Svoji exotickou manželku Marlon Brando celá léta týral!

Jejich láska začala před kamerou a skončila stejně drsně jako ve filmu!

Byl idolem žen a uměl toho pořádně využít. Marlon Brando (+80) měl celkem tři exotické manželky a 11 dětí, nebo možná i víc. Jeho nejznámější ženou byla Tahiťanka Tarita Teriipaia (75).

Jeden z filmů slavného hollywoodského herce Marlona Branda se jmenoval Divoch. Tenhle přívlastek ho plně vystihuje, nejen co se týká jeho vztahů k ženám, ale celkově. Marlon byl nezvladatelný už od mládí. Samozřejmě se na tom podepsalo rodinné prostředí, kde oba rodiče holdovali alkoholu a o Marlona ani jeho dvě starší sestry se moc nestarali.

Vyrůstal tak prakticky na ulici a moc nechybělo a skončil za mřížemi.

Vybíral si hlavně cizokrajné ženy.
Vybíral si hlavně cizokrajné ženy.

Přitahovaly ho exotické ženy!

Také vás může zajímat ...

Z vojenské akademie, kde mu měli srovnat hřebínek, Marlona vyhodili, takže se živil všelijak. Naštěstí ho jedna ze starších sester inspirovala k tomu, aby začal brát herecké kurzy. Vyplatilo se mu to, v padesátých letech se stal zbožňovaným idolem a jedním z králů Hollywoodu. To s sebou samozřejmě přinášelo i zástupy ctitelek.

Marlonovi by stačilo lusknout prsty a skoro každou by dostal jak do ložnice, tak k oltáři. On měl ale poměrně zvláštní vkus: zaměřoval se na cizokrajné partnerky. Jeho první žena pocházela z Indie, byla herečkou a jmenovala se Anna Kashfi (+80). Vydrželi spolu dva roky, ale měli syna Christiana, který později sehrál v Brandově životě významnou a smutnou roli.

Druhou ženou byla mexická herečka Movita Castaneda (+98). Také s ní měl potomka a prý si ji vzal jen proto, aby dítě mělo legitimní rodiče. S Movitou byl ještě ženatý v době, kdy se začal natáčel velkofilm Vzpoura na Bounty. Točilo se na Tahiti a Marlon hrál vůdce námořnické vzpoury.

Jeho filmovou partnerkou se stala Tarita Teriipaia, pro kterou šlo o jedinou roli v životě.

Druhou ženou byla Mexičanka.
Druhou ženou byla Mexičanka.

Tragédie nevlastních sourozenců

Původně to byla jen umývačka nádobí v jedné tahitské restauraci. Role ve filmu pro ní byl životní sen, ten se ale později po boku Marlona často měnil v noční můru. Herec se do ní zamiloval, ale Tarita dlouho odolávala. Vzdorovala mu prý půl roku a nepodlehla ani poté, co ji Brando bil jen proto, že s ním nechtěla spát. Brzy poté, co se jejich vztah změnil v milenecký, Tarita otěhotněla.

To se Marlonovi nelíbilo a údajně jí nutil, aby si dítě nechala vzít. Odmítla a na svět přišel syn Simon (54). Později od ní chtěl manžel ještě dceru. Předtím odjel do Los Angeles a přikázal, aby tam Tarita přijela za ním. „Tam mi řekl, že chce dceru, ale bez sexu, že chce umělé oplodnění,“ popisovala po letech v knize vzpomínek.

Přání slavného herce se splnilo a narodila se jim dcera Cheyenne (+25). Když bylo Cheyenne dvacet let, stala se velká tragédie. Měla si brát svého přítele, ale ten se jednoho dne pohádal s jejím nevlastním bratrem Christianem (+49) – tím, co se narodil Marlonovi v prvním manželství. Christian byl opilý a hádka skončila brutálně: přítele Cheyenne zastřelil.

Vyneslo mu to desetiletý trest vězení. Cheyenne ale dopadla mnohem hůře.

Společná dcera Marlona a Tarity od té doby propadla silným depresím, začala brát i drogy a pět let po neštěstí spáchala sebevraždu.

Z umývačky nádobí se stala filmovou hvězdou.
Z umývačky nádobí se stala filmovou hvězdou.

Setkal se s ní ještě před smrtí

V té době už byl Marlon s Taritou dávno rozvedený – došlo k tomu dva roky po narození Cheyenne. Bývalá manželka herce ve své knize osočila i z toho, že měl jejich dceru v dětství zneužívat. Těžko říct, co na tom bylo pravdy a co třeba jen pomstou za fyzické i psychické týrání, kterému byla Tarita léta vystavena.

Herec pak pokračoval ve své kariéře, ale končil jí jako nemocný, uzavřený a obézní muž, na hony vzdálený někdejšímu krasavci z 50. let. Před smrtí se ještě s Taritou setkal a řekl jí, že jí má stále rád. Připravil si podrobný scénář svého pohřbu a ten pak jeho bývalá žena pomáhala naplnit.

Poté, co Marlon zemřel, odvezla jeho popel na Tahiti a vysypala ho na místech, kde kdysi dávno před kamerou jejich milostný příběh začal.

Marlon byl celoživotní rebel!
Marlon byl celoživotní rebel!

Místo sebe poslal na Oscary indiánku!

Nejslavnější rolí Marlona Branda byl mafián Vito Corleone ve slavném Kmotrovi. Dostal ji přesto, že na Hollywood často útočil a byl politicky aktivní. Hodně se pral za práva indiánů, takže když dostal za Kmotra Oscara, způsobil velký skandál. Místo něho si totiž cenu přišla převzít jedna indiánská žena. Jednoho Oscara už předtím dostal, ale nic moc pro něho zlatá soška neznamenala.

Chlubil se dokonce tím, že významné ocenění používá doma jako dveřní zarážku!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...