Svoji poslední ženu poznal Telly Savalas díky postavě poručíka Kojaka!

Než si třetí ženu vzal, raději spolu sedm let žili jenom tak!

Jako detektiv Kojak z populárního amerického televizního seriálu vyřešil Telly Savalas (+72) spoustu zločinů. V soukromí rozluštil manželskou hádanku správně až napotřetí, s Julií Hovland.

Představitel poručíka Kojaka měl štěstí, že se narodil do bohaté rodiny řeckých emigrantů. Telly byla zkrácená přezdívka, skutečné křestní jméno bylo opravdu charakteristické pro zemi jeho předků: Aristotelis. Proslavil se mimo jiné svoji plešatou hlavou. Tenhle znak si ale zvolil dobrovolně. Když mu bylo 43 let, hrál v jednom historickém filmu, kde si to role vyžadovala.

Také vás může zajímat ...

Tellymu se zalíbilo, že už se nemusí česat a udržoval si holou lebku až do své smrti.

První manželství zničily dluhy!

Do manželství vstoupil Telly Savalas celkem třikrát. Poprvé se to stalo v roce 1948. Ten pro něho byl poznamenán rodinnou tragédií – otec předčasně zemřel na rakovinu močového měchýře. Telly si vzal svoji lásku z vysokoškolských studií a měli spolu dceru Christine, která dostala jméno po hercově matce. Po sedmi letech ale následoval rozvod. Byla to hercova vina.

Jednou z jeho životních vášní bylo totiž hraní pokeru. Později ve stáří v něm byl opravdu dobrý a účastnil se i světových soutěží, jenže tehdy v prvním manželství prohrával velké peníze. Jakmile přišli vymahači dluhů, žena v podstatě vyhnala Tellyho ze společné domácnosti. Zdrcený herec se vrátil do rodného města. Založil tam divadlo a právě v něm pak poznal jednu místní učitelku.

Vzal si ji, měli spolu dvě dcery a tentokrát vztah vydržel dvojnásobnou dobu – čtrnáct let. Mezitím už se stal Telly známou hollywoodskou hvězdou. A také si „stihl“ pořídit nemanželského syna s jednou hereckou kolegyní. Tu si nikdy nevzal, ale žil s ní ještě v době, kdy byl oficiálně ženatý.

Po rozchodu pak musel čelit soudní žalobě ohledně výživného nejen na svého syna, ale i na partnerčino dítě z předchozího manželství.

A aby to měl ještě složitější, v té době už byl Telly zamilovaný do další ženy, tentokrát do té pravé a osudové.

Teprve se třetí ženou vydržel až do smrti.

Rozdělila je až smrt

Julie Hovland byla pracovnicí cestovní kanceláře. Telly se s ní setkal v roce 1977, když jel do Minnesoty natáčet další díl Kojaka. Poučený z předchozích manželských nezdarů s Julií nejprve sedm let jenom chodil. Když se oba ujistili, že jim to dohromady funguje, v roce 1984 se vzali. Tellymu tehdy bylo už 62 let, přesto se ve svém posledním vztahu stal ještě dvakrát otcem!

Nad šťastným manželstvím se ale brzy začal vznášet stín zákeřné nemoci. Nejprve Tellymu lékaři zjistili rakovinu prostaty. Zdálo se, že ji úspěšně překonal, zhoubná choroba si ale v jeho těle našla další cíl, stejný jako u jeho otce: močový měchýř. Tentokrát už neměl sílu na vítězství. S Julií a svými blízkými stačil ještě oslavit 72. narozeniny.

Den poté charismatický „Kojak“ navždy opustil svět.

Potkával slavný herec přízraky?

Slavný herec o sobě tvrdil, že má kontakty se záhrobím. Možná se to vztahovalo k jeho příhodě z mládí, kdy jako plavčík zachraňoval muže, který mu ale zemřel v náručí. Později v životě se mu pak děly podivné příhody, jako třeba když mu v pustině zastavilo auto ve chvíli, kdy kráčel od svého nepojízdného vozu k benzínové pumpě. Řidič ho prý svezl, půjčil mu peníze a sdělil své telefonní číslo.

K Tellyho šoku se ale za týden dozvěděl, že onen muž se už před časem stal obětí vražedného přepadení!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...