Svěží řezy s vůní citronu

Suroviny: Na těsto:  250 g hladké mouky  1 lžička soli  60 g cukru moučka  160 g másla  1 lžička tymiánu Na krém:  6 vajec  170 g cukru krupice  3 citrony  40 g kukuřičného škrobu  1 špetka soli

Postup: Všechny suroviny na těsto vypracujeme v mixéru na drobenku, podle potřeby přidáme 2 až 3 lžíce vody a vypracujeme do podoby hladkého těsta.

Pokud nemáme mixér, klidně vše zpracujeme pomocí nože a poté rukama. Těsto natlačíme do formy vyložené zmuchlaným a znovu rozloženým pečicím papírem (tak se lépe dostane do jejích rohů) a dáme na 15 minut do mrazáku, než si připravíme zbytek.

Citrony pořádně umyjeme, ostrouháme z nich žlutou část kůry a vymačkáme šťávu. Ingredience na náplň pak už taky pouze prošleháme: vejce, cukr, škrob, špetku soli a citronovou šťávu a kůru. Nalijeme na vychlazené těsto a pečeme asi 35 minut při 180 °C dozlatova.

Hotové řezy necháme vychladnout, poté krájíme na kostičky a případně ještě posypeme moučkovým cukrem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama