Tortilly s hovězím

Ano, čtete správně! Není to náročný, ale spíše méně známý recept.

Ingredience

Také vás může zajímat ...

1 kg mletého hovězího masa, 100 g tvrdého sýru, 8 listů ledového salátu, 4 rajčata, 1 lžička rybízové marmelády, pár lístků bazalky či koriandru, sůl, pepř, 8 tortill

Postup

Mleté hovězí maso osolíme, opepříme a dáme opéct na rozpálenou pánev bez tuku. Když maso pustí vlastní šťávu, oheň zmírníme a promícháváme asi ještě 15 minut, dokud není sypké. Ještě do horké směsi přidáme najemno nastrouhaný sýr, ale už se směsí nepracujeme.

Nakrájíme rajčata na dílky a dáme je do jiné pánve, podlijeme je vývarem nebo vodou, přidáme marmeládu a na mírném ohni je povaříme, dokud šťáva z nich nezhoustne. Nakonec smícháme s masovou směsí.

Na každou tortillu dáme list ledového salátu, na něj naneseme masovou směs, přidáme lístky bazalky nebo nasekaný koriandr na ozdobu, spojíme je párátkem a máme hotovo.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje šťastná hvězda

Váš oblíbený časopis Moje šťastná hvězda dostal novější kabátek! Můžete se těšit na nové rubriky, ještě více žhavých kauz, které hýbou českým showbyznysem, dojemné osudy filmových legend i pikantní lásky slavných. To vše už v tomto čísle!

Komentáře

...