Tatínek Libuše Šafránkové poznal svého zetě dávno předtím, než jeho dcera!

Hned, jak ho poprvé spatřila, věděla, že si ho jednou vezme za manžela!

Málokterý pár si dokázal udržet popularitu tak dlouho jako Josef Abrhám (79) a Libuše Šafránková (65). Dařilo se jim nejen v jejich profesi, ale – i přes různé životní překážky – také v soukromí!

Populární herec Josef Abrhám (79) nepatřil k těm, kteří by o herectví snili už od dětství. Vlastně

Také vás může zajímat ...
Opravdu královský pár.

ještě během středoškolského studia neměl tušení, jakou cestou se dál v životě vydá. Na technické obory to nevypadalo, fyzika a matematika nebyly jeho koníčkem. Začal se nejprve živit rukama v cihelně, kterou zabrali komunisté jeho otci. Pak se přemístil na Slovensko a tam udělal zkoušky na Vysokou školu múzických umění v Bratislavě.

Dva roky studoval herectví ve slovenštině a jazyk opravdu perfektně ovládal. Potom přešel do Prahy, kde pokračoval ve studiu na DAMU. Tady také dostal angažmá v Činoherním klubu.

Tohle divadlo se mu stalo osudným i osobně – právě zde se setkal s ženou, které pak zasvětil svůj život!

Klapalo jim to spolu i před kamerou.

Nejprve si dlouho vykali

Na rozdíl od Josefa měla Libuše Šafránková (65) k herectví blízko už od dětství. Úspěšně soutěžila v recitaci a po základní škole šla studovat na dramatické oddělení brněnské konzervatoře. V té době se stala i slavnou, díky roli Barunky v televizním přepisu Babičky. V devatenácti letech odešla z Moravy do Prahy a nastoupila do Činoherního klubu. S Josefem, který tam hrál, si hned padli do oka.

Libuše prý okamžitě prohlásila, že toho muže si vezme. Jejich vztah se ovšem vyvíjel opatrně. Mezi Josefem a Libuší byl věkový rozdíl třinácti let, takže si dlouho vykali. Možnou překážkou v plánech mohla být pro mladou herečku skutečnost, že v té době chodil herec s populární zpěvačkou Naďou Urbánkovou (79).

Ta opravdu hodně toužila Josefa si vzít a mít s ním dítě, na to se ale herec ještě necítil být plně připravený. Naďa Josefovi věřila a o tom, že ji v podstatě vyměnil za mladší kolegyni, se dozvěděla až mezi posledními. Neřekl jí to ovšem sám partner, sdělila jí to její kadeřnice. I kdyby tomu tak nebylo, stejně by ten boj prohrála.

Láska, která se rozhořela mezi Josefem a Libuší, byla naprosto silná a neporazitelná!

V Nemocnici si spolu nezahráli

Jednoho překvapení se Libuše dočkala, když Josefa představovala svému tatínkovi. Ten se totiž s Josefem setkal už kdysi, na počátku 60.let. Stalo se to ve vlaku, když mladý začínající herec prožíval těžké období – zemřela mu sestra na zhoubnou nemoc. Smutek ve tváří spolucestujícího tatínka dojal a to zvláštní setkání si uchoval v paměti.

„Za několik let jsem Josefa přivedla domů a táta řekl – to je on!“ vzpomínala Libuše. Národem milovaná herečka, která se mezitím zapsala do historie jako nejkrásnější Popelka na světě, si Josefa vzala v roce 1976. O rok později se jim narodil syn, který dostal jméno po otci – Josef Abrhám mladší (41) se v dospělosti stal režisérem.

Josef a Libuše se stali jedním z nejoblíbenějších hereckých párů u nás a vydrželo jim to až dodnes. Společně si také zahráli v některých filmech. Nejpopulárnější z nich jsou komedie Vrchní, prchni! a Svatební cesta do Jiljí. S Josefem si Libuše mohla dokonce zahrát i v legendárním seriálu Nemocnice na kraji města, a to postavu doktorky Alžběty Čeňkové.

Bohužel ji musela odmítnout – důvodem bylo její těhotenství.

Syn se jmenuje po otci.

Bránil jí před pomluvami!

Josef stál při své ženě i v těžkých životních chvílích. Jednak tehdy, když jí bezdůvodně napadl bulvár a tvrdil o ní, že je závislá na alkoholu. Pověst krásné Libuše ubránil i soudně. Noviny, které si všechno vymyslely, se musely omluvit. Daleko drsnější a nebezpečnější bylo nedávné období, kdy populární herečka bojovala s rakovinou.

Při operaci přišla i o část plíce, ale svůj boj nakonec zvládla, také s přispěním svého manžela, který s ní byl v těžkých chvílích i v nemocnici!

Podnikání po změně režimu bohužel nevyšlo

Manželé se mají podržet i v krizových situacích a to Josef s Libuší vždycky dokázali. Půvabná „Popelka“ svého životního partnera podporovala i v době krátce po změně režimu, kdy se Josef rozhodl podnikat. Dostal zpátky rodinnou cihelnu. „Obstát na trhu v tomto oboru je však nesmírně obtížné,“ konstatoval.

„Je mi moc let, cihlář nejsem, ale nedá mi to, abych se nepokusil navázat na činy mých předků, dědy a otce.“ Uvedl cihelnu znovu do provozu, investoval do ní miliony, jenže podnikání nevyšlo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

reklama