Tina Turner – Nohy, které miluje celý svět

V anketách o nejvíce sexy zpěvačku se Tina Turner (77) objevuje už po několik desetiletí. Vděčí za to svým štíhlým nohám, které si neváhala pojistit na několik milionů! Kdo by si myslel, že tahle dračice, které se nejčastěji přezdívá rocková babička, měla celý život na růžích ustláno, ten by se šeredně pletl. Její životní příběh je vystřižený jako z nějakého neuvěřitelného filmu.

Ten, kdo Tinu Turner znal v první polovině jejího života, by jen sotva hádal, že jí jednou bude ležet u nohou celý svět, a to doslova.

turner-tina-4ffabb7c55864

Cítila se nechtěná

Také vás může zajímat ...

Rodina a mateřská láska, kterou mnozí z nás považují za běžnou a samozřejmou, byla pro Tinu Turner, vlastním jménem Annu Mae Bullock, něčím nepoznaným. Narodila se na farmě v Tennessee a prvně ji rodiče odložili v pouhých třech letech. Její tatínek pracoval jako zemědělský předák a se svou ženou Annou měl kromě Tiny ještě starší dceru Alline.

Ve chvíli, kdy USA vstoupily do druhé světové války, rozhodli se rodiče obou dívenek přestěhovat za prací a děti poslat na několik let k prarodičům. Znovu se rodina setkala až na konci války, společně pak žili všichni v Knoxville. Jenže štěstí jim vydrželo jen krátce. Po pěti letech maminka od dětí a manžela utekla a budoucí rocková hvězda znovu osiřela.

Když bylo Tině Turner 13 let její otec se znovu oženil a začal žít se svou novou ženou. S dětmi však nepočítal, a tak Tina se sestrou skončily pro změnu u druhých prarodičů. Sama zpěvačka na tuto dobu vzpomíná jen nerada. Cítila se prý nechtěná a nepotřebná. „Maminka mi dokonce jednou vyprávěla, že když zjistila, že mě čeká, chtěla utéct a zbavit se mě.

Byla tehdy velmi mladá a druhé dítě prostě nechtěla,“ vzpomíná zpěvačka na své dětství. Bohužel ani život u prarodičů netrval dlouho, po třech letech babička zemřela a sestry se znovu stěhovaly. Tentokrát do St. Louis k matce, která je před lety opustila. Že to nebylo zrovna idylické soužití, není asi třeba dodávat.

Ohromující talent Své první pěvecké krůčky si odbyla ještě jako malá holčička v kostele, kde všechny okamžitě okouzlila svým hlasem. Životní zlom Tiny nastal v okamžiku, kdy se po střední škole v roce 1957 potkala se zpěvákem a skladatelem Ike Turnerem (†76). Při jednom jeho vystoupení nabídl bubeník kapely publiku, jestli s nimi nechce někdo zazpívat.

Jako první se dostal mikrofon do ruky Tinině starší sestře, ta ale zpívat odmítla. Tak se své šance chopila Tina a to byla přesně ta chvíle, která rozhodla o její další budoucnosti. Už po prvních tónech bylo všem okamžitě jasné, že před nimi stojí dívka s neuvěřitelným hlasem a talentem. Tině bylo teprve 17 let, když ji Ike nabídl práci a zvěsti o jejím obrovském talentu se nesly dál.

Dokonce tak daleko, že se dostaly ke známému hudebnímu producentovi, který Ikeovi doporučil, aby z dívky udělal hlavní hvězdu své skupiny.

RED081025TINATURNER04_002

Její spása i zkáza

Nutno podotknout, že Ike se o mladou talentovanou dívku postaral ve všech směrech. Vymyslel jí umělecké jméno Tina a v roce 1962 si ji dokonce vzal za ženu. Jejich sňatku však předcházela divoká milostná přestřelka. Zpěvačka totiž nejprve svedla saxofonistu ze skupiny, s níž vystupovala, a v roce 1958 se jim dokonce narodil syn.

Jenže vztah se po krátké době rozpadl a Ike, byť byl ženatý, začal své svěřenkyni nadbíhat. V roce 1960 tak Tina se svým objevitelem otěhotněla a přivedla na svět druhého syna Ronalda. Když se manželka dozvěděla, že Tina čeká s jejím mužem dítě, požádala o rozvod. Ike jí sebral děti a hodil je doslova na krk Tině.

Ta si ho, přestože věděla, že je Ike tyran a násilník závislý na alkoholu a drogách, vzala za muže.Po svatbě následovalo období, které by ze svého života nejspíše nejraději vymazala. Dohady o společné peníze vyústily v domácí násilí a Tině došlo, jak hluboce se v manželovi spletla.

V roce 1968 se poprvé ze zoufalství pokusila o sebevraždu, když spolykala padesát tablet diazepamu.

Začínala od nuly

Přežila, ale s obrovským šrámem na duši. Manžel ji napadl ještě mnohokrát. Po jednom jeho útoku musela dokonce na plastiku nosu, protože jí ho v záchvatu vzteku přerazil. V roce 1967 konečně sebrala veškerou odvahu a požádala o rozvod. A aby bylo všechno co nejrychleji za ní, přistoupila na vše, co si manžel nadiktoval.

Po rozvodu jí nezbylo nic, než její úžasný hlas, začínala tak naprosto od nuly a až v neuvěřitelných 50 letech se dočkala odměny za svou dřinu.

Stala se světově uznávanou hvězdou a sex symbolem.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...