Svůj rozvod označil zpěvák Richard Müller za prohru tisíciletí!

Když pochopil, že Soňu opravdu navždy ztratil, napsal smutnou písničku.

S Evou Herzigovou a dcerou Emmou.

Soňa (55), manželka Richarda Müllera (55), snášela bohémský život svého partnera hodně dlouho. Nakonec řekla „dost“ a nepomohlo ani zpěvákovo přemlouvání!

Oba patřili už v 80. letech k typu osobností, které dnes označujeme jako celebrity. Když se jejich cesty spojily, zdálo se, že se potkali dva lidé, jejichž manželství bude trvat napořád. Čas bohužel ukázal, že Richardovu rozporuplnou osobnost by tolerovala jen žena s nekonečnou mírou tolerance a trpělivosti. A tou Soňa rozhodně nebyla.

Soňu rozvod s Richardem nepoložil.
Soňu rozvod s Richardem nepoložil.

Otci odpustil až po smrti

Zpěvák Richard Müller měl v rodině ohledně popularity na co navazovat. Jeho otcem byl známý slovenský herec Vlado Müller (+60), kterého si nejlépe pamatujeme ze seriálu Přátelé zeleného údolí. Vztahy mezi otcem a synem byly ale dlouhé roky napjaté. Dvacet let spolu nepromluvili. Důvod byl zřejmý: otec opustil rodinu kvůli jiné ženě, v době, kdy Richard studoval na vysoké školy.

Také vás může zajímat ...

Od chvíle, kdy odešel, se vztahy, předtím tak harmonické, zpřetrhaly. Až na sklonku otcova života k sobě zkoušeli najít cestu. Smíření v sobě ale Richard našel až po otcově smrti. „Čím déle je na onom světě, tím víc mu odpouštím,“ svěřil se v jednom rozhovoru.

„Mám ho rád a mnohé jeho chyby nacházím právě v sobě.“ K těm chybám nejspíš patřily i nevěry, protože i ony později přispěly k rozpadu jeho osudového vztahu.

I velcí bohémové podléhají času.
I velcí bohémové podléhají času.

Nejen nevěry, ale i drogy

Richard vystudoval v Bratislavě dramaturgii a scenáristiku. V roce 1984 založil hudební skupinu Banket a jeho největší životní hit, písničku Po schodoch, znal snad každý – ostatně v rádiu jí často hrají dodnes. V té době Soňa ještě studovala slovenštinu a francouzštinu na filozofické fakultě ve slovenském hlavním městě.

Během studia hrála i na malých divadelních scénách, ale po promoci zamířily její kroky jinam: stala se hlasatelkou v televizi. A také konferenciérkou, jak se tomu tehdy říkalo – dnes bychom řekli moderátorkou. Richard a Soňa se do sebe zamilovali a v roce 1986 se vzali. Postupně se jim narodily dvě děti, syn a dcera. Navenek manželství působilo klidně a nekonfliktně.

Richard vždy říkal, že jsou se Soňou spřízněné duše. Za zavřenými dveřmi ale bohužel musela Soňa řešit partnerův bohémský a nevázaný život. Nešlo bohužel jen o nějaké ty nevěry, které k muzikantům patří.

Richard začal experimentovat s drogami.

Skandál byl poslední kapkou!

Později Richard v televizi otevřeně vyprávěl, že pro něho vždy cestou k inspiraci, pohodě a veselosti byla marihuana. Postupně k tomu přibyly zkušenosti s jinými drogami. „Nikdy jsem se netajil s tím, že můj přítel, kolega, muzikant a producent mi dvakrát píchl heroin,“ přiznal a dodal, že to byla zkušenost, kterou nemíní opakovat. Také uvedl, že vyzkoušel i kokain.

Policie ho později obvinila ze šíření toxikománie. Úplně největším excesem a dá se říct, že asi definitivní a poslední kapkou pak bylo Richardovo pověstné vystoupení na koncertu ve Zlíně. Zpěvák se tam na pódiu svlékl do naha a dožadoval se pervitinu. Soňa se k těmto průšvihům svého životního partnera veřejně nevyjadřovala, ale v soukromí udělala rázné kroky. Podala žádost o rozvod.

