Tíživé tajemství z minulosti prozradila Irena Kačírková až na smrtelné posteli!

Říkali o ní, že byla až moc krásná, a takové ženy umírají samy. Muži si na ně netroufají.

Herečka Irena Kačírková (+60) byla sice atraktivní a talentovaná, ale to jí nijak život neusnadnilo. Na muže měla spíš smůlu a role nedostávala kvůli politickým důvodům.

Také vás může zajímat ...

Vyrůstala jako jedináček a odjakživa věděla, že chce být herečkou. Narodila se v Praze, dětství ale prožila v Ostravě, protože tam tatínek měl obchod s kožešinami. Rodiče se o Irenu Kačírkovou opravdu starali. Dopřávali jí kulturní vzdělání, chodila na zpěv, na tanec a učila se jazyky. Jejím snem bylo dostat se na konzervatoř a to se jí také podařilo.

Přijímací zkoušky v plavkách

Maminka Ireny byla modelkou, stejně krásnou jako její dcera. Irena jí mnohokrát viděla předvádět na molu i kožichy z otcova obchodu. Při přijímacích zkouškách se jí to hodilo, protože komisi prý napadlo, že by součástí mohla být promenáda v plavkách. Spolužačka a kolegyně Nina Jiránková vzpomínala: „Ladně vešla do učebny, odložila kabátek, a bylo vymalováno.

Pak jí dali růži, ať s ní hovoří, jako by ji sváděla. To byla její parketa!“ Školu úspěšně vystudovala a po válce přišly i první filmové role. Jedna z nich byla pro Irenu obzvlášť důležitá. Film Svědomí je i po letech výborným psychologickým dramatem a mladičká Irena v něm vypadá úchvatně, to podstatné ale bylo, že se sblížila s jedním ze scenáristů snímku, Josefem Aloisem Novotným (+87).

Ten se stal jejím prvním a jediným manželem. Vztah měl ale rychlý průběh, během čtyř let se odehrály svatba, narození dcery i rozvod. Až na smrtelné posteli Irena své dceři prozradila, že přivedla na svět ještě jedno dítě, chlapečka. Tomu ale bylo bohužel souzeno žít jenom pár měsíců.

Nikdo o této tragédii dlouhá léta neměl tušení, v rodině o tom nepadla ani zmínka.

Vztah s hvězdou je zahalen tajemstvím

V době, kdy se vdávala, byla Irena už živitelkou svých rodičů. Otci jako živnostníkovi zabrali komunisté v roce 1948 jeho firmu. Neměl nárok ani na důchod. Oba rodiče se přestěhovali z Ostravy do hlavního města a devětadvacetiletá Irena se o ně postarala. A přestože se potýkala s finančními problémy, potrpěla si na určitou úroveň, co se týkalo jejího vzhledu.

Podle jejích přátel nikdy nechodila ven bez líčení a kdykoliv jí nějaké peníze zbyly, koupila si nějaké elegantní oblečení. Stejně tak k Ireně patřily i cigarety – což nejspíš později urychlilo její odchod ze světa. Po rozvodu už se nikdy nevdala, ale to neznamenalo, že by měla nouzi o nápadníky, právě naopak.

Vzít si ji chtěl legendární hudebník Jiří Šlitr (+45), ale přebral mu ji režisér Ladislav Rychman (+84), v jehož filmu Starci na chmelu Irena hrála. Také jeho opustila a prožila milenecký vztah s kolegou Václavem Voskou (+63). Nikdo ze jmenovaných se ale nestal součástí jejího života natrvalo.

Důvěrného přítele měla v Eduardu Cupákovi (+64), který ale, jak známo, byl jiné sexuální orientace. A ještě o jednom muži se hodně psalo, o slavném cizinci. Byl jím Gérard Philipe (+36). Slavný francouzský herec byl s divadelním souborem v Praze a protože Irena uměla francouzsky, delegaci doprovázela.

Jestli se stali milenci, zůstalo ovšem tajemstvím, které svěřila pouze své dceři – a požádala ji současně, aby nikomu dál nic neprozrazovala!

Čtyři roky hrála s rakovinou!

Podobně jako její kolegyně Karolina Slunéčková (+49), také Irena Kačírková si předpověděla svoji smrt. Na rozdíl od ní ale hodně dlouho dopředu – ve čtyřiceti letech prohlásila, že jednou zemře na rakovinu a ještě bude mít infarkty. Obojí se bohužel vyplnilo. Od zimy roku 1981 věděla, že je těžce nemocná. Měla rakovinu žaludku, ale ještě další čtyři roky hrála, i přes silné bolesti.

Ještě krátce před smrtí na sobě nedávala nic znát a nechtěla ostatní obtěžovat svými starostmi. Když jí pak v nemocnici byla navštívit kamarádka Jana Šulcová, Irena se rozplakala. Bylo to proto, že už nikdy nebude hrát.

„V tom zoufalství bylo slyšet, že říká i to druhé,“ konstatovala Jana.

Dala přednost své hrdosti před snadnou cestou!

Irena měla svoji hrdost a tak samozřejmě odmítla pokusy Státní bezpečnosti udělat z ní donašečku. Přišla tím o možnost jet dělat konferenciérku programů na světovou výstavu Expo 1958 v Bruselu. Později, v době normalizace, už ji i v divadle pomalu odstavovali na vedlejší kolej. Pokud se objevila před kamerou, tak to byly jen malé a většinou záporné role.

Těšila se, že jednou ve stáří bude moci hrát role zralých žen, na to ale už bohužel nedošlo.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...