Jak chytře mluvit s muži?

Jestli chlapovi říkáte, že za vaši nespokojenost může on, zaděláváte si na malér. Víte, jak byste měla mužům naslouchat? Přečtěte si náš manuál!

Ženy sdělují emoce, muži fakta

Také vás může zajímat ...

Jak se zachováte, když vám partner svěří svůj problém? Podpoříte ho a nabídnete mu pomoc, nebo je to pro vás šance ho ponížit a vyřídit si s ním účty? Odbýváte chlapa často slovy: „Co zase máš“? Jste na nejlepší cestě k tomu, že s vámi přestane komunikovat nebo si najde jinou.

Jediná možnost, jak vztah udržet, je naučit se partnerovi správně naslouchat. Muže nic tak nerozčílí jako to, že ho nechápete. K tomu dochází velmi často, neboť ženy nerozumějí pocitům, které se muži snaží neobratně vyjádřit.

Opakujte, co slyšíte

Dívejte se na partnera a dejte mu najevo, že ho vnímáte. Opakujte to, co slyšíte: „Aha, takže ty sis kvůli tomu připadal hloupě.

Chápu.“ Naučte se techniku aktivního naslouchání. Místo výčitek změňte svůj přístup a zkuste to jinak. Jak vypadá dobrá ženská taktika? „Zlato, tobě se zdá, že nejsme na stejné lodi? Mrzí mě, že se kvůli tomu trápíš.

“Pochopení a přijetí problému dává zelenou odhalování dalších pocitů a emocí. Tímhle způsobem můžete najít společnou řeč.

Dotkněte se ho

Pokud nasloucháte svému partnerovi, ale jen na něj přitom tiše hledíte, bude mít pocit, že ho nevnímáte.

Muži potřebují hodně odvahy, aby se odvážili mluvit o emocích. Můžete partnerovi pomoci tím, že ho podpoříte. Stačí pohlazení, podržení za ruku, objetí. Tím mu řeknete: „Chci to s tebou vyřešit a zároveň ti dávám dost osobního prostoru“. Tenhle přístup určitě ocení.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...