Tereza a Herbert. Tichý a silný vztah

TEREZA BRODSKÁ (48) a HERBERT SLAVÍK (53) se mají rádi v dobách dobrých i zlých. Půvabná černovláska neměla zrovna šťastné dětství. Tereza Brodská (48) se narodila české Brigitte Bardot Janě Brejchové (76) a herci Vlastimilu Brodskému (†81).

Řeklo by se, že takové dítě bude mít cestičku vydlážděnou, ale takhle jednoduché to nebylo. Spíš naopak. Kdyby se narodila prodavačce a instalatérovi, zřejmě by bylo její dětství idyličtější. Takhle ji matka, která měla pocit, že péči o malé dítě nezvládá, coby šestiměsíčního kojence přenechala nejstarší sestře Blance ze Zlíchova.

Tereza tu strávila šest let. Zřejmě docela příjemných. Vzpomíná, jak chodila s dětmi „druhé mámy Blanky“ na dřevo, jak zatápěli a v kamnech romanticky praskalo dříví. Rodiče přijížděli v neděli na oběd, někdy si vzali dcerku k sobě na víkend.

V Tereziných sedmi letech podivné provizorium skončilo, rodiče si vzali malou tmavovlásku zpátky k sobě a v rámci jakési prapodivné psychologie prohlásili, že s tetou Blankou a její rodinou se Tereza nebude vídat.

Také vás může zajímat ...

noc na karlstejne

A ona ty, které považovala za svoje nejbližší, skutečně rok neviděla. Zpětně prohlásila toto období za své temné místo. Bohužel nebylo první ani poslední. S odstupem let Tereza prohlásila, že závidí manželovi Herbertovi Slavíkovi (53) jeho bezproblémové dětství.

Tatínek ho učil fotografovat už jako malého chlapce, rodiče spolu byli celý život, dokonce oslavili zlatou svatbu. O tom může Tereza jen snít. Krásná matka šla z role do role, tatínek byl také neobyčejně pracovně vytížený, času na dítě mnoho nezbývalo.

Když se konečně dočkala toho, že směla žít se svými rodiči, což je pro jiné děti samozřejmostí, její maminka se zamilovala do Jaromíra Hanzlíka (68). Terezin dětský svět se rozsypal podruhé. Jana Brejchová poprosila kamarádku Jiřinu Jiráskovou (†81), aby vzala Terezku na svou chalupu a tam ji zpravila o tom, že matka má milence, kterého si bude brát.

Jirásková dívence povídá: „Ty přece víš, že máma chodí s Jaromírem. Nevíš? Tak teď to víš.“ Zkoprnělá tmavoočka se téměř ze dne na den stěhovala i s mámou k Jaromíru Hanzlíkovi. Soužité revoltující pubescentky a svérázného nevlastního otce bylo složité.

Říkala mu macech. Tereze v prvé řadě scházel její pravý tatínek. V osmnácti se odstěhovala, v jedenadvaceti vdala. Jejím tehdejším vyvoleným byl o tři roky starší student FAMU, dnes producent a režisér česko-španělského původu, Jordi Niubó.

Manželství bylo rozvedeno po čtyřech letech. Matka, filmová hvězda, vychovávala dceru originálně. Když se Tereza dostala na konzervatoř a byla na to pyšná, Brejchová jí povídá: „Terezko, nezacláněj talentovaným.

Tereza Brodska

“ Také dceři předhazovala, že je celý táta, že se jí nepodobá, a tím pádem není tak hezká. Děti celebrit to často nemají jednoduché. A proto, jak už bylo řečeno, Brodská Herbertu Slavíkovi záviděla, že ho vychovávali „normální“ rodiče.

Ti dva se seznámili tak trochu netradičně. Tereza byla požádána o rozhovor a dotyčnému novináři řekla, že si nepřeje, aby byl přítomen fotograf. Nebylo to nic platné, protože muž s fotoaparátem se dostavil i tak.

Herečka zuřila. Vyzvala Slavíka, aby odešel, protože se přece jasně vyjádřila v tom smyslu, že si nepřeje, aby byl u rozhovoru fotograf. Byla poměrně arogantní. Mladý muž reagoval rovněž nepřátelsky. Podobným tónem jako ona odvětil, aby ho Tereza nejdřív nechala dělat jeho práci, pak se podívala na snímky a potom že je může roztrhat.

