Tinktura z arniky na bolavé klouby

Pokud si budete chtít zahrát na babky bylinkářky, můžete si doma vyrobit například tinkturu z arniky.

Pro její výrobu budete potřebovat 1 polévkovou lžíci sušeného květu nebo kořene arniky, obojí seženete v lékárně, nebo si můžete objednat na internetu, a 200 ml 80% alkoholu.

Také vás může zajímat ...

Postup výroby je velice jednoduchý. Stačí důkladně rozdrtit bylinku a následně ji zalít alkoholem. Směs nechte na tmavém místě po dobu 10-14 dní louhovat a občas ji protřepejte.

Poté přeceďte do vhodné nádoby. Takto připravená tinktura se hodí k vnitřnímu užití i k obkladům bolestivých míst na těle. K obkladům na poraněná a pohmožděná místa se používá 30 kapek arnikové tinktury rozmíchané v 1 l vody.

Při pocitu vyčerpání můžete užívat 3x denně 5 kapek tinktury rozmíchaných ve sklenici vody. Pokud si budete chtít tinkturou z arniky potírat místa postižená revmatismem, nejprve ji zřeďte s vodou v poměru 1:1.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

reklama