Tajemný telefonický hovor mě vyděsil až dodatečně!

Dnes už vím, že jsem mluvila s duchem nešťastné ženy!

Hrůzné vysvětlení noční záhady mi poskytl až rozhovor se starým zaměstnancem.

Stalo se mi to před několika lety na Slovensku. Dodnes mi běhá mráz po zádech, když si na ten den vzpomenu. Přitom to na první pohled vypadalo jako docela obyčejný omyl.

Také vás může zajímat ...

Probudilo mě zvonění

Byla jsem tam na pracovní cestě. Na noc jsem se ubytovala ve starším hotelu na kraji města. Po náročném dni jsem pociťovala únavu a tak jsem si šla brzy lehnout. Uprostřed noci mě probudilo zazvonění pokojového telefonu. Nejprve jsem byla zmatená, než jsem si uvědomila, kde jsem. Telefon nepřestával zvonit.

Pomyslela jsem si, že buď volají z recepce nebo je to nějaký omyl – o tom, kde jsem ubytovaná, nevěděl přesně ani můj muž. Celá rozespalá jsem doufala, že zvonění zmlkne, ale když se tak nestalo, zvedla jsem sluchátko. Na druhém konci se ozval starší ženský hlas. Ptal se mě, jestli jsem Jana. Podle pravdy jsem odpověděla, že ano. Hlas začal naříkat a přemlouvat mě, ať se prý vrátím domů.

Marně jsem se té ženě snažila říct, že se jedná o omyl. Nakonec mi došla trpělivost a zavěsila jsem.

Nějakou chvíli mi pak ještě trvalo, než jsem znovu usnula.

Dávný příběh

Ráno jsem se o telefonu zmínila slečně na recepci. Neušlo mi, jak se zatvářila. Neochotně mi pak řekla, že nejsem první, komu se to stalo. Chtěla jsem po ní vysvětlení. Odkázala mě na starého pána, který se v hotelu staral o údržbu. Ten mi vyprávěl příběh o tom, jak kdysi v hotelu hořelo. Požár si vyžádal několik obětí, mezi nimi i mladou dívku.

Od té doby se občas stává, že hostům volá tajemná žena a ptá se, co s onou dívkou je. Zeptala jsem se, jak se dívka jmenovala. Dozvěděla jsem se, že Jana – a že se to všechno stalo před čtyřiceti lety. V tu chvíli jsem strnula přimrazená hrůzou, když jsem si vybavila ten hlas v telefonu. To, že se nejspíš jednalo o ducha té nešťastné matky, mi starý pán nevyvracel.

Kdykoliv od té doby slyším zazvonění klasického telefonu, leknu se a rozbuší se mi srdce!

Jana R. (48), Praha

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama