Tady vám horko nebude!

Nejkrásnější výlety pro žhavé letní dny

Poznejte přírodní klenoty, kterými se můžeme právem pyšnit.

Podyjí

Také vás může zajímat ...

Vranovská přehrada

Kamenné moře, skalní věže, pašerácké stezky a desítky nádherných vyhlídek. Dyje je řeka, která protéká kaňonem. Krajina kolem ní je tudíž plná skal, prudkých útesů a krkolomných srázů.Dominantou tohoto jediného moravského národního parku je zámek Vranov.

Z nejnádhernějších vyhlídek stojí za návštěvu terasa vranovského zámku, vyhlídka Tanečnice, ze které je nejlepší pohled na zámek, Pašerácká stezka a Nový Hrádek. Překrásný výhled se vám naskytne i ze znojemských hradeb.

shutterstock_507503872

Pálavské vrchy

Věstonice

Rozkládají se na Moravě kolem Věstonic. Oblast je známá hlavně svými zámky, letohrádky, parky a rybníky. Skvělé koupání je i na přehradě Nové Mlýny. Populární tradicí zde jsou vinobraní, vinné košty a výstavy vína.

Nejznámější je Pálavské vinobraní a koncem srpna se těší velkému zájmu veřejnosti také výtvarné sympozium v Mikulově.

shutterstock_299029487

Krkonoše

Pouť na Sněžku

Krkonošský národní park běžně nazývaný KRNAP je naším nejstarším národním parkem a dal by se nazvat také ostrovem tundry uprostřed Evropy. Jeho dominantou je naše nejvyšší hora Sněžka. Ta se pravidelně stává cílem mnohých sportovních, kulturních i duchovních aktivit.

V půli srpna se na horu tradičně pořádá z Pece pod Sněžkou Svatovavřinecká pouť. Po návratu ze Sněžky do Pece vás čeká bohatý program jak pro dospělé, tak i pro děti.

Český ráj

Máchovo jezero

Bylo založeno císařem Karlem IV. a proslaveno básníkem K. H. Máchou. Patří k nejpřitažlivějším jezerům u nás. Na své si zde přijde každý. Mladí k jezeru jezdí na hudební festivaly a jejich rodiče a prarodiče na tradiční vinobraní v hotelu Port, které se pořádá poslední srpnový týden.

Zatímco dospělí mohou ochutnávat první bílý a růžový burčák, děti si budou s nadšením užívat soutěží, her a loutkového divadla. Chybět nebude ani soutěž pro milovníky lahodného moku v tahání koštýřem.

DSC_0093

Šumava

Plešné jezero

Nejkrásnější ledovcové jezero u nás okouzluje svou neporušenou divokou přírodou ve svém okolí. Procházka k němu je opravdovým zážitkem. Jezero je nejen krásné, ale také tajemné a podle pověstí bezedné.

V jezerní skále se ukrývá poklad, který hlídají krvežíznivé divoženky. Zvláštní jsou tím, že umějí plavat a mají červené vlasy. Cesta k tomuto přírodnímu úkazu není právě snadná. Na zpáteční cestě proto jistě uvítáte příjemné posezení a občerstvení v Říjišti.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...