Tajemství, jak probudit naše magické třetí oko

Toužíte mnohem více používat intuici? Zkuste naplno rozvinout svůj šestý smysl!

Mezi vaším obočím, na místě, kde si indické ženy zdobí čelo kamínkem a henou, sídlí brána vašeho šestého smyslu a klíč k vaší intuici a předvídání. Symbolickým třetím okem můžete prohlédnout i to, co se vlastníma očima běžně vidět nedá…

O tevření třetího oka umožňuje schopnost předvídání a jasnovidectví. Podle vědců se jedná o šišinku mozkovou neboli epifýzu, která produkuje spánkový hormon melatonin. Ten ovlivňuje spánek a při změně vlnové frekvence otevírá duchovní vidění – jak říkají v Orientu třetí oko Epifýza je takový paměťový sejf. Všechno, co během průběhu života vidíte, cítíte, prožíváte je umístěno právě v šišince.

Vědci se domnívají, že i proces stárnutí začíná v epifýze.

Místo, kde sídlí intuice

Také vás může zajímat ...

Každý z nás má třetí oko, ale málokdo ho umí používat. Probuzení třetího oka slouží pro duchovní rozvoj, pomáhá nám správně se rozhodovat a rozvíjet své schopnosti. Otevřením třetího oka se otevírá brána k intuici i telepatickým schopnostem. Zesílíte tím ale také schopnost odpovídat sami za sebe. Hodně lidí je totiž velice odpovědných ve vztahu k ostatním, ale na sebe pořád nějak zapomíná.

Jejich vlastní duše jsou potom velmi prázdné a nenaplněné.

Soustřeďte se na bod v středu čela, mezi obočím.

Znali ho už Staří Egypťané

Nejstarší zmínku o třetím oku najdeme ve Starém Egyptě. Z Egypta je známý symbol Horova oka. Bůh Horus je v egyptském náboženství symbolem boje Světla proti Temno- tě. Dle legendy při soupeření s tyranem Sethem ztratil bůh Horus obě oči, a tak si stvořil další, na čele mezi obočím. To mu umožňovalo vidět to, co je běžným očím skryto. To, co se nachází pod povrchem věcí a událostí.

Horovo oko pak dohlíželo nad náboženskými obřady a zákony.

Ozdoba třetího oka

Nejvíce asi znáte symbol třetího oka z hinduismu. Nositelem třetího oka je zde bůh Šiva, který představuje nejvyšší moudrost, pochopení zákonitostí světa a nadpřirozených schopností. Někdy je nazýván také Trinetríšvara, neboli bůh se třemi oky. Bůh vášně Káma byl spálen třetím okem Šivy, když se jej snažil bezohledně přerušit v jeho meditaci.

Tajný kanál pro telepatii

Když zabrousíme dále do legend a starého vyprávění, pak se se třetím okem setkáme u bájných bytostí – kyklopů. Ti jsou zmiňováni i ve Starém zákoně. Byli vysocí a měli jen oko uprostřed čela. Tento orgán uměly bytosti mistrně ovládat, komunikovaly spolu jen telepatickým přenosem. Později se vyvinuly oči dvě, které umožňují vidění v pozemském světě.

Bůh Horus přišel o zrak, a tak si vyrobil třetí oko.

Chcete vidět víc?

Staří asijští mudrcové nazývali třetí oko nebeskou branou a považovali ho za sídlo duše. Věřili, že právě šišinka je sídlem lidské obrazotvornosti a právě díky ní naše duše a mysl ovlivňuje fyzické tělo. Je vážně možné, že tento orgán ukrytý uprostřed našeho mezimozku představuje také tajný kanál k nahlížení do tajemných míst naší budouscnosti a při správném rozvinutí má schopnosti, které ani vědci nejsou schopni jednoznačně vysvětlit?

Probuďte duchovní sílu

Pro otvírání třetího oka existuje řada cvičení a postupů, které vycházejí z různých světových filozofií a zkušeností. Jakékoli cvičení na podporu otevření třetího oka by mělo mít na vás pozitivní vliv a mělo by stupňovat, podporovat a obohacovat vaše duchovní schopnosti a síly.

Tato cvičení můžete používat i při silném psychickém vypětí, naučíte se lépe soustředit svoji energii, zlepšíte svou náladu a rozeženete tím i depresivní stavy a nálady.

Představte si bod mezi obočím

Posaďte se či položte do příjemné pozice. Soustřeďte se na svůj dech. Začněte pomalu nadechovat a vydechovat nosem a zavřete oči. Zavřenýma očima se jakoby dívejte a soustřeďte na bod dva prsty nad kořenem nosu mezi obočím. Abyste podpořili soustředění na tento bod, nejdříve se tohoto místa dotkněte. Zhluboka se nadechněte a vydechněte.

Zkuste tuto pozici vydržet tak dlouho, jak je jen možné.

Pak oči opět uvolněte, ale ihned neotvírejte.

Pozorujte se v zrcadle!

Dívejte se na svou tvář v zrcadle s tlumeným světlem. Zaměřte se na místo mezi vaším obočím, nad kořenem nosu a pohled už neměňte. Soustřeďte se na tento bod tak dlouho, jak jen to bude možné. Za pár chvil ucítíte vibrace a teplo v oblasti krku a nad ním. Možná začnete cítit pulzující energii.

Pokud pocítíte jakékoli změny, které pro vás budou namáhavé, můžete zavřít oči a potom je znovu otevřít. Buďte klidní a uvolnění. Staňte se pouze pozorovatelem, nesuďte a nezkoumejte to, co vidíte. Pokud po dvou až třech minutách nepocítíte žádnou změnu, pak cvičení přerušte a nechte na jindy.

Hledění do zrcadla provádějte maximálně po dobu deseti minut.

Přiložte si mezi oči tři léčivé kameny

V aši potlačenou „nadpřirozenou“ schopnost intuice, předtuch, šestého smyslu a jasnovidectví ve vás mohou probudit také drahé kameny. Přikládejte je mezi obočí, když jste klidní a odpočíváte. Které to jsou?

1. Azurit

Jeho typická barva je modrá. Má detoxikační účinky, pomáhá nejvíc při problémech s kostmi a klouby, léčí nemocnou kůži a choroby krku. Odbourává stres a mírní pocity obav. Umožňuje lépe se ponořit do meditace.

2. Ametyst

Je fialově zbarvená odrůda křemene. Je symbolem čistoty, klidu, lásky, ochrany a štěstí. Svou energií vás dokáže hluboce uvolnit a uklidnit. Pomůže navodit klid nutný k přijímání energie.

3. Chryzokol

Pochází z Peru, jeho barva je nádherně modrá až smaragdově zelená. Vyrovnává ve vás rozbouřené emoce, zmírňuje vnitřní neklid a vtíravé pocity, učí trpělivosti, nadhledu, toleranci a klidu při řešení vypjatých situací.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...