Svoji ženu si nechal Luděk Sobota schválit od známého odborníka!

Do osmnácti let se bál seznamovat se ženami, ale pak to rozjel!

Pro populárního herce a baviče Luďka Sobotu (73) nebyla Adriena (54) jeho první manželkou. Každopádně se ale stala nejdůležitější ženou jeho života pro dobré i horší časy.

V roce 1974 měla v českých kinech velký úspěch komedie Jáchyme, hoď ho do stroje! Hlavní hvězdou byl Luděk Sobota. Adrieně, kterou si později vzal za ženu, bylo v té době teprve čtrnáct. Film viděla dokonce třikrát. Určitě by jí ale nenapadlo, že za pár let v oblíbeném komikovi najde celoživotní lásku.

Prosadil se rolí Františka Koudelky.
Prosadil se rolí Františka Koudelky.

První manželství bylo zbytečné

O něco později natáčel Luděk další film, s názvem Hodinářova svatební cesta korálovým mořem. Adriena tehdy už studovala na filmové škole v Čimelicích. Do barrandovských studií přijela na dvoutýdenní praxi. „Dělala jsem klapku, ale moc mi to nešlo,“ přiznala a upřesnila: „Vždycky, jak jsem s tím práskla, tak se křída rozletěla až do kamery.“ Víc než její práce zaujal Luďka atraktivní vzhled. Začal s Adrienou flirtovat. Jejich sbližování až do svatby trvalo postupně dva roky. Důvodů bylo víc. Luděk už měl tehdy jedno manželství za sebou a nešlo o nic povedeného. „Tak do osmnácti jsem se bál seznamovat se ženami,“ uvedl. „Pak už jsem byl docela hvězda a díky popularitě to šlo všechno snáz. Když jsem byl přijat na DAMU, najednou jsem zjistil, že se musím ženit.“ Později se ukázalo, že se vlastně ženit nemusel, protože dítě nebylo jeho. Následoval rozvod. O to víc si pak chtěl Luděk užívat života, až mu rodiče museli domlouvat, aby nepřeháněl. Maminka mu doporučovala, aby se znovu oženil. A právě tehdy poznal Adrienu.

Hercem se žádný ze synů nestal.
Hercem se žádný ze synů nestal.

Románek přiznaný po letech

Nový vztah znamenal konec dosavadního nezdravého způsobu života: ponocování, stravování po hospodách, pití alkoholu. Svoji nastávající si ale ještě nechal Luděk „prověřit“ u svého známého, odborníka na manželské vztahy, doktora Miroslava Plzáka (+85). Ten mu o osmnáct let mladší partnerku schválil. Budoucí vztah mohl ještě ohrozit jeden románek, nepřímo přiznaný až po letech. Zajiskřilo to totiž údajně mezi Luďkem a zpěvačkou Marií Rottrovou (74). Vše vyšlo najevo až nedávno. „Něco proběhlo, ale románkem bych to nenazvala,“ konstatovala zpěvačka. Osudovou ženou se každopádně stala Adriena a Luděk svého rozhodnutí nikdy nelitoval. Kromě toho, že má krásnou manželku, získal i skvělou hospodyni a kuchařku. Sám by totiž asi nic neuvařil. „Umí tatarský biftek, ovšem musí ho mít připravený, jen ho okoření. Jenže to koření mu musíte podávat,“ ohodnotila Adriena jeho výkon v kuchyni. „Byli jsme v pořadu o vaření, začalo natáčení a Luděk se řízl. Celou dobu měl ovázaný prst.“ Co se týká domácích prací, má komik na starosti sekání trávníku, vynášení koše a venčení psa.

Měl románek s krásnou Marií?
Měl románek s krásnou Marií?

Zvládla jeho deprese i neúspěchy

Svého muže podporovala Adriena i v těžkých chvílích, které často prožíval kvůli svému zdravotnímu stavu. Trpěl totiž depresemi a úzkostnými stavy. Špatně také snášel kritiku za své výkony. Kolegové o něm sice prohlašovali, že je tak trochu hypochondr (což jim nevyvracel), ale opravdu se několikrát zhroutil a měl silné bolesti. Dnes už je situace lepší. Se svým manželem vystupovala i v jeho Směšném divadle, které ale musel z finančních důvodů zavřít. Pokud by měla Adriena zhodnotit, proč spolu tak dlouho vydrželi, měla by jasno: „Máme stejný smysl pro humor a hlavně, nenudíme se spolu. Nikdy jsem nechtěla nudného chlapa a Luděk to měl podobné. Nějak si to sedlo a rozumíme si, ale taky je možné, že Luděk si mě trošku vychoval k obrazu svému.“

Kdo k sobě patří, ten se vždycky najde.
Kdo k sobě patří, ten se vždycky najde.

Ztraceni na Zanzibaru

Manželé Sobotovi rádi cestují. Hodně se jim líbilo v Indii – Luděk tam měl prý pocit, jako by tam už někdy byl a ze spaní dokonce mluvil hindsky. Největší dobrodružství zažili na Zanzibaru. Adriena šla nakupovat, Luděk se zatím procházel. Dali si sraz u rodného domu Freddieho Mercuryho (+45). Adriena se ale ztratila. Luděk ji zoufale hledal s přispěním místních domorodců. Než se díky náhodě konečně našli, trvalo to dvě hodiny, během kterých byli oba pořádně psychicky vyčerpaní!

Sobotovi

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...