Svůj rozvod tajila Tereza Kostková před světem více než půl roku!

Nenechala se odradit minulostí svého manžela a její sen o lásce skončil!

Herečka Tereza Kostková (40) se do svých třiceti let hledala. Smysl života našla až ve svém synovi. Věřila i ve šťastné manželství, ale to bohužel nevyšlo. Rozvod se jí podařilo utajit. Proběhl v tichosti a bez velkých dramat.

Synové a dcery slavných osobností to nemají v životě jednoduché. A bývá to ještě horší, pokud se rozhodnou pokračovat ve stopách rodičů. Vždy hrozí, že s nimi budou srovnáváni. Vynikající herec Petr Kostka (78) a jeho krásná španělská manželka Carmen Mayerová (72) o nesnázích, spojených s jejich profesí, dobře věděli. Proto si nijak zvlášť nepřáli, aby se dcera Tereza stala rovněž herečkou.

Shodou okolností si už ale jako desetiletá vychutnávala potlesk v Národním divadle.

Také vás může zajímat ...

Fidlovačka za matiku a chemii

Do představení Fidlovačka potřebovali tehdy dětskou průvodkyni slepého houslisty Mareše, který zpívá píseň Kde domov můj, z níž se stala česká hymna. „V celé hře jsem měla asi čtyři věty, ale byla jsem šťastná,“ vzpomínala Tereza na svůj velký dětský zážitek. „Hra se pak udržela na repertoáru další čtyři roky. Jednou jedinkrát, a to v den svých 80.

narozenin, hrál roli slepého houslisty František Filipovský (+86). Na okamžik, kdy jsme stáli na jevišti a drželi jsme se za ruce, se nedá zapomenout.“ Účinkování ve Zlaté kapličce ale nebylo zadarmo. Rodiče byli nejprve proti tomu, aby Tereza v divadle vystupovala. Nakonec souhlasili, ale s jednou podmínkou.

Musela si zlepšit prospěch ve škole, hlavně známky z neoblíbené matematiky a chemie. Vidina herecké premiéry v deseti letech ambiciózní dívku samozřejmě přinutila, aby v uvedených předmětech zabrala a tak jí rodiče hraní dovolili. K Národnímu divadlu měla blízko i díky tomu, že v centru Prahy vyrůstala. „Dětství a dospívání jsem prožila mezi Národní třídou a Petrským náměstím,“ svěřila se.

„Navíc jsem křtěná Vltavou, narodila jsem se v dnes už neexistující porodnici na Štvanici. Vnímám tuto oblast jako malé město, které jsem dokonale znala.

Rodiče tam žijí dodnes a pravidelně je navštěvujeme a já do svých 32 let bydlela kousek od Národní třídy.“

Seriál Ordinace z ní udělal hvězdu!
Seriál Ordinace z ní udělal hvězdu!

Mohla být učitelkou!

Ačkoliv Tereza dál snila o herectví, rodiče jí to nejprve úspěšně rozmluvili – jejich důvody chápe až dnes,zpětně. A co jí vlastně na hraní přitahovalo? Jako malé se jí líbila spousta lidských povolání, jednou letuška, podruhé třeba zase zmrzlinářka. Tak nějak chápala, že nemůže být za jeden život vším.

„Tak jsem se jednoznačně rozhodla, že budu herečka, abych je mohla alespoň představovat,“ objasnila své důvody. „Věděla jsem už jako malá, že tatínek a maminka chodí hrát různé postavy – to mi přišlo bezvadné. Místo konzervatoře, která by se logicky nabízela, šla na střední pedagogickou školu, obor učitelství v mateřské škole.

Vzhledem k tomu, že se tam učily humanitní předměty, včetně tance, zpívání nebo hraní na hudební nástroje, zase tak velký krok vedle to pro ni nepředstavovalo. „Bavilo mě to, ale můj dětský sen o herečce to prostě jenom na chvíli odsunulo,“ prozradila.

Kariéru budoucí učitelky totiž zanedlouho vyměnila za studium herectví na odborné škole v Michli.

Takhle se propaguje seriál Vinaři.
Takhle se propaguje seriál Vinaři.

Kila navíc v nevhodnou dobu

Tereza rozhodně patří k velmi krásným ženám, dá se říct, že po mamince. Ne vždy si ale takhle připadala. Krizové období prožila v době před dvacítkou. Tehdy totiž nepochopitelně přibrala na váze. „Byla jsem naprosto zdravá a najednou, během tří měsíců, jsem místo 56 kilogramů měla 66. To je pro osmnáctiletou holku hrozné. V tom nejcitlivějším věku taková změna,“ uvedla v jednom rozhovoru.

Za problémem stále porucha štítné žlázy. To doktoři odhalili, ale netrpělivá Tereza chtěla mít výsledky hned. Podle toho to také vypadalo. „Byla jsem silná, oteklá, a taky šíleně unavená. Nutno přiznat, že já jsem zpočátku zkrátka blbla,“ přiznala. „Chvíli jsem se přejídala, chvíli jsem držela hladovku, vůbec jsem nevěděla, jak se k tomu postavit.

Pak jsem běhala třeba deset kilometrů denně, ale shodila jsem pár gramů.“ Nakonec pochopila, že musí svému tělu naslouchat a že všechno spolu souvisí.

