jsem smontoval postýlku.

Bylo to největší štěstí v životě.“ Konec začal nenápadně, angínou a horečkami. Nakonec jí musel manžel odvézt do nemocnice, kde zjistili, že zhoubná nemoc zahájila další útok. „Když jsem ji do nemocnice přivezl, řekla, že se domů asi nevrátí,“ vzpomínal manžel. Zuzanu uvedli do umělého spánku, ale tělo už bylo příliš vyčerpané.

Lékaři zavolali Hynkovi, když bylo jasné, že konec se blíží. Zuzana mu zemřela před očima. „Sedl jsem si k ní, sám, vzal jsem ji za ruku a ona pomalu odcházela. Za třicet pět minut zemřela.

Bylo to jako ve filmu, přestalo jí bít srdce a na monitoru běžela ta rovná čára. Já jsem ji strašně miloval, kdybych u ní nebyl zrovna v tuhle chvíli, neodpustil bych si to,“ řekl Hynek.

Měla bohužel příliš málo času.

Rozloučil se s ní tam, kde si řekli své „ano“!

Svatbu s Hynkem měla Zuzana v kostele u svatého Matěje, s velkou rodinou. Další tři dny pak slavila s kamarády na horách. V té době Hynek netušil, že na stejném místě, kde si řekli své „ano“, se bude se Zuzanou jednou loučit.

Pohřbu se zúčastnilo dvacet nejbližších, pozvaných hostů. Hynek přinesl smuteční věnec, na kterém byl vzkaz od něho i od adoptovaného synka. Se Zuzanou se naposledy rozloučil, když pohladil rakev, ve které jí vynášeli z kostela.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...