Tereza Kostková nedala bohužel na pověst Petra Kracíka a po čase se jí to vymstilo!

Opuštěná Veronika poslala Tereze vzkaz, že jí Petr stejně opustí, a nemýlila se!

Herečce Tereze Kostkové (44) muselo být jasné, že vztah s Petrem Kracíkem (62) pro ni představuje vzhledem k režisérově pověsti riziko. Přesto do něho šla. Stálo jí to devět let života a velké zklamání.

Pro Petra Kracíka (62) nebyla Tereza Kostková (44) žádnou neznámou osobností. Prý se do ní zamiloval už v době jejího pozdního dospívání, když jí bylo osmnáct let. Pravdou je, že jako dcera slavných herců Petra Kostky (82) a Carmen Mayerové (76) byla Tereza dost na očích.

Také vás může zajímat ...

V době, o které Petr Kracík mluvil, ale ještě neměla vůbec žádné zkušenosti v lásce. Poprvé se podle vlastních slov líbala až v osmnácti. Řešila také onemocnění štítné žlázy a jeho důsledky, spočívající v nedobrovolném nabírání tělesné váhy. Deset kilo navíc bylo v citlivém věku opravdu nepříjemnou komplikací.

Tenhle boj vyhrála až s pomocí lékařů a pak už byla vždycky jenom krásná.

S herečkami na scéně i v soukromí

Petr měl pověst velkého svůdníka a argumenty pro toto tvrzení by se určitě našly. Člověk, který má šest dětí se čtyřmi ženami, asi nepatří mezi příkladné typy věrnosti. Věhlasný divadelní režisér se těmto informacím, které o něm kolovaly, ani nebránil.

Souhlasil, že nebyl svatý. „Byly doby, kdy jsem tu pověst rád podpořil,“ potvrdil. Pak se ale bránil, že tyto pověsti vznikají pouze z toho, jak komunikuje s ženskými herečkami v divadle. „Provokuji je, hádám se s nimi, ale v rámci pracovního procesu, který je naprosto odlišný od toho civilního života,“ konstatoval.

„Ano, jsem rád se ženami, to vám může potvrdit i má žena, ale pouze v divadle! A někdo neznalý z toho usoudil, že musím být takový i v soukromí.“ Výčet jeho soukromých partnerek zahrnuje ovšem také hlavně herečky. Ještě když byl ženatý, měl mimomanželský poměr s Vilmou Cibulkovou (57).

Ta s ním dokonce údajně otěhotněla, ale pak podstoupila interrupci. Režisér prý chodil i s Kateřinou Macháčkovou (70), i když tuto informaci po letech nepotvrdil ani on sám, ani dotyčná herečka. Jeho hlavní partnerkou na dlouhých sedmnáct let se pak stala opět žena ze stejné branže: Veronika Gajerová (57).

Tereza byla důvodem rozvodu

S Veronikou měl Petr Kracík dceru a syna, ale nikdy si ji nevzal za manželku. Jeden čas sice společně svatbu plánovali, ale nedošlo na ni. Ironií osudu se měla konat v kostele, kde si později Petr vzal Terezu Kostkovou.

Ta se stala hlavní příčinou konce vztahu s Veronikou. Nejprve se jednalo o tradiční nevěru. Veronika měla určité podezření – a kdo by se jí po těch letech divil? – ale musela sama zapátrat, aby zjistila, jaká je pravda. Nejvíc ze všeho herečku mrzelo, že se její partner nepřiznal rovnou.

Neustále se pouze vytáčel, odváděl pozornost jinam a několikrát dokonce jejich vztah ukončil a znovu obnovil. Veronika si uvědomila, že přes ta léta, která jsou spolu, a přes společné děti není Petr mužem na celoživotní plavbu životem.

Později pak byla Tereze vlastně vděčná, že si díky ní dokázala uvědomit, co doopravdy chce. A protože Petra dobře znala, poslala Tereze výmluvný vzkaz, že ani ona nebude tou poslední v režisérově životě. Měla pravdu.

