Tajuplné věštění z kávové sedliny

Z obrazců, které se objeví po otočení šálku, se můžete dozvědět vše o své budoucnosti

Zdá se, že věštění nebylo nikdy příjemnější. Pokud právě prožíváte bouřlivé milostné období nebo se třeba rozmýšlíte, zda přejdete do nové práce, stačí vám dát si po ránu kávu. Odpověď přijde vzápětí.

Tento způsob věštění si získal velkou popularitu nejen u nás, ale i na Balkáně a v dalších zemích, kde se vaří hodně kávy. Například v Bulharsku, kde se vypije až 10 šálků denně, se obrácení vypitého hrnku stalo dokonce zvykem.

Také vás může zajímat ...

Zabývá se jím mnoho věštců, ale i obyčejných lidí, tak proč byste to nemohli vyzkoušet i vy? Není to vůbec složité.

Jak úspěšně věštit

Základem je turecká káva, kterou si můžete připravit přesně tak, jak ji máte rádi.

Měla by být udělaná ideálně do bílého hrnečku s ouškem. Pomalu a v klidu si ji vypijte a přemýšlejte při tom o tom, co by vás zajímalo a co byste chtěli vědět. Nedopíjejte šálek úplně, nechte na dně trošku vody, abyste s tím, co vám tam zbyde, mohli pohybovat.

Vezměte šálek za ouško, třikrát s ním dokola zakružte, aby se vše uvnitř trochu promíchalo, a otočte jej na talířek. Zhruba po deseti minutách šálek sejměte a z odkapané sedliny, která má nyní podivné tvary, zkuste odhalit různé znaky a obrázky.

Dodržujte pravidla

I věštění ze zdánlivě chaotické kávové sedliny má určitá pravidla. To, co je u ouška značí současnost, to, co je napravo od ouška je budoucnost, nalevo pak minulost. Na dně vidíte případné varování před nebezpečím a vše zlé, co vás může potkat. Někdy se tam například objevuje ďábel jako varování. U horního okraje pak vidíte bližší budoucnost, u dna naopak vzdálenější.

Je dobré, aby při kroužení šálkem, pokryl lógr co největší jeho plochu.

Lépe se vám pak bude číst.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...