Tereza Kostková se nenechala odradit minulostí prvního manžela a sen o lásce skončil!

Rozvod s prvním manželem se herečce dařilo utajovat půl roku!

Herečka a moderátorka Tereza Kostková (43) vstoupila do svého prvního osudového vztahu s mužem o osmnáct let starším. Navíc neměl pověst věrného partnera. Tereza to riskla, ale čas ukázal, že na varování měla dát!

Pro potomky slavných lidí bývá dost těžké, když je uznávanou osobností jeden z jejich rodičů. Pokud jsou mistry svého oboru oba dva, je to těžké dvojnásob.

Také vás může zajímat ...

Tereza Kostková (43) to takhle měla a má: tatínek Petr Kostka (81) patří už dávno k legendám českého herectví, maminka Carmen Mayerová (75) je rovněž špičkou v oboru. Oba dobře vědí, co tato profese obnáší, takže nijak nefandili myšlence, že by se Tereza mohla vydat v jejich stopách. „Od dětství jsem si přála být herečkou,“ uvedla v jednom rozhovoru.

„Vzpomínám, že když jsem ve svých devíti letech objevila náš rodokmen, kde jedna jeho větev končila jménem mého tatínka, prohlásila jsem, že nechápu, proč by tato větev neměla jít dál.“ Co se týká jejího rodokmenu, tak jedna část zasahuje do ciziny: konkrétně z maminčiny strany se jednalo o Španělsko.

Babička Terezy byla temperamentní Španělka z ostrova Ibiza, ale za minulého režimu jí herečka v dětství bohužel moc často navštěvovat nemohla. Rodinu tam sice pouštěli, ale nikdy ne celou, aby neemigrovali.

Čtyři věty ve Zlaté kapličce

Na přání rodičů šla Tereza studovat střední pedagogickou školu, aby měla jistotu nějakého obecného vzdělání. Za naléhání otce a matky je dodnes vděčná, protože pochopila, že pro herectví je dobré zaměřit se i na něco jiného, než pouze na divadlo.

V té době už za sebou měla zkušenost s potleskem obecenstva. A nejednalo se jen tak o nějaké jeviště, ale přímo o scénu Národního divadla. Tam se tehdy hrála inscenace Fidlovačky, hry, ve které slepý houslista Mareš zpívá budoucí českou hymnu.

Bylo zapotřebí obsadit dětskou průvodkyni houslisty a to byla právě příležitost pro tehdy desetiletou Terezu. Jednalo se sice jen o čtyři věty, ale i tak byla šťastná. Tuhle šanci si ovšem musela nejdřív vybojovat ve škole.

Měla problémy s matematikou a chemií a podmínkou tedy bylo, aby si zlepšila známky. Pro svůj sen bývá člověk ochotný udělat cokoliv, takže Tereza se soustředila na neoblíbené předměty – a odměnou jí byl potlesk v Národním divadle!

Trápila jí nadváha!

Na střední pedagogické škole studovala Tereza obor učitelství v mateřské škole. To se jí zamlouvalo, protože k herectví tam některé předměty – jako třeba tanec, zpěv a hra na hudební nástroje – neměly daleko.

Svoji vytouženou profesi se pak šla učit na odbornou hereckou školu. V té době si prožívala trochu krizi v osobním životě. Nejednalo se o vztahy, ale o vzhled. Naprosto nevysvětlitelně najednou začala přibírat na váze, což je v osmnácti letech pro každou dívku zničující zjištění.

Nebylo to ale bezdůvodné, příčinou, jak se ukázalo, byla porucha štítné žlázy. Když se to Tereza dozvěděla, chtěla se sebou hned něco udělat.

Jednala ale dost zmateně: chvíli se přejídala, pak zase držela hladovku nebo běhala deset kilometrů denně. Nemělo to ale žádný efekt. Nakonec se obrnila trpělivostí a díky tomu je z ní i dnes krásná štíhlá žena.

Získala angažmá i partnera!

Svoji kariéru začala Tereza jako spousta jiných mladých herců nejprve „na oblasti“. Hrála v divadlech v Liberci a v Chebu. Život jí změnila jedna zdánlivě bezvýznamná událost, která s herectvím vůbec nesouvisela.

Měla totiž doručit z Chebu prací prášky jednomu pražskému režisérovi. Ten se nacházel v Divadle pod Palmovkou. Tereza úkol splnila a v uvedeném divadle potkala jeho ředitele Petra Kracíka (61). Shodou okolností právě hledal do souboru nějakou tmavovlásku.

Tereza se tak díky tomu vrátila zpátky do Prahy a navíc tímto setkáním začal i její první velký osudový vztah. Mladá herečka moc nedbala na to, co o Petru Kracíkovi věděla a co se o něm říkalo. Nevarovalo jí ani to, že svého přítele v podstatě přebrala kolegyni Veronice Gajerové (56), se kterou Petr předtím žil sedmnáct let.

