Teprve na fotkách z dovolené zjistil Rudolf Hrušínský mladší, v jakém byl nebezpečí!

Slavnou sochu Drápalíka z Vesničky mé střediskové zničily povodně!

Dnes je Rudolf Hrušínský mladší (71) jednou z hlavních hvězd seriálu Ulice. Nositel slavného jména má ale na svém kontě spoustu rolí a při některých z nich i riskoval!

Jeho otec Rudolf Hrušínský (+73) bude navždy patřit k největším legendám českého herectví. Starší syn, který se mu s přibývajícím věkem čím dál víc podobá, mu ale ostudu rozhodně nedělá!

Také vás může zajímat ...

Chtěli po něm, aby se přejmenoval!

Jmenovat se úplně stejně jako otec mohlo začínajícímu herci přinášet komplikace. Někdo si mohl myslet, že jde o protekčního syna, někdo jiný zase mohl Rudolfa mladšího příliš srovnávat s jeho slavným tátou. „Mladý člověk má tu výhodu, že si takové věci nepřipouští a myslí si, že všichni kolem jsou trochu přiblblí,“ uvedl herec při pohledu do minulosti.

„Takže jsem to nevnímal, i když to asi tak bylo. Výrazně jsem si to začal uvědomovat, až když jsem absolvoval divadelní fakultu a sháněl angažmá. A v divadlech mi práci nabízeli jen za podmínky, když se přejmenuji.“ Se svým otcem nikdy nechtěl Rudolf soupeřit, ale nepopírá, že v něm měl velký vzor. „Když pominu, že to byl skvělý herec , byl i neméně skvělý táta,“ konstatoval.

„I když na nás neměl moc času. Přesto byl ten, kdo držel rodinu pohromadě, a všichni k němu vzhlíželi jako k hlavě rodiny, aniž by si to nějak vydupával.“ Pokud se ho ale novináři zeptají, co po otci zdědil, říká, že hlavně modré oči. Jednou totiž na stejnou otázku odpověděl ve snaze být vtipný, že cukrovku.

„No a potom se rozkřiklo, že Hrušínský nedorazí bez injekce na jeviště, musí si píchat denně inzulín a ohrožuje Ulici,“ postěžoval si.

Oblíbená role v Knoflíkářích.

Největší rybu ulovil ve Španělsku

Ještě jednu věc má Rudolf mladší po otci: lásku k rybaření. Držela ho už v dětství, na chvíli přestala v pubertě, kdy měl jiné zájmy, ale pak se k ní vrátil. Jako malý kluk chodil k vodě právě s otcem a dělal podružné rybářské práce. Otec mu udělal proudek z vrby, na který přivázal šňůru, na konec dal malý háček a na něj malou kuličku těsta. V pěti letech tak Rudolf chytil svého prvního sumce.

Dnes spojuje rybaření s cestováním a poznáváním světa. Nejvíce hrdý je rovněž na sumce, ovšem podstatně většího, než byl ten v dětství. Chytil ho ve Španělsku a měřil přes dva metry. „Chvílemi jsem si myslel, že to budu muset vzdát. Byl jsem na loďce bez stříšky a bylo asi čtyřicet stupňů. Strávil jsem s ním několik hodin, a když jsem ho zdolal, pustil jsem ho,“ líčil.

Při svém cestování občas zažije dramatické chvíle; někdy je ovšem odhalí až zpětně. V rovníkové Africe se mu například přihodilo, že Rudolfovi a jeho kamarádům jeden místní kluk nabídl dostat se do blízkosti krokodýlů. Sliboval, že se nemusí bát, protože nebezpečná zvířata jsou nažraná. „Bylo to jezírko s asi padesáti krokodýly,“ vzpomínal herec. „Mám odtamtud nádherné fotky, ale až když jsem je prohlížel, tak mi došlo, že kdyby se nějaký z těch krokodýlů, kteří se tam ve vodě povalovali, pohnul, byl by tak rychlý, že bych neměl nejmenší šanci!“

Slavný přejetý Drápalík.

Opravdu ležel pod jedoucím vlakem!

Nebezpečné může být ale i natáčení filmů. Všichni si Rudolfa mladšího pamatujeme jako Drápalíka z komedie Vesničko má středisková, kde je přejet kombajnem. Pro herce byla nepříjemná spíš příprava jeho sádrového odlitku, protože trvala několik hodin a výsledek se podařil až po několikátém pokusu.

Sochu Drápalíka pak po skončení natáčení dostal Rudolf na památku a vystavoval jí ve své galerii v Plané nad Lužnicí. Dnes už ji ale bohužel neuvidíme, protože byla zničena při povodních v roce 2002. Ještě dramatičtější chvíle zažil oblíbený herec ale při natáčení kultovních Knoflíkářů, kde nad ním přejel vlak. „A ne jednou, protože se to točilo několikrát,“ prozradil Rudolf mladší.

Přede mnou to vyzkoušel kaskadér, ale když jsem si pak na ty koleje lehl, uvědomil jsem si, že zdaleka neměl vypouklé břicho jako já, a když se vlak blížil a já viděl, jak mu zespodu trčí všelijaká železa, byl jsem přesvědčený, že to nedopadne dobře. Ale jak vidíte, přežil jsem.

Bylo to ale hodně těsné!“

S mladším Honzou se moc nestýká.

Nejstarší syn se přestěhoval do Itálie!

S bratrem Janem, který je o čtrnáct let mladší, příliš nekomunikuje – možná je to i tím věkovým rozdílem. „Na písku si už nehrajeme. Pokud spolu potřebujeme mluvit, tak si zavoláme,“ říká. Rudolf má tři syny, zatímco na jeho bratra Jana „zůstaly“ dcery. Rodinnou hereckou tradici ale dodržuje jen Rudolf Hrušínský nejmladší (46).

Prostřední syn pracuje u zahraniční firmy a nejmladší se dokonce přestěhoval do Říma za svojí italskou přítelkyní.

Díky svým jazykovým schopnostem tam provádí cizince.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...