Tonymu Curtisovi a Janet Leigh svatbu jejich šéfové rozmlouvali a tak se vzali tajně!

Ve své době patřili k nejzářivějším párům Hollywoodu – ale jen na 11 let.

V době, kdy se schylovalo k jejich rozvodu, měli za sebou své nejslavnější role. Tony Curtis (+85) zazářil v komedii Někdo to rád horké, Janet Leigh (+77) byla hvězdou hororu Psycho.

Slavný americký herec Tony Curtis byl ženatý celkem šestkrát. Jeho věčné hledání té pravé a neschopnost se v životě pořádně usadit byly možná dány tvrdými zážitky z dětství a dospívání. Tony se původně jmenoval Bernard Schwartz a pocházel z chudé rodiny emigrantů, původem z Maďarska. Rodiče na tom byli tak špatně, že Tonyho a jeho bratra čekal v deseti letech sirotčinec.

Také vás může zajímat ...

Odtud se dostal zpátky k otci a matce až po nějakém čase. Milovaný bratr, který byl v sirotčinci jeho velkou oporou, ale zemřel při autonehodě ještě jako kluk. Tony se pak za druhé světové války nechal naverbovat k americkému námořnictvu. Peníze ze žoldu mu pak posloužily ke studiu herectví v New Yorku.

Začal vystupovat v malých divadelních rolích, když si ho povšimla jedna agentka, která mu zařídila smlouvu v Hollywoodu.

Právě tam si změnil své původní jméno na Tonyho Curtise.

V mládí byla velice krásná.

Nevěstou byla už v patnácti letech!

Také Janet Leigh pocházela z rodiny, které měla přistěhovalecké kořeny, konkrétně z Dánska a Irska. Její dětství bylo ovšem o poznání snadnější než Tonyho. K herectví se dostala zvláštním způsobem. Během pobytu v jednom lyžařském resortu, kde pracovali rodiče Janet, jí vyfotografovala herečka Norma Shearer (+80) a ukázala fotku významnému lovci talentů.

Později vzpomínala: „Měla tak krásný úsměv a tak fascinující tvář, jaké už jsem léta neviděla. Cítila jsem, že tu fotku musí vidět v Hollywoodu.“ Janet, která studovala na univerzitě hudbu a psychologii, dostala nabídku od studia MGM, ačkoliv předtím neměla vůbec žádné herecké zkušenosti. Tehdy jí bylo 18 let a měla za sebou už bohatý partnerský život.

Vdala se v pouhých patnácti, ale manželství bylo o čtyři měsíce později anulováno. Krátce předtím, než se dostala do Hollywoodu, se vdala znovu.

Rozvedla se v roce 1949.

Sen o šťastné rodině se rozplynul.

Říkali mu, že svatba zničí jeho kariéru

V době, kdy se Janet a Tony dali dohromady, prožívali oba šťastné chvíle své kariéry. Jejich tváře zdobily obálky časopisů a měli spousty fanoušků. Seznámili se na na jednom hollywoodském večírku a oba to setkání ve svých autobiografických knihách označili později jako lásku na první pohled. Stal se z nich doslova zlatý hvězdný pár.

Studiu Universal, pro které Tony točil, se to ale moc nelíbilo, ale do soukromí mu nezasahovali. Když se ale rozhodl, že se ožení, snažili se ho tři dny přemlouvat k tomu, aby si to rozmyslel. Říkali mu, že to ohrozí jeho kariéru, protože tím zklame své ctitelky, jeho filmy budou neúspěšné a on bude donucen vrátit se zpátky do New Yorku.

Tomuhle nátlaku se zamilovaná dvojice rozhodla vzdorovat. Vzali se tajně, aniž by o tom svým šéfům řekli a oddával je jeden místní soudce v malém americkém městečku. Společně pak natočili pět filmů.

Narodily se jim dvě dcery, z nichž ta mladší, Jamie Lee Curtis (58) se později stala také úspěšnou herečkou, hlavně v hororech.

Mezi nimi byla obrovská vášeň.

Po rozvodu neměl sílu vídat dcery

Manželství vydrželo jedenáct let. Tony se později vyjádřil: „Byl jsem Janet velmi oddaný, ale uvědomoval jsem si, že v jejích očích ztrácím na ceně. Pochopil jsem, že ať budu čímkoliv, nikdy to pro ni nebude dost. Hodně mě to zranilo a zlomilo mi to srdce.“ Pravdou ale je, že důvodem rozvodu byly spíš Tonyho závislost na drogách.

Rozvod každopádně proběhl bez skandálů a Janet až do své smrti v roce 2004 neřekla o svém bývalém manželovi jediné křivé slovo. Tony rozchod nejprve těžce nesl a na čas se dokonce přestal stýkat s dcerami, aby si neoživoval čerstvou ránu, pak k němu ale ta starší z nich dokonce odešla bydlet a Janet proti tomu nic nenamítala.

Oba pak znovu vstoupili do manželství, Janet už jen do jednoho, Tony se oženil ještě celkem pětkrát.

Ve filmu Někdo to rád horké.

Ani po sedmdesátce prý Viagru nepotřeboval!

Se svojí poslední ženou Jill Vandenberg (46), se Tony seznámil v roce 1993 v restauraci. Byli spolu až do hercovy smrti v roce 2010 a ani jednomu z nich nijak nevadil obrovský věkový rozdíl: Jill byla o 45 let mladší. Tony to komentoval slovy: „Nijak nás to neomezuje, užíváme si spoustu zábavy. Moje tělo je plně funkční a všechno funguje. Jill je ta nejsvůdnější žena, jakou jsem kdy poznal.

Nemusím vůbec používat Viagru, ostatně existuje nejméně padesát způsobů, jak svoji milou potěšit.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...