Těhotenství je pro ni stresující

I když Vendula Pizingerová (48) nyní čeká se svým mužem Josefem (32) vytoužené miminko, nedokáže se na nový život zcela bezstarostně těšit. Vzpomínky jsou ještě dnes živé.

Za svůj život si prošla ředitelka nadace Kapka naděje tolika neštěstími jako málokdo. Nikdy se ale nenechala zlomit a statečně se s nepřízní osudu prala. Nyní jako by ji chtěl život za prožité utrpení odměnit, dopřál jí v jejím věku početí třetího potomka.

Také vás může zajímat ...

Jenže Vendula moc dobře ví, že žádné štěstí netrvá věčně, proto, namísto, aby si svůj požehnaný stav užívala, stresuje se. To pochopitelně není pro rizikové těhotenství ani trochu dobré.

Manželům nevěřili

Ztráta dcery Klárky (†4), která podlehla leukemii před necelými dvaceti lety a o sedm let později sebevražda Karla Svobody (†68), který se nikdy se smrtí dcery nevyrovnal – to jsou otřesné rány jejího života. „Na to děsivé období nejde zapomenout.

Nikomu bych to nepřála zažít,“ říká. Když našla spřízněnou duši v mladším Josefovi, musela se vyrovnávat s útoky lidí, kteří jejich vztah považovali za románek, který pomine.

Čelí útokům

Vendula se však za své manželství prala a všem dokázala, že je pro ni Josef plnohodnotným životním partnerem a synovi Jakubovi (15) skvělým parťákem a nevlastním tátou.

Vytoužené těhotenství bylo pro oba darem z nebes. Lidé ale útočí na vdovu po skladateli kvůli jejímu věku a opírají se do ní, že je nezodpovědné si na prahu padesátky pořizovat dítě.

„Je ve mně stále strach, že se ještě může něco stát,“ přiznala se Vendula, která prý doufá, že bude vše v pořádku, přesto ji pochybnosti stále trápí.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...