Tragédie životního partnera udělala z Carmen Mayerové trojnásobnou matku!

Když jí bylo šestnáct, vydala se do krajského města žádat o místo v divadle!

Ačkoliv má Carmen Mayerová (74) cizokrajný původ, narodila se v Česku. A tady také později našla i svého osudového muže, se kterým je dodnes.

Maminka oblíbené herečky Carmen Mayerové pocházela z baleárského ostrova Mallorca. Do Čech se dostala tak, že si ji sem přivezl její životní partner. Tatínek Carmen byl dobrodruhem a světoběžníkem – a také akademickým malířem. Rodiče herečky se poznali ve francouzském Cannes, kde otec pracoval, a tam také měli svatbu. Hned na začátku vztahu si zažili dramata, daná politickou situací.

Také vás může zajímat ...

„Rodiče mi vyprávěli, jak táta chtěl po svatbě nevěstu ukázat svým rodičům. Mezitím ovšem vypukla válka a cesta se různě komplikovala.

Má starší sestra Aida se proto narodila v Berlíně,“ líčila Carmen.

Jižní temperament se u ní nezapře.

Jako bezdomovec s kufrem na vrátnici

Až mnohem později se Carmen dozvěděla, že jejím biologickým otcem byl jiný muž: ženatý německý důstojník, který patrně později zahynul v jugoslávském zajetí. Ona sama se narodila už na českém území, v Trutnově. K divadlu směřovala od dětství, nejprve v místním divadelním kroužku. Pak dostala roli Barunky v Babičce a na scéně si tak odbyla svůj profesionální debut už ve dvanácti letech.

„Se mnou vždycky jezdila maminka, patřičně hrdá na dceru. Dodnes na to ráda vzpomínám,“ sdělila Carmen v jednom rozhovoru..V šestnácti letech sebrala odvahu a šla požádat o místo v divadle v Hradci Králové. Přimluvil se tam za ni režisér, kterého znala z Trutnova a byla přijata jako elévka. Hlavní problém, který tehdy řešila, bylo bydlení.

Týdenní domluvený pobyt u tety jedné kamarádky skončil tím, že Carmen stála s kufrem na divadelní vrátnici. „Nakonec mě ubytovala paní vrátná,“ vzpomínala.

Jednalo se o malou místnost, hodně studenou a s drahým nájmem, ale blízko divadla.

Petr Kostka, její osudový muž.

Přišel se na ní nejprve podívat

Ačkoliv je dnes Carmen spojována hlavně se současným manželem, hercem Petrem Kostkou (80), byla vdaná ještě předtím – rovněž za herce, Maxmiliána Hornyše (+87). Pár spolu měl dceru, ale manželství nevydrželo, i když rozchod proběhl v dobrém. Petra Kostku viděla Carmen poprvé během zkoušek na jeden film.

Později se sešli v Praze, kam ji Petr přišel „omrknout“ jako novou kolegyni na letní divadelní představení. „Oba si dodnes velmi silně pamatujeme ten okamžik, kdy se naše pohledy střetly. Zaujal mě svým šarmem, měl smysl pro humor, byl výtečný vypravěč a bylo ho všude plno,“ popisovala herečka.

Petr měl za sebou také jedno manželství, to ale dostalo po čase tragickou dohru: jeho bývalá partnerka se zabila v autě. V době, kdy už žil s Carmen, tak do jeho péče přibyly dvě dcerky z prvního vztahu. „Ze dne na den jsem se prostě stala trojnásobnou maminkou a musela si poradit. Nebyla, alespoň pro mě ne, žádná jiná cesta,“ konstatovala Carmen.

Po čase měl pak herecký pár ještě další dceru, Terezu (42), která se rovněž v dospělosti vydala v jejich profesních stopách.

Do oficiálního vztahu ale oba vstoupili právě až po naléhání svých dětí.

Se svou úspěšnou dcerou Terezou.

Hlavní je respekt!

S Petrem je Carmen už přes čtyřicet let. Pokud by ale měla sdělit nějaký recept na takhle dlouhý úspěšný vztah, říká, že je to hlavně o štěstí a vzájemném respektu. „Náš vztah nebyl vždy procházka růžovou zahradou, ale tím, že si jeden druhého velmi vážíme, jsme vlastně dodnes velmi šťastní a spokojení,“ prohlásila.

Svůj vztah i rodičovství rozšířila ještě začátkem nového tisíciletí, když společně s manželem adoptovala na dálku africkou holčičku. Petr se za ní byl dokonce dvakrát na černém kontinentu podívat. Jejich dcera Tereza se pak nechala dobrým srdcem svých slavných rodičů inspirovat a také adoptovala na dálku jedno děvčátko, pro změnu z Indie.

Se svým životem, kariérou i dětmi tak může být Carmen plně spokojená!

Takhle vypadala v 70. letech.

Česky se částečně naučila i její španělská maminka!

Díky původu svých rodičů měla blízko Carmen k cizím jazykům. „:Moji rodiče s námi mluvili francouzsky. Máma přidávala španělštinu, na niž jsme se sestrou odpovídaly zásadně česky,“ prozradila. Česky se naučila i její španělská maminka, i když se často jednalo o docela legrační věty.

„Vzpomínám třeba na tuhle větu: Carmina, ty moc šeteš, ty málo espinkáš a nesníš žádný dynamita,“ popisovala herečka.

„To znamenalo: že moc čtu, málo spím a nejím vitamíny.“

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...