Zjistila, že když se vztah nedá už napravit, nemá smysl dále na něco čekat. „Je to zbytečné plýtvání energií a člověk musí jít dopředu,“ řekla. Nebylo to pro ni vůbec jednoduché, jako ostatně pro každou matku, která zůstane sama se dvěma dětmi. Soustředila se na práci a to jí pomáhalo. Naštěstí se dokázali s Richardem o všem rozumně dohodnout.

Museli řešit i stěhování a Soňa prohlásila, že mnohem více než fyzické odloučení bolí vždy to psychické.

Písnička na rozloučenou

Richard si dobře uvědomoval, koho ztrácí. A došlo mu, že udělal fatální chybu. „Jsem přesvědčený, že mě opustila kvůli mým chybám a nevěrám,“ bylo mu jasné. Označil rozvod se Soňou za prohru tisíciletí. Až když pochopil, že Soňu zpátky nezíská, vyzpíval si svůj smutek v jedné ze svých nejlepších písniček Už asi nie si.

„Velmi dlouho jsem se snažil, abychom byli zase spolu, a tu písničku jsem napsal, když jsem ale nabyl dojmu, že už to nepůjde,“ popsal, proč píseň vznikla. Pro Richarda to byla podle jeho slov nejvznešenější a nejvíce kultivovaná forma, jak dát najevo, co cítí. Tři roky po rozvodu řekl novinářům, že je vděčný za kus života, který mohl se Soňou prožít.

„Je to jediný člověk ze šesti miliard, které žijí na této zemi, se kterým mám dvě děti. A když už se stalo, co se stalo, můžu jen doufat, že spolu budeme dál takhle dokonale vycházet. Jediným smyslem mého života jsou totiž děti.

K tomu jsem musel dospět.“

Pokračovali dál jako rodiče

Pravdou bylo, že Soňa po rozvodu nijak svého manžela neočerňovala. Také pro ni bylo podstatné, že spolu mají dvě děti. „Nikdy jsem negativně nepřemýšlela, co mi těch patnáct let vzalo,“ prohlásila. „Zažili jsme spolu pěkné věci, ale i věci kolem rozvodu, které jsou smutné. Záleží, jak se k tomu postavíte. Třeba si nastolíte partnerský vztah jako cíl, a pak to nevyjde a vy se zhroutíte.

Ale já jsem se nezhroutila a šla jsem dál.“ S Richardem dál zůstala v kontaktu kvůli dětem, v Bratislavě bydleli kousek od sebe. Zůstal mezi nimi normální zdravý rodičovský, i když porozchodový vztah, jak uvedla Soňa. A ráda dál poslouchala i písničky svého bývalého muže. V jednom rozhovoru konstatovala: „Okolí mě vnímá jako jakési spojovací médium mezi nimi a Richardem.

Už mi i promlouvali do duše, abych napsala knihu na téma Žila jsem s Müllerem. Já ale nechápu, proč bych měla obchodovat se svým životem a se svou minulostí. Pro to opravdu nejsem stvořená. Ani bych to nedokázala.“ Po rozvodu se Soňa hodně věnovala i své duši a ezoterice. Chodila na psychoterapii, hodně četla. Pochopila, že čím víc o sobě člověk ví, tím lépe zvládá život.

Jak dosáhnout toho, aby se netrápil, k tomu má každý v sobě kompas sám.

A Soňa je ráda, že ho našla.

Chtěl si ji vzít, ale pak se s ní rozešel SMSkou!

Richard Müller prožil po rozvodu další dvě velké lásky. První z nich byla zpěvačka Iva Bittová (58). Tu si dokonce chtěl vzít za ženu a prohlašoval dokonce, že je jde o takový cit, jaký dosud nepoznal. Také pro Ivu byl Richard podle jejích slov osudovým mužem a chtěla s ním mít děti. Plánovali svatbu v Las Vegas.

Nakonec se s ní ale Richard rozešel dost potupně, prostřednictvím textové zprávy v mobilu.

Novou partnerku našel v české manažerce Vandě Wolfové, která mu pomohla s obnovením kariéry a s níž má malého syna.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...