Tíživé tajemství z minulosti prozradila Irena Kačírková až na smrtelné posteli!

Po krátkém manželství se o ní ucházelo více mužů, ale už se nikdy nevdala!

Herečka Irena Kačírková (+60) byla sice atraktivní a talentovaná, ale to jí nijak život neusnadnilo. Na muže měla spíš smůlu a role nedostávala kvůli politickým důvodům.

Vyrůstala jako jedináček a odjakživa věděla, že chce být herečkou. Narodila se v Praze, dětství ale prožila v Ostravě, protože tam tatínek měl obchod s kožešinami. Rodiče se o Irenu Kačírkovou opravdu starali. Dopřávali jí kulturní vzdělání, chodila na zpěv, na tanec a učila se jazyky. Jejím snem bylo dostat se na konzervatoř a to se jí také podařilo.

Také vás může zajímat ...
Ve slavném muzikálu Starci na chmelu.

Přijímací zkoušky v plavkách

Maminka Ireny byla modelkou, stejně krásnou jako její dcera. Irena jí mnohokrát viděla předvádět na molu i kožichy z otcova obchodu. Při přijímacích zkouškách se jí to hodilo, protože komisi prý napadlo, že by součástí mohla být promenáda v plavkách. Spolužačka a kolegyně Nina Jiránková vzpomínala: „Ladně vešla do učebny, odložila kabátek, a bylo vymalováno.

Pak jí dali růži, ať s ní hovoří, jako by ji sváděla. To byla její parketa!“ Školu úspěšně vystudovala a po válce přišly i první filmové role. Jedna z nich byla pro Irenu obzvlášť důležitá. Film Svědomí je i po letech výborným psychologickým dramatem a mladičká Irena v něm vypadá úchvatně, to podstatné ale bylo, že se sblížila s jedním ze scenáristů snímku, Josefem Aloisem Novotným (+87).

Ten se stal jejím prvním a jediným manželem. Vztah měl ale rychlý průběh, během čtyř let se odehrály svatba, narození dcery i rozvod. Až na smrtelné posteli Irena své dceři prozradila, že přivedla na svět ještě jedno dítě, chlapečka. Tomu ale bylo bohužel souzeno žít jenom pár měsíců.

Nikdo o této tragédii dlouhá léta neměl tušení, v rodině o tom nepadla ani zmínka.

Neminuly jí role princezen.

Vztah s hvězdou je zahalen tajemstvím

V době, kdy se vdávala, byla Irena už živitelkou svých rodičů. Otci jako živnostníkovi zabrali komunisté v roce 1948 jeho firmu. Neměl nárok ani na důchod. Oba rodiče se přestěhovali z Ostravy do hlavního města a devětadvacetiletá Irena se o ně postarala. A přestože se potýkala s finančními problémy, potrpěla si na určitou úroveň, co se týkalo jejího vzhledu.

Podle jejích přátel nikdy nechodila ven bez líčení a kdykoliv jí nějaké peníze zbyly, koupila si nějaké elegantní oblečení. Stejně tak k Ireně patřily i cigarety – což nejspíš později urychlilo její odchod ze světa. Po rozvodu už se nikdy nevdala, ale to neznamenalo, že by měla nouzi o nápadníky, právě naopak.

Vzít si ji chtěl legendární hudebník Jiří Šlitr (+45), ale přebral mu ji režisér Ladislav Rychman (+84), v jehož filmu Starci na chmelu Irena hrála. Také jeho opustila a prožila milenecký vztah s kolegou Václavem Voskou (+63). Nikdo ze jmenovaných se ale nestal součástí jejího života natrvalo.

Důvěrného přítele měla v Eduardu Cupákovi (+64), který ale, jak známo, byl jiné sexuální orientace. A ještě o jednom muži se hodně psalo, o slavném cizinci. Byl jím Gérard Philipe (+36). Slavný francouzský herec byl s divadelním souborem v Praze a protože Irena uměla francouzsky, delegaci doprovázela.

Jestli se stali milenci, zůstalo ovšem tajemstvím, které svěřila pouze své dceři – a požádala ji současně, aby nikomu dál nic neprozrazovala!

Film Bílá paní byl dlouho zakázaný.

Čtyři roky hrála s rakovinou!

Podobně jako její kolegyně Karolina Slunéčková (+49), také Irena Kačírková si předpověděla svoji smrt. Na rozdíl od ní ale hodně dlouho dopředu – ve čtyřiceti letech prohlásila, že jednou zemře na rakovinu a ještě bude mít infarkty. Obojí se bohužel vyplnilo. Od zimy roku 1981 věděla, že je těžce nemocná. Měla rakovinu žaludku, ale ještě další čtyři roky hrála, i přes silné bolesti.

Ještě krátce před smrtí na sobě nedávala nic znát a nechtěla ostatní obtěžovat svými starostmi. Když jí pak v nemocnici byla navštívit kamarádka Jana Šulcová, Irena se rozplakala. Bylo to proto, že už nikdy nebude hrát.

„V tom zoufalství bylo slyšet, že říká i to druhé,“ konstatovala Jana.

Dala přednost své hrdosti před snadnou cestou!

Irena měla svoji hrdost a tak samozřejmě odmítla pokusy Státní bezpečnosti udělat z ní donašečku. Přišla tím o možnost jet dělat konferenciérku programů na světovou výstavu Expo 1958 v Bruselu. Později, v době normalizace, už ji i v divadle pomalu odstavovali na vedlejší kolej. Pokud se objevila před kamerou, tak to byly jen malé a většinou záporné role.

Těšila se, že jednou ve stáří bude moci hrát role zralých žen, na to ale už bohužel nedošlo.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...