Také trpíte na prasklé koutky?

Jednou začas se mohou vytvořit téměř každému.

Rozpraskané anebo zarudlé kotky úst se často stávají nevzhledným a především bolestivým místem, které je složité ozdravit. Proč vznikají a jak se vyhnout tomu, aby se znovu vrátily?

Také vás může zajímat ...

Proč se tvoří?

Rozpraskané koutky vypovídají o nedostatečném přísunu určitých vitaminů do našeho těla. Stejně jako ostatní části těla i koutky mohou signalizovat, že něco s naším tělem děláme špatně. Pokud se vám problémy s koutky neustále vracejí, zaměřte se na doplňky stravy. Především pak vitamin B2 a B6.

Pokud tedy prasklý koutek již máte, snažte se doplnit právě tyto vitaminy, které seženete v každé lékárně. Jakmile je koutek vyléčený, zaměřte se na vlastní životosprávu a tělu dodejte chybějící látky prostřednictvím odpovídajících potravin.

Výborným pomocníkem může být například droždí.

Hydratujte!

I počasí může mít nepříznivé účinky na vaše rty a koutky. Vysušená místa si často olizujeme a v důsledku toho pak ráda praskají. Zkuste více pít a používat jelení loje. Ty rty ochrání a pokožka na inkriminovaných místech nebude k prasklinám tak náchylná. Pokud se potíže s koutky stále vracejí, neváhejte navštívit lékaře.

Problémy s koutky mohou signalizovat skryté onemocnění.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...