Začala více dbát na to, co jí a postupně se z ní stala taková štíhlá kráska, jakou ji známe i dnes ve středním věku.

Královská koruna Tereze sluší.
Královská koruna Tereze sluší.

Sto kilometrů s batohem na zádech

Ačkoliv by jí k tomu hezká tvář předurčovala, Tereza nikdy netoužila po tom, hrát princezny. Překvapí vás, kým byla zaujata jako malá: spisovatelkou Boženou Němcovou. „Později mi lidé říkali, aniž by o mém dětském zaujetí věděli, že jsem jí podobná. Dokonce jeden režisér se svěřil s nápadem, že bych ji mohla hrát,“ vyprávěla.

Na princeznu si prý nikdy nehrála ani ve vztahu s muži; říká, že je radši ženou než princeznou. Neměla vlastně ani žádné vytoužené role. Julii, o které sní každá mladá herečka, si zahrála jen částečně při konkurzu do Divadla pod Palmovkou. „Vysnít si roli je nesmysl. Člověk je pak zbytečně zklamaný,“ prohlásila. V sedmadvaceti letech se ještě hledala a moc nevěděla, co se sebou.

Zpětně ví, že za tím byla i nenaplněná láska. Od kamaráda dostala tip na to, aby podnikla známou pouť do Santiaga de Compostela. „Nebylo to z náboženských důvodů, i když to vztahování se k něčemu vyššímu tam bylo taky,“ uvedla. „Ráda chodím, miluji historii a mám kořeny ve Španělsku.“ S těžkým batohem na zádech ušla pěšky více než sto kilometrů.

„Nohy tenkrát bolely, došlo i na krev, batoh byl den ode dne těžší, jediné, co se ze mě linulo, byla kombinace potu a zmoklého oblečení, protože čisté jsem už neměla,“ vzpomínala.

Zároveň ale dodnes cítí, jak to bylo skvělé!

S Markem Ebenem byli tvářemi soutěže StarDance.
S Markem Ebenem byli tvářemi soutěže StarDance.

Dala vztahu šanci navíc

Ve vztazích potom dost zariskovala. Divadelní režisér Petr Kracík (58) se nemohl pyšnit zrovna dobrým „manželským profilem“. Tereza ho přebrala kolegyni Veronice Gajerové (53), se kterou měl dvě děti. Na svém kontě měl řadu nevěr a další děti měl i z předchozích vztahů. Na jeho minulost se ale Tereza neohlížela. Vzala si ho a měla s ním syna Antonína (9).

Jeho narození považuje za nejdůležitější obrat ve svém životě. Manželé spolu prožili devět let, ale ukázalo se, že Petr se svého svérázného přístupu ke vztahům bohužel nevzdal. Došlo na krizi, kterou se oba pokusili řešit. „Cítili jsme rozdíly a viděli, co nevyhovuje. Hodně jsme o tom dokázali mluvit, to je ta lepší varianta,“ komentovala tehdejší stav Tereza.

Chtěla dát vztahu ještě šanci, ale jak uvedla, pak si člověk uvědomí, že udělal maximum a není jiná cesta než rozvod. Ten proběhl důstojně a tak nenápadně, že se ho herečce podařilo před médii půl roku utajit! Ke svému rozvodu Tereza řekla: „Tak jako se nedá vztah zahájit tím, že podepíšete nějaký papír, tak ho jiným papírem jen tak neukončíte.

I když spolu už nežijete, vztah nemůže nepokračovat. Zvlášť když máte dítě.

Je to prostě jen jiný vztah a jiná pravidla hry.“ Když to srovnáme s bouřlivými rozchody jiných známých osobností, nezbývá než před sympatickou herečkou uznale smeknout.

Narozeninová rodinná oslava.
Narozeninová rodinná oslava.

Udělala ze svého otce nekuřáka!

Od dětství měla Tereza velmi záporný vztah k cigaretám. Jako herečka se rolím s cigaretou úplně vyhnout nemůže, ale nikdy doopravdy nekouřila. Dokonce se jí podařilo udělat nekuřáka i ze svého slavného otce. Petr Kostka přestal s kouřením právě kvůli své dceři, která naléhala, že nechce, aby umřel. „Řekla jsem to tehdy tak strašně sugestivně, že táta prý neměl jinou možnost.

Byl pak sice nějakou dobu nerudný a vyhazoval všechny, co kouřili, od sebe, ale překonal to,“ prozradila Tereza.

Skončil kvůli ní s cigaretami!
Skončil kvůli ní s cigaretami!

Učesaná má žena jít i se smetím!

Tereza je nejmladší ze čtyř sester, takže měla od koho odkoukávat. Nejvíc toho ale pochytila od maminky. „Je inspirativní, vždycky jsem vnímala, že upravená jde i se smetím. I doma je na nedělní oběd hezky učesaná a lehce nalíčená, voňavá,“ prozradila o Carmen Mayerové. „Odmala mě učila, že důležité je mít upravené vlasy, do školy mi vždycky udělala nějaký účes.“ Zastává názor, že pokud mají ženy smysl pro krásu, není to výraz hlouposti a povrchnosti, ale je to tak prostě dané.

V mamince má módní vzor.
V mamince má módní vzor.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...