Toužíte po dobrodružné dovolené? Zkuste cestovat po vlastní ose

Tento článek je reklamním sdělením

Že vás odpočinek v podobě lenošení na pláži, procházek po památkách a posedávání v restauracích neláká? Máme pro vás tipy, jak si užít netradiční dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete.

Netradiční způsoby cestování jsou čím dál tím oblíbenější. A není divu. Cestovní kanceláře vás sice zbaví starostí s organizací dovolené, na druhou stranu ale přicházíte o objevování na vlastní pěst, náhodná setkání s místními i zážitky, které ve vzpomínkách jen tak nevyblednou.

Cesta jako cíl

Cestování obytným vozem má své nezaměnitelné kouzlo. Snídaně pokaždé s jiným výhledem, neuvěřitelná volnost a spousta nezapomenutelných zážitků. Moderní obytné vozy dnes v sobě skrývají perfektní komfort, který se hravě vyrovná i čtyřhvězdičkovým hotelům. Mnoho evropských zemí však kempování mimo vyhrazená místa zakazuje, vždy si proto před cestou ověřte, jak na tom vaše destinace je, a nezapomeňte si do navigace stáhnout mapu s kempy. Při výběru cestovního pojištění se pak vyplatí připojistit se také proti odpovědnosti za škodu.

Vyrazte na dovolenou po svých

Svatojakubská cesta vedoucí do španělského Santiaga de Compostela je pro někoho fyzickou výzvou či duchovní záležitostí, pro jiné je zase možností, jak si užít báječnou dovolenou na čerstvém vzduchu, plnou nádherných přírodních scenérií i poznání místních zvyků. Na španělské poutní místo vám cestu ukazují žluté šipky či symboly mušle hřebenatky a rozmístěné je najdete po celé Evropě. Jedna z těch nejkrásnějších tras se vlní 250 km podél pobřeží oceánu z portugalského Porto. V každém městě je pro poutníky připraveno levné ubytování kolem 5 euro, noc tak můžete strávit nejen v klasickém penzionu, ale také třeba v klášteře nebo u pohostinných obyvatel.

Plavba po evropských řekách a kanálech

Na tento typ dovolené sice potřebujete kapitánský průkaz, na druhou stranu, jakmile jednou dovolenou na lodi zažijete, jinou už chtít nebudete. Za kormidlem můžete brázdit nejen evropská moře, ale také řeky, nebo třeba procestovat Holandsko po jeho proslulých kanálech. Cestování po vodě vám zkrátka otevře zcela nové obzory.

Ať už se rozhodnete objevovat krásy portugalského pobřeží, nebo dáte přednost cestování v obytném voze, nebojte se čas od času sejít z hlavní trasy a nechat se vést náhodou. Zapomenuté uličky, zátoky i polní cesty často vedou k těm nejkrásnějším místům.

Foto:Unsplash.com

Tento článek je reklamním sdělením
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...