V tu chvíli byla jen zamilovaná a nejspíš si myslela, že záletný režisér se vedle ní změní. Petra si vzala za manžela a narodil se jim syn. Jeho narození dodnes Tereza považuje za nejdůležitější chvíli svého života. Po boku Petra strávila herečka devět let. Postupně bohužel zjišťovala, že změnit ho se jí nepodařilo.

Mezi manželi se rovněž projevovaly rozdíly. Dokázali o tom mluvit a Tereza chtěla dát ještě vztahu šanci. Nakonec ale situace stejně dospěla k nevyhnutelnému rozvodu.

Obešel se bez bouřlivých dramat nebo praní špinavého prádla. Dokonce si ho nevšimli ani novináři, Tereze se podařilo konec manželství naprosto dokonale utajit. Na veřejnost tahle zpráva pronikla až za půl roku!

A opět to byl režisér!

Do dalšího vztahu se Tereza jen tak nehrnula. Ne že by měla nouzi o zájemce. Hodně jí psali i muži na sociálních sítích, ale na takové pokusy ani nereagovala. „Já jsem, jak se říká, stará škola, a u mě musí ty věci přeskočit,“ prozradila.

Asi by se tehdy moc nevsázela, že její další životní partner bude mít stejné povolání jako ten předchozí. Rozhodně cíleně opět režiséra nehledala, přesto ho našla. Tentokrát se jednalo o slovenského režiséra Jakuba Nvotu (42). I s ním se seznámila v divadelním prostředí, při společné práci na hře Můj nejlepší kamarád.

Tereza si zpočátku pochvalovala hlavně Jakubův profesionální přístup. Brzy se ukázalo, že jde i o něco víc. Jakmile byla přistižena, že se s Jakubem vede v ulicích noční Prahy za ruku, přiznala, že do jejího života opět vstoupila láska. Tentokrát se nový partner zamlouval i Tereziným rodičům.

Dokonale utajená svatba

Stejně jako se předtím Tereze podařilo utajit rozvod s prvním manželem, povedlo se jí oklamat novináře i v případě svatby s tím druhým. K odhalení došlo pouhou náhodou – do katastru nemovitostí musela herečka uvést své skutečné jméno, jak je v dokladech, a to nyní znělo Tereza Nvotová Kostková.

Ponechala si tedy rodné příjmení, ale protože ctí tradice, přidala k němu i manželovo jméno. Herečku potěšilo, že tohle tajemství – svatbu, která se odehrála mimo Prahu pouze za účasti rodinných příslušníků – všichni kolem ní dokázali udržet. Média pak začala probírat, jestli Tereza neopakuje podruhé stejnou chybu.

Vstup do manželství se totiž v lecčems podobal tomu předchozímu: rovněž Jakub kvůli Tereze opustil jinou ženu a sám se prohlašuje za tuláka. Alespoň pracovně to tak opravdu vypadá, protože předtím, než zakotvil v Praze, režíroval v různých dalších městech: Zlíně, Opavě, Ostravě.

V jeho prospěch ale svědčí fakt, že si dobře porozuměl se synem Terezy a že se zřejmě už opravdu chystá definitivně usadit. Zdá se, že oblíbená herečka a moderátorka našla na druhý pokus muže, se kterým by mohla skutečně budovat dlouhodobé partnerské štěstí.

Co důležitého se naučila od své matky

Jak známo, maminka Terezy, herečka Carmen Mayerová, byla vždy nejen přitažlivou ženou, ale potrpěla si i na eleganci. V tomhle směru svoji dceru hodně inspirovala.

Tereza prý vždycky vnímala, že dobře upravená vychází její matka ven třeba i tehdy, když jen vynášela smetí. A k nedělnímu obědu zasedala nalíčená a navoněná.

Tereza si z ní vzala příklad a tak dbá na to, aby měla vždy upravené vlasy a aby dobře vypadala. Nebere to jako povrchní záležitost, ale jako přirozený ženský přístup!

Cigaretu v ruce? Maximálně kvůli nějaké roli!

Některé herečky neudělají bez cigarety skoro ani krok, Tereza je přesně opačný případ. K nikotinu má naprosto záporný přístup. Pokud byla někdy k vidění s cigaretou v ruce, bylo to jen v rolích, které to vyžadovaly – nikdy ale skutečně nekouřila.

A podařilo se jí od cigaret odradit i svého slavného otce. Velmi emocionálně ho prosila, aby s kouřením přestal, protože nechce, aby brzy zemřel. Petr Kostka uposlechl, a ačkoliv s přechodem k nekuřáctví chvíli bojoval, nakonec to dokázal!

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...