Sýr může pomoci hubnout!

Bez sýra a jiných mléčných výrobků si jen málokterá z nás dokáže představit svůj jídelníček. A ani nemusí. Vědci totiž nyní zjistili, že se i tučný sýr může dále objevovat na talířích dietářů či těch, kteří dodržují zdravý životní styl.

Tučné sýry nepřidávají kila!

Také vás může zajímat ...

Odborníci se pokusili objasnit, proč například Francouzi či Švýcaři konzumují hodně tučných sýrů, ale přesto patří mezi nejštíhlejší národy v Evropě. Zřejmě proto, že sýry pomáhají nastavovat takovou střevní mikroflóru, která omezuje vstřebávání tuků do těla a urychluje metabolismus.

Sýry nezbytně patří do jídelníčku

Jiná střevní mikroflóra

Vědci provedli výzkum, kde srovnali vzorky moči a výkalů u patnácti osob. Část z nich konzumovala sýr, část žádné mléčné výrobky nejedla. Osoby, které konzumovaly sýry, měly jinou střevní mikroflóru a také vyšší obsah kyseliny máselné, která má protizánětlivé účinky a urychluje metabolismus, udržuje nízký obsah tukových zásob v těle a brání vzniku obezity.

Právě zvýšený obsah kyseliny máselné ve střevech a moči související s konzumací sýra tedy vysvětluje, že lidé kteří jedí velké množství sýrů – i tučných – mohou být stále štíhlí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...