Krize přišla po šesti letech

Tereza Kostková ale nedala na žádná varování. Věřila tomu, že se jí podaří Petra definitivně zkrotit a že ona je tou ženou, u které zakotví už napořád. Zpočátku si to opravdu mohla myslet. Oproti Veronice měla v rukávu jeden triumf: Petr si ji chtěl vzít.

Jednalo se sice o jeho třetí svatbu v životě, ale protože ani jedna z předchozích nebyla církevní, mohl obřad proběhnout ve výše zmíněném kostele.

Došlo k tomu po čtyřech letech vztahu, když Tereza čekala miminko. Snoubenci dodrželi všechny možné tradice, pouze si nevyměňovali prstýnky, protože to považovali za zbytečný luxus. Tereza sama nikdy nebyla moc vysazená na šperky, dávala přednost přirozené ženské kráse.

S Petrem se domluvili, že peníze, které by bývali na prstýnky vynaložili, raději věnují na dobročinné účely. Narodil se jim syn a ten dostal krásné staročeské jméno Antonín (13). I nadále si mohla Tereza myslet, že Petr se definitivně uklidnil a žádné další vztahy už nebude hledat.

Po šesti letech manželství došlo ke krizi. Novináři zkoumali, zda za tím stojí další Petrova nevěra, dvojice to ovšem popřela. Oba spolu ale přestali bydlet – Petr se přemístil nejprve do divadelní garsonky a potom do jiného bytu v Praze. Na dotazy novinářů odpovídal, že Terezu má nadále rád.

Rozvod dokonale utajili

Ukázalo se, že Tereziny sny o tom, jak jsou s Petrem spolu do konce života, neměly reálný základ. Zanedlouho po popsané krizi se manželství rozpadlo. Tentokrát to ale nebylo kvůli jiné ženě. Okolností bylo více a jednou z nich byl nečekaný a nucený odchod Petra z funkce ředitele Divadla pod Palmovkou, kterou vykonával dvacet let.

Tereza dala rovněž najevo, že jedno dítě je pro ni málo, ale o osmnáct let starší Petr měl už svých potomků víc než dost. Rozvod se ale manželům podařilo utajit a Tereza o něm promluvila, až když už bylo vše dokonáno.

Její prohlášení znělo: „Po upřímném oboustranném pokusu o zachování rodinného status quo jsme se loni na podzim dohodli, že bude lepší najít jiné řešení a jinou cestu. Na konci roku jsme to potvrdili i oficiálně.“ Pravdou bylo, že samotná rozluka manželství proběhla v poklidu a bez obvyklých dramat, i když konec se neobešel bez hádek.

Oběma se prý po tomto kroku ulevilo. V rozhovoru pro rozhlasový pořad Tereza řekla: „V mém okolí to zase tak tajné nebylo. Nechodíme kanálama a musím přiznat, že jsme to řešili hodně nahlas. Doma i mezi lidmi! Nešeptali jsme a všichni slyšeli a viděli, jak to mezi námi je.“

Dál se vídali, měli přece spolu syna. Bez jakékoliv nenávisti nebo dehonestace probíhalo všechno tak, jak mělo, podle slov Terezy „korektně a příjemně“.

Druhé manželství: opět režisér, který opustil jinou ženu!

Ačkoliv se po rozvodu o Terezu zajímalo hodně mužů, včetně těch na sociálních sítích, ona se do žádného vztahu nehrnula. Kdyby jí někdo tehdy řekl, že si znovu vezme divadelního režiséra, nejspíš by tomu nevěřila. A přece se tak stalo.

Jejím druhým manželem se totiž stal Juraj Nvota (43), se kterým se seznámila při společné práci na jedné inscenaci. Svatbu se jim pak podařilo dokonale utajit – odehrála se mimo Prahu pouze za účasti rodinných příslušníků. Jakub sice také opustil kvůli Tereze jinou ženu, ale určitě není takový divoch, jako byl Petr!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...