A jejich cesty se definitivně rozejdou. Což se nestalo. Když si černovláska prohlédla fotografie, jako omluvu upekla Herbertovi bábovku. A tak začala velká láska. Co se týká svatby, Tereza dobře věděla, že se tentokrát nesmí vdávat v květnu, ještě ke všemu v černých šatech, a večer účinkovat v Havlově hře Largo Desolato.

Tak proběhl její minulý svatební den, a nedopadlo to dobře. Také Herbert Slavík se ženil podruhé, z prvního manželství má dnes už dospělou dceru. Slíbili si, že budou spolu v dobrém i zlém, a obojího bylo dost.

Za nejkrásnější dar považují syna Samuela (19). Tereza si už jako dívenka slíbila, že pokud jednou bude mít dítě, pak jedině z opravdové lásky. To se stalo. Kromě toho si usmyslela, že se o případného potomka bude starat líp než její rodiče o ni.

Samuel Slavik vlevo s pritelkyni Luisa Bělohlavkova

Že mu věnuje to nejcennější, co má, tedy veškerý čas. Dodržela to, o malého Samuela bylo postaráno jako o královské miminko. Vlastně mluvili i o druhém dítěti, ale to nakonec nepřišlo. Tereza konstatuje, že se tedy o to víc věnovala synovi.

Postupem času uvažovala dokonce i o adopci, ale to by museli souhlasit všichni zúčastnění, a zdá se, že manžel tou myšlenkou nadšený nebyl. Nedávno si ale Tereza řekla, že i tak musí mít doma něco malého, co by mohla hladit.

A tak k ohařce Elze přibyla čivava Konrád. Když s Konrádem v tašce někam přijde, honem každého ujišťuje: „Nebojte se, já mám doma ještě i normálního psa!“ Největší manželovu podporu Tereza potřebovala v době, kdy přišla o tatínka, tehdy byla skutečně na dně.

Ani to, co se stalo s maminkou, ji nenechává chladnou. Kdysi jí přezdívali česká Brigitte Bardot, dnes žije Jana Brejchová, jedna z nejkrásnějších tuzemských hereček všech dob, blondýna jako vystřižená ze snů mladých mužů, pod stálým dohledem lékařů.

Na podzim 2013 ji našli na pokraji smrti na podlaze jejího bytu. Srdeční kolaps. Jen co se vzpamatovala, vyšla najevo další závažná diagnóza: blízcí ji popisují jako úbytek bílé mozkové hmoty. Domů se už nevrátila a návštěvy v sanatoriu nepřijímá, toleruje jen přítomnost těch úplně nejbližších, tedy dcery s manželem a vnukem.

jak basnici cekaji na zazrak_Bioscop

I tady je pro Terezu přínosem, že se může opřít o svého fotografa. Stav pacientky se nezlepší, psychicky na tom není zrovna dobře, stane se, že se osopí i na své nejmilovanější, i když jí chtějí pomáhat.

Není tudíž divu, že na Terezu prý občas zaútočí deprese, které mají v rodině a jež stály život jejího otce. Plachá a uzavřená brunetka nechce obtěžovat okolí svými problémy. Uzavírá se do sebe, víc a víc.

A proto je jejím největším štěstím fakt, že má syna a milujícího manžela. Vztah Terezy a Herberta prochází překvapivým vývojem, ne úplně obvyklým. Krásná černovláska prohlásila, že s manželem žijí už spoustu let a ona zjišťuje, že je to čím dál lepší.

Tvrdí, že věci, které jí dřív vadily, vnímá už jenom jako banality. Usmívá se, když muž nedá nádobí do myčky, která je jen o pár centimetrů níže, a nechá ho na kuchyňské lince. Po čase už to bere s humorem.

Nejenže jí to nevadí, ale dokonce v tom nalézá jakousi roztomilost. A tím se vrací zpátky do fáze zamilovanosti. Jen je to ještě hlubší, silnější a kvalitnější. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...