Svému synovi chtějí dopřát pohádkové dětství

I po tolika letech spolu jsou pořád šťastní.

JANA STRYKOVÁ (41) je už několik let zamilovaná do partnera MATĚJE MATUŠKY (40). Aby bylo jejich štěstí úplné, pořídili si ti dva synka JÁCHYMA (6), roztomilého chlapečka, pro kterého by udělali všechno na světě.

Krásná Jana Stryková (41) je bezesporu velmi zajímavá dáma. Budoucí herečka se narodila 22. dubna 1979 v Brně jako nejmladší ze tří sourozenců.

Také vás může zajímat ...

Když jí bylo deset let, rodiče se rozvedli. Jen krátce nato pak Jana začala přemýšlet, čím by se chtěla v dospělosti stát. Nejprve chtěla být jeptiškou, od toho ale naštěstí brzy ustoupila, později si dokonce vyzkoušela práci barmanky, prodavačky i au pair.

Kvůli těhotenství odešla z Ordinace

Pak se ale, údajně z pouhé zvědavosti, přihlásila na DAMU, což navždy změnilo její životní dráhu. Jana dnes vystupuje na několika divadelních scénách a před filmovou a televizní kamerou je doslova jako doma.

Diváci si ji oblíbili už jako Vandu v seriálu Dokonalý svět a o několik let později ji doslova začali zbožňovat, když dostala roli zdravotní sestřičky Kateřiny Vránové v nekonečném cyklu Ordinace v růžové zahradě.

Pro diváky byla pochopitelně velká rána, když Jana na nějaký čas z Ordinace zmizela, a to ještě za velmi tragických okolností. Tvůrci seriálu vymysleli v roce 2014 nehodu na motokáře, během které její postava utrpěla vážná zranění a byla převezena do zahraničí. A co vlastně tehdy stálo za Janiným odchodem?

Nic jiného než těhotenství, které už se před kamerou nedalo dále skrývat.

Okouzlila ho její krásná ňadra

Všemu ale předcházela pořádná aféra. A to v době, kdy začala randit s tatínkem svého dítěte Matějem Matuškou (40), vnukem slavného českého zpěváka Waldemara Matušky (†76). Matěj totiž kvůli Janě opustil svou tehdejší partnerku Danielu Horáčkovou (45) a jejich malou dcerku.

Jak se později ukázalo, talentovaný zvukař se paradoxně nezakoukal do krásných Janiných očí, ale mnohem víc ho okouzlila její ňadra. Ti dva se poprvé setkali při natáčení seriálu Okresní přebor, kde Jana propůjčila svůj hlas navigaci v autě.

Zabodoval až na druhý pokus

Na rozdíl od Matěje si Jana jejich první setkání vůbec nepamatuje. Matuška u ní tak zabodoval až na druhý pokus. Ať už to tehdy bylo jakkoli, jedno je jisté. Na jaře 2014 už bylo jasné, že Stryková čeká s Matuškou dítě a že její milenec od své dlouholeté přítelkyně Daniely definitivně odešel.

A to i přesto, že jí Matěj kdysi sliboval veselku. Místo vytoužené svatby se však Daniela dočkala kruté zrady. „Takový je život. Nejsem jediná, komu se tohle stalo,“ řekla pak Horáčková odevzdaně novinářům a dodala, že Janě ani svému bývalému partnerovi nic zlého nepřeje.

Nebyla pravý viník jejich rozchodu

Jak se ale později ukázalo, Jana za nic opravdu nemohla. Své o tom řekl i Matějův otec a Waldův syn z prvního manželství Mirek Matuška. Ten kvůli rozporům mezi svým synem a Danielou dokonce nikdy neviděl svou malou vnučku.

„Mezi nimi bylo velké dusno už v těhotenství a prakticky se to jen zhoršovalo,“ řekl trpce Mirek. Později dokonce tvrdil, že není pravda, že by Matěj svou rodinu opustil právě kvůli Janě. Od Daniely měl odejít ještě dřív, než mezi ním a Strykovou zahořela láska.

Jestli je to pravda, nevíme. Jisté je jen to, že jsou oba stále zamilovaní a báječně se doplňují i při výchově syna Jáchyma (6), který přišel na svět 30. března 2014.

Dědeček byl z vnoučka nadšený

Protože nastávající rodiče nechtěli, na rozdíl od mnoha jiných, znát dopředu pohlaví miminka, do poslední chvíle netušili, zda se jim narodí chlapeček nebo holčička. Matějův otec si z celého srdce přál, aby to bylo holčička.

Jeho přání se sice nakonec nesplnilo, když ale viděl malého Jáchyma, počáteční zklamání bylo tatam a péči o něj si začal užívat, jak jenom mohl.

O svatbě nechtěla ani slyšet

Ačkoli se Jana a Matěj na miminko velmi těšili, péče o malého synka jim alespoň v počátku dávala pěkně zabrat. Oba se totiž museli pořádně ohánět, takže měli někdy pocit, že toho mají až nad hlavu. I to byl patrně důvod, proč Jana nechtěla o případné svatbě ani slyšet. „Vdávat se nebudu,“ odpovídala herečka rozhodně na všetečné dotazy novinářů.

Nedokázala si totiž představit, že by v tom šíleném kolotoči ještě plánovala veselku. Tehdy prý byla vůbec ráda, že se mezi péčí o Jáchyma a prací alespoň trochu vyspí. Stryková a Matuška jsou však zářným příkladem toho, že velká láska žádný papír nepotřebuje. Vzájemně se podporují a doplňují a není nic, co by pro svého milovaného syna neudělali.

Se synem se odstěhovali do Krkonoš

Ti dva se dokonce nedávno rozhodli, že dopřejí Jáchymovi doslova pohádkové dětství. Proto se na poslední rok, než jejich syn nastoupí do školy, odstěhovali z Prahy do Krokonoš. V současné době tedy Jana kvůli práci neustále cestuje po trase Praha–Krkonoše.

Talentované herečce se na horách tak líbí, že by se tam nejraději odstěhovala natrvalo. Zároveň si ale moc dobře uvědomuje, že by se to nedalo dost dobře skloubit s její prací v divadle. A z představy, že se budou muset vrátit zpátky do velkoměsta, už je jí teď smutno. Janě se totiž zdá, že je život v hlavním městě plný falešného pozlátka.

„Praha je plná dokonalých lidí. Dokonalá práce, dokonalé auto, dokonalá vizáž a drahý kafe v ruce,“ říká s úsměvem půvabná herečka a dodává, že lidé na horách tomuto pokušení naštěstí zatím odolávají. Třeba nakonec partneři najdou nějaké řešení, jak se s celou situací vyrovnat.

Po hádce vždy přijde sladké usmíření

A jak vlastně vypadá život tohoto sympatického páru? Jak sama Stryková přiznává, zatímco v zásadních otázkách se s Matějem většinou v klidu shodnou, o maličkostech se dokážou dohadovat nekonečně dlouho.

Nakonec se ale vždy nějak domluví, a dokonce se střídají i v tom, kdo má poslední slovo. I z toho je zřejmé, že jsou ti dva pro sebe doslova stvořeni. Vždyť pohádat se umí úplně kdekdo, ale vždy se usmířit, to dokážou jen skutečně milující lidé. Snad jim jejich štěstí vydrží ještě další dlouhá léta.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...