Tajemné vánoční věštění

V adventním čase se prý plní všechna naše přání. Přivolejte si to, po čem toužíte.

Vánoce jsou plné čarovné a velmi půvabné magie. Vytoužené svátky jsou tu za chvíli, proto vás dnes naučíme, jak provádět malá vánoční kouzla. Jejich pomocí můžete zjistit, co vše vás příští rok čeká, jestli budete šťastná či potkáte tu správnou lásku.

K předpovídání své budoucnosti nemusíte mít nutně křišťálovou kouli. Vystačíte si jen s dary přírody.

Také vás může zajímat ...

Svůj osud uvidíte ve vodě

Dříve se před půlnocí o Štědrém dni vysekávala díra do ledu v zamrzlém rybníce. Dnes vám postačí číše naplněná vodou. S úderem půlnočních zvonů uvidíte ve vodě obrazy nejdůležitějších událostí svého života.

Během posledního úderu spatříte obraz své budoucnosti. Před půlnocí spolu prý mluví lidskou řečí o budoucích událostech i domácí zvířata. Kdo je uslyší, nesmí to nikomu povědět, do roka by totiž zemřel!

Přivolejte si velkou lásku

Pozornost a lásku vytouženého muže, ať už je jakkoli vzdálený, získáte tak, že o Štědrém večeru napíšete jméno svého milého na růžový papír a dáte si ho pod polštář, spolu s prstýnkem. První myšlenka vašeho vysněného muže po probuzení bude patřit vám.

Podle starých tradic také platí, že chcete-li se dozvědět jméno a povolání vašeho budoucího partnera, vyjděte ráno na Hod Boží před dům. První osoby opačného pohlaví se zeptejte na jméno a povolání. Stejné jméno a povolání bude mít prý i váš budoucí partner.

Budoucnost ve skořápkách

Oblíbenou pomůckou věštění jsou vlašské ořechy. Každý člen rodiny si rozlouskne oříšek. Jestliže je jádro bílé, člověk se bude těšit dobrému zdraví.

Pokud je jeho vnitřek tmavý, čeká ho neštěstí. Skořápky se zapálenou svíčkou pak můžete využít jako lodičky k štědrovečerní zábavě Lodičku si musí vyrobit každý sám, jedna lodička se vždy rovná jedné věštbě.

Otázky pokládejte ještě před vyplutím. Pokud lodička zůstane u břehu, nečekají vás změny. Když se potopí, znamená to marnou snahu. Pokud dopluje k opačnému břehu, přání se splní. Pokud plave ve dvojici s jinou lodičkou, ukazuje to na silný vztah.

Zajistěte si hojnost a bohatství

Dostatek peněz zajistí, když dáte pod talíře na štědrovečerním stole minci nebo rybí šupinu. Můžete na kraj stolu položit i peněženku, aby byla po celý rok plná. Zbytky od večeře je nejlepší zakopat na zahradě, aby měly stromy hodně ovoce.

V žádném případě nezapomínejte, že z vánoční hostiny mají ochutnat i domácí zvířata. U štědrovečerního stolu má sedět sudý počet lidí, lichého by si prý odvedla smrt. Pokud je vás doma lichý počet, nezoufejte.

Oklamte kmotřičku smrt talířem prostřeným navíc. Nohy stolu by měl obepínat drobný řetěz, jenž má zajistit soudržnost rodiny po celý rok. Obtočený provaz zase chrání rodinu a domov před zloději.

Kouzlo sedmi hrnečků

Chcete zjistit, co vás v nejbližší době čeká? Připravte si 7 hrnečků a 7 předmětů (srdíčko, dudlík, mince, čtyřlístek nebo chléb, kousek uhlí, prsten, kapesník). Do každého hrnečku vložte jeden předmět a otočte ho dnem vzhůru.

Hrníčky promíchejte, podobně jako skořápky. Zavřete oči nebo si je zavažte šátkem a jeden hrníček otočte. Podle toho, co se pod ním skrývá, poznáte, co vás čeká.

Srdíčko značí lásku, dudlík miminko, mince finance, čtyřlístek či kousek chleba štěstí, uhlí nemoc, prsten svatbu a kapesník dalekou cestu. Předměty můžete měnit podle vlastního uvážení a cítění. Ideální je provádet tuto věštbu večer, když svítí Měsíc.

Magie první svíčky

První svíce, kterou zapálíte na Štědrý večer, je víc než důležitá. Můžete do ní pošeptat své přání. Jde o rituál, do kterého byste měli zapojit celou rodinu. Svíčku zapalte, vezměte ji do dlaní a zašeptejte do ní, po čem nejvíce toužíte, a to s veškerou energií a od srdce.

Předejte ji dalšímu členovi domácnosti, který zopakuje totéž. Samozřejmě sám za sebe a tajně, aby ho druhý neslyšel. Pozor na to, aby plamen svíčky nezhasl. Jakmile se všichni vystřídáte, svíci položte na stůl a nechejte dohořet, nezhasínejte ji. Přání, které jste vyřkli, by se mělo splnit do příštích Vánoc.

JABLKO STŘEŽÍ TAJEMSTVÍ OSUDU

Jablko je symbolem života, a tak se používá k věštění. Každý z členů rodiny při štědrovečerní večeři si rozkrojí své jablko a podle obrazu v rozkrojení vidí svůj osud.

Když se objeví hvězdička, můžete se radovat, znamená to zdraví a štěstí. Symbol hvězdy je už od dávných časů pokládán za mocný, protože hvězdy ovlivňují osudy lidí. Pokud se objeví křížek, znamená to smůlu. Zkažená semínka pak věští nemoc.

Domácí magie o zimním slunovratu

Chcete používat pro čarování jablka z vlastní jabloně? Ozdobte o zimním slunovratu jabloňové větvičky bílými stuhami. Jablka z takových větví jsou pro kouzla nejvhodnější. Svobodné dívky mají jablíčko oloupat do spirály.

Tou zatočí nad hlavou a hodí ji za sebe. Slupka se stočí do symbolu, který znázorní písmeno, jímž začíná jméno dívčina ženicha. Můžete zužitkovat i jadérka. Sesbírejte jich dvanáct, vložte do misky s vodou. Tolik, kolik jich vyplave, znamená počet suchých měsíců v dalším roce.

Milostné kouzlo provádějte 3 noci

Pokud máte možnost se k vysněnému muži přiblížit a chcete získat jeho lásku, vyberte si to nejčervenější jablko. Večer si lehněte a položte ho na hruď, k srdci. Představte si, jak vaše láska, touha a vášeň proudí do jablka. Vydržte deset minut, pak jablko odložte.

Opakujte tři noci po sobě. Přes den jablko nenechávejte doma, noste ho v kabelce. Po třech nocích jablko nabídněte svému vyvolenému. Pokud ho sní, je pravděpodobné, že jste ho lapila do svých sítí, a můžete se těšit na lásku.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama