Svému vrahovi John Lennon nejprve podepsal album!

Dodnes si spousta lidí myslí, že rozpad The Beatles zavinil Johnův vztah!

Letos by bylo Johnu Lennonovi (+40) osmdesát let. Jeho život ale přervalo pět ran z revolveru šíleného muže!

Slavný hudebník John Lennon (+40) měl komplikované dětství. Jeho otec se plavil na lodích jako stevard. O rodinu se moc nezajímal, takže matka si našla přítele, se kterým otěhotněla. Malého Johna radši svěřili do výchovy tetě.

Také vás může zajímat ...

Když mu bylo pět let, pokusil se ho otec unést. To se mu nepodařilo, přesto s ním John toužil být. Nakonec dal ale přednost matce a s tátou se viděl až za dvacet let!

Legendární kapela The Beatles zažila největší boom v 60. letech.

Změnila ho rozvedená Japonka!

V sedmnácti letech Johna postihla osobní tragédie. Matka se stala obětí autonehody, když jí autem srazil pirát silnic. V té době už měl ale nakročeno i k budoucí velké slávě. První hudební kapelu si založil už v patnácti letech a krátce nato se setkal s Paulem McCartneyem (78), kterého do skupiny přibral.

Postupně přibyli teprve čtrnáctiletý George Harrison (+58) a nakonec i Ringo Starr (80). Zrodila se legendární skupina The Beatles. V roce 1962 vydala první sólovou písničku Love Me Do. Byl to obrovský hit. Johnovi a jeho kamarádům se v následujících letech totálně změnil život. Stali se největšími hvězdami planety.

Ačkoliv byl John v té době už ženatý a měl syna, nijak se nebránil zástupům fanynek, které usilovaly o to strávit s ním aspoň jednu noc. Zkrotila ho až žena, u které by to asi nikdo nepředpokládal. Yoko Ono (87), která do Anglie přijela v roce 1966, byla už dvakrát rozvedená a o sedm let starší.

Hned první společnou noc společně s Johnem natočila desku a na obal se vyfotili nazí. Když se Johnova manželka vrátila z dovolené, našla tam už Yoko jako svoji nástupkyni. Japonská umělkyně hudebníka naprosto změnila. Předtím byl celkem bezohledným sukničkářem, nyní se stal citlivým romantikem.

Mělo to vliv i na tvorbu The Beatles, kterým se Johnův vztah s Yoko nelíbil. V roce 1969 si John svoji asijskou přítelkyni vzal. V témže roce se legendární skupina rozpadla, což většina lidí dávala za vinu právě Johnovu vztahu. On sám začal zpívat sólově. S Yoko měl syna Seana a pár let se věnoval jenom rodině.

Vrah číhal v podloubí

Osud slavného hudebníka se naplnil 8. prosince 1980. Ještě ráno nafotil slavný snímek se svojí ženou na obálku magazínu Rolling Stone. V podvečer se vydal s Yoko Ono do nahrávacího studia. Přitom rozdal několik autogramů. Mimo jiné se podepsal i na jedno své album Marku Chapmanovi (65).

V nahrávacím studiu strávili John a Yoko několik hodin. Před jedenáctou večer se vraceli zpátky domů. Mark Chapman čekal ukrytý ve stínu podloubí. Jakmile kolem něho John prošel, vypálil na něho Mark pět ran z revolveru ráže 38.

Tou první se netrefil, ty další ale zasáhly hudebníkovy plíce, roztříštily mu rameno a přeťaly aortu. John ještě udělal pár kroků a jeho poslední slova zněla: „Postřelili mě, někdo na mě vystřelil.“ Potom upadl do bezvědomí. Atentátník Chapman se nechal policií zatknout.

Johna odvezla sanitka do nemocnice, kde se ho asi dvacet minut ještě pokoušeli oživit. Bohužel to bylo marné, mrtvý byl vlastně už při příjezdu do nemocnice. Ztrátu více než tří litrů krve nemohl přežít. Střely z revolveru byly navíc tříštivého typu, tedy takové, které se po vniknutí do těla deformují a zdevastují vnitřní orgány.

Zpráva o smrti Johna Lennona šokovala celý svět. Nikdo tomu nechtěl uvěřit. Pohřeb jedné z nejslavnějších osobností minulého století, jejíž život skončil v pouhých čtyřiceti letech, se konal dva dny po atentátu. Johnovo tělo bylo zpopelněno a ostatky převzala Yoko Ono.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...