Tom Hanks – Třicet let prožívá lásku jako z filmu

Herec, který proslul pracovitostí, slušností a kariérou bez skandálů, s oblibou říkává, že všechny své životní chyby stihl udělat ještě v době, kdy nebyl slavný.

Americký národní klenot. Tak nazývají občané Spojených států Toma Hankse. Kalifornský rodák pochází z velké rodiny, ze čtyř dětí, ale jeho rodiče se rozvedli, když mu bylo pouhých pět let. Hoch si přál stát se kosmonautem, ale naštěstí pro filmový svět jej v průběhu středoškolských studií oslovilo a zaujalo školní divadlo. Ani na vysoké škole nepolevil v amatérské herecké činnosti.

Také vás může zajímat ...

V té době už bylo o jeho budoucnosti rozhodnuto. Jinou než tu spojenou s herectvím si neuměl představit. Obyčejný a celkem nenápadný hoch, tichý a zádumčivý, se stal jednou z největších hollywoodských hvězd. Otázka je, kde vlastně se v něm tenhle talent vzal? Otec byl kuchař, maminka zahradnice.

Přitom i další z jejich dětí, Jim Hanks (58), se později dalo na herectví.

Manželství ho zachránilo od průšvihů!

Láska ze střední

Jim je slavnému bratrovi hodně podobný, málokdo ví, že ve filmu Forrest Gump Toma nahradil ve scénách, kde hlavní hrdina sprintuje. Na rozdíl od mnoha jiných slavných kolegů Hanks nemá žádné herecké kořeny a ve školních třídách neplatil za třídního šaška, nebyl to, čemu učitelé říkají známá firma. Spolužáci se mu posmívali, nadávali mu do šprtů, už ve škole totiž Tom vynikal pílí.

Přemýšlivého chlapce hodně poznamenal rozvrat v rodině, cítil se osamělý. O otce však nepřišel, naopak, trávil s ním hodně času, právě od něj se naučil nezměrné pracovitosti. Oženil se příliš brzy. Byla to velká romantika, vzal si lásku ze středoškolských studií, Samanthu Lewes (†49). Po letech přiznal, že hlavním důvodem ke sňatku v tak mladém věku byl velmi silný pocit samoty.

Přispělo k tomu i dětství, které měl kvůli rozvodu rodičů nestabilní. „Stal jsem se otcem jako hodně mladý. Syn Colin (41) se narodil, když mi bylo jednadvacet, dcera Elizabeth (37) o čtyři a půl roku později.

Myslel jsem si, že tak to má být, že je to přirozený průběh věcí.“ Pokud by vás ani ve snu nenapadlo, že by někdo jako Tom Hanks měl finanční problémy, pak věřte tomu, že tehdy je měl. Jak známo, nedostatek peněz lásce nepřeje. Ale jinak si Tom manželství pochvaloval, tvrdil, že právě díky ženě a dětem nechodil na večírky, neponocoval, nebral drogy a pil jen přiměřeně.

Ač dobře věděl, jaké je rozvod rodičů pro děti trauma. Colina a Elizabeth před ním ale stejně neochránil. Jeho děti si prožily totéž co kdysi on. S herečkou Ritou Wilson (62) se seznámili při natáčení seriálu, kde byl Tom převlečen za ženu.

Zřejmě i proto Ritu nezaujal.

Říkat si pravdu

Jakmile se však setkali podruhé, přeskočila jiskra, která by zapálila les. „Věděl jsem, že jsem se zamiloval, najednou byla spousta věcí jinak,“ bezradně konstatoval herec. Vlastně ho nenapadlo, že by se někdy mohl rozvést, on, takový seriózní, bezúhonný mladý muž. Ale stalo se to. Manželství se Samanthou zkrachovalo po devíti letech.

Rita a Tom se vzali v roce 1988, loni oslavili třicet let manželství. Z tohoto svazku se narodili dva synové, Chester (28) a Truman (23).

Herec tvrdí, že má na dlouhý šťastný vztah fungující recept: za všech okolností si říkat pravdu.

Tom Hanks, její častý partner.

Štěstí i trápení

Na Oscara byl nominován už v roce 1989 za nejlepší herecký výkon ve snímku Velký, sošku si skutečně odnesl dvakrát: za film Philadelphia a za legendárního Forresta Gumpa. Do jeho pomyslného zlatého fondu patří rovněž snímky Zelená míle, Zachraňte vojína Ryana, Trosečník, ale i romantická Láska přes internet, kde se po jeho boku objevila roztomilá Meg Ryan (57).

Zatím to vypadá, jako by životní cestu Toma Hankse lemovaly jen samé růže, ale tak to pochopitelně není. Exmanželku Samanthu rozvod natolik poznamenal, že pravděpodobně i kvůli trápení s ním spojeným onemocněla. S rakovinou kostí statečně bojovala. Tom zajistil bývalé ženě nejlepší lékařskou péči, ta přesto zemřela v pouhých devětačtyřiceti letech.

A jako by to nestačilo, stejnou chorobu dostala dokonce i Tomova Rita. Onemocněla rakovinou prsu, v roce 2015 podstoupila oboustrannou mastektomii. „Mohl jsem se jen sklonit před odvahou své ženy,“ prohlásil Tom s obdivem. Dodal, že mají s Ritou to štěstí, že si mohou dovolit nejkvalitnější lékařské ošetření, a že si je vědom toho, jaké je to požehnání.

Jejich manželství je jedno z nejspokojenějších v celém hvězdném Hollywoodu. „Když lidé naříkají, jak jsou vztahy náročné, možná žijí ve špatném vztahu,“ usmívá se důležitě Tom.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...