Svůj vztah drželi Tom Hanks a Rita Wilson před světem tři roky v tajnosti!

„Jsem šťastný muž. Ať už jsme prošli čímkoliv, vždycky mě milovala takového, jaký jsem byl.“

Oscarový herec Tom Hanks (63) byl ženatý dvakrát. Do prvního manželství ho vehnala osamělost v poměrně mladém věku. Svoji druhou ženu Ritu Wilson (63) už si ale vybral v době, kdy se stával slavným.

Rodiče Toma Hankse (63) se rozvedli, když mu bylo pouhých pět let. Hodně to na něho zapůsobilo, stal se uzavřeným. Žil se svým otcem. Ten ho naučil být pracovitým a slušným člověkem. Nemohl Tomovi ale pomoci v tom, jak ho brali – nebo spíš nebrali – jeho spolužáci. Byl to zkrátka stydlivý slušňák a dobře se učil, takže moc kamarádů neměl.

Také vás může zajímat ...

Zamiloval se do ní už v šestnácti!

Svoji první manželku našel Tom ve své spolužačce ze střední školy. Jmenovala se Samantha Lewes (+49) a herec si ji vzal hlavně kvůli tomu, že se cítil sám – jak později přiznal. Jako hodně mladý se stal i otcem. Syn se mu narodil, když mu bylo dvacet jedna let, dcera čtyři a půl roku nato. V té době bojovala rodina s finančními problémy a nejistou budoucností.

Na druhou stranu je ale Tom Hanks zpětně rád, že se vyhnul obvyklým neřestem mládí. Nezačal kouřit, nezkoušel drogy, netahal se po večírcích. Alkohol pil jen občas společensky a do postele zalehal v deset večer. Ani s takhle vzorným manželem ale Samantha nakonec nezůstala, nebyla to ovšem tak úplně její vina. Do hry totiž vstoupila jiná žena.

Tom se zamiloval do herecké kolegyně Rity Wilson (63). Poprvé ji už v roce 1972 v jednom televizním seriálu. „Byl jsem u kamaráda doma, když to vysílali, a pamatuji si, že jsem si pomyslel, že ta holka je rozkošná,“ odtajnil před časem v jednom rozhovoru. Pak si zahráli i spolu – bylo to ovšem v seriálu, kde neměl Tom zrovna důstojnou roli.

Vystupoval tam v ženském převleku, což Ritě moc neimponovalo.

Pěkně dlouhá nevěra

Uplynuly čtyři roky. Rita a Tom se setkali pracovně znovu, tentokrát u filmu Blázni a dobrovolníci. Ačkoliv byl Tom ženatý a nevěru by u takového slušňáka asi nikdo nečekal, stalo se. „Věděl jsem, že jsem se zamiloval a najednou byla spousta věcí jinak,“ přiznal herec. To bylo ale až poté, kdy tři roky udržoval s Ritou tajný mimomanželský vztah.

Když už bylo jasné, že právě ona je v jeho životě ženou číslo jedna, vyšel se vším na veřejnost. Samantha naštěstí nedělala Tomovi problémy a tak rozvod prvního manželství proběhl bez nějakých bouřek a skandálů. Tom v této souvislosti dal radu mladým kolegům, a vlastně nejen jim: „Neberte se, dokud vám není třicet.

Do té doby je člověk příliš impulzivní a jedná občas zbytečně ukvapeně.“ V druhém manželství s Ritou projevil schopnost dělat kompromisy, a to i v tak zásadní věci, jako je víra. Rita má řecké a bulharské kořeny a byla tudíž pravoslavnou křesťankou, zatímco Tom byl vychován jako katolík. Kvůli Ritě ale konvertoval k jejímu náboženství.

Jak moc je své ženě vděčný za zázemí, které mu vytváří, dokázal při děkovné řeči, když přebíral Oscara.

Prohlásil tehdy: „Stojím tady jenom proto, že žiju se ženou, která mi každý den ukazuje, co znamená milovat.“

Denně jí posílá fotografie!

Hodně blízký vztah manželské dvojice trvá i po mnoha letech od sňatku. Tom Hanks zdůraznil, jak jsou důležité běžné maličkosti. „Bez své ženy si neumím svůj život představit a rád jí tuto skutečnost připomínám,“ uvedl v jednom rozhovoru. „Nechávám jí například papírky se vzkazy všude po domě, nebo jí na starožitném psacím stroji píšu poznámky.

“ Pokud je Tom pracovně někde bez Rity, posílá své ženě fotografie, aby věděla, co dělá a jak se má. Oceňuje rovněž, že manželka ho miluje v jakékoliv podobě: ať už byl hubený nebo tlustý či dokonce holohlavý. „Ať už jsme prošli čímkoliv, vždycky mě milovala takového, jaký jsem byl.

To ze mě dělá šťastného muže,“ konstatoval spokojený Tom.

První žena boj s rakovinou prohrála, druhá zvítězila!

Tomova první žena Samantha se už neprovdala a věnovala se hlavně dětem, které s hercem měla. Bohužel jí nečekal dobrý konec. V roce 2001 jí lékaři diagnostikovali rakovinu kostí. Pro Toma to byl velký šok, ale snažil se bývalé ženě pomáhat a platil jí tu nejlepší péči. Svůj boj ale Samantha o rok později prohrála. Bylo jí pouhých 49 let. S rakovinou bojovala i druhá Tomova žena Rita.

Stalo se to před pěti lety, ale nádor prsu u ní objevili naštěstí včas a tak nemoc porazila.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...