Trápí vás alergie?

Jaro je v plném proudu a vás zase trápí nepříjemná alergie? Nevíte, jak se jí zbavit? Pylová i potravinová alergie spolu souvisí. Poradíme vám, jak si můžete ulevit a prozradíme tipy, jak zesílit imunitu.

Alergie jsou jedním z nejčastějších onemocnění současnosti. Trpí jimi třetina všech lidí, ale odhaduje se, že lidí s některým typem tohoto onemocnění tvoří dokonce skoro polovinu obyvatel! A to se u spousty dalších lidí zatím ještě neprojevila.

Také vás může zajímat ...

Oč jde?

Příčinou alergií je narušený imunitní systém, který přehnaně reaguje na jinak neškodné látky. Zatímco člověk bez alergie s nimi žije bez potíží, u citlivého organismu jiného vyvolávají slabší či silnější alergické reakce.

Správné jídlo je základ

Alergie je přehnaná reakce imunitního systému. Při pylové alergii pálí a svědí oči, může se hůř dýchat. Projevem zkřížené alergie je škrábání v krku, otékání rtů, vyrážka. Ve vzduchu poletuje velké množství alergenů, které bohužel vytvářejí nežádoucí spojení s řadou potravin. Tzv. zkřížené alergie pak vznikají na základě podobnosti alergenů.

Například pylová alergie na břízu se často kříží s alergií na vlašské ořechy, jablka nebo mrkev.

Ořechy jsou častým alergenem.

Špína půl zdraví

Některé typy alergií vznikají i proto, že imunitní systém nemá proti čemu bojovat. Často se vznik alergie – zvláště u dětí – spojuje s příliš „chemicky“ čistým pro – středím, ve kterém vyrůstáme a žijeme. Mladý imunitní systém, který se teprve tvoří, se nesetkává s běžnou špínou. Určitě nepřestávejte uklízet, ale všeho s mírou.

Nemusíte neustále otírat všechny předměty, nábytek a další vybavení bytu dezinfekčními prostředky.

V chladu je lépe

Venku je zima? Pořádně se oblékněte a hurá ven! Chůze prospívá tělu a navíc čerstvý vzduch po – může nejenom rozptýlit starosti a špatné myšlenky, ale udělá vaše já odolnějším proti nájezdům bakterií a virů.Určitě stojí za to vyzkoušet také saunu nebo čím dál populárnější kryoterapii.

Jezte podle sezóny

Kdo má vlastní zahrádku, má napůl vyhráno. Kdo takový luxus nemá, může podpořit místního farmáře. Čím méně umělé chemie do sebe dostaneme, tím lépe pro celé naše tělo včetně imunitního systému. Nebuďte na problém sami Jakmile budete sami, nikdo vám nebude moct pomoci.

Proberte trable s těmi, kterým můžete věřit, uvidíte, že najednou nebudou tak horké, jak se vám zprvu, když jