Tipy na využití octa!

1. Čistič koberců

Skvrny z koberce ekologicky odstraníte díky této směsi – do půlky hrníčku nalijte ocet a smíchejte ho s dvěma lžičkami soli. Další možností je smíchat lžičku octa a kukuřičného škrobu.

Také vás může zajímat ...

2. Lesklé kachlíčky

Kachlíčky to v kuchyni odnášejí nejvíc. Ulpívá na nich prach, Stačí smíchat 2 hrnky jablečného octa a 2 hrnky studené vody. Takto vyrobený přípravek použijte jako balzám na vlasy. Tedy opláchněte jím vlasy po použití šamponu.

3. Pryč s moly

Ocet vám pomůže i v šatníku. Pokud vás trápí moli, dejte do nádoby 1,5 hrnečku jablečného octa smíchaného s několika kapkami prostředku na nádobí. Nádobu vložte do skříně a moli se postupně utopí.

4. Zbavte se účinně lupů

Nejen na úklid! Ocet je skvělým pomocníkem i na krásu.Stačí smíchat 2 hrnky jablečného octa a 2 hrnky studené vody. Takto vyrobený přípravek použijte jako balzám na vlasy. Tedy opláchněte jím vlasy po použití šamponu.

Čištění skla či zrcadla octem vyvoří lesklý a zářící povrch.
Čištění skla či zrcadla octem vyvoří lesklý a zářící povrch.

5. Do koupelny s ním

V kombinaci s boraxem a dvěma hrnky horké vody odstraní plísně. S vodním kamenem na sprše můžete zabojovat tak, že hlavici ponoříte na 10 minut do vody s octem.

7. WC čistic

Ocet je dost silný, aby zabil většinu bakterií. Klíčem k úspěchu je použít teplou vodu a trochu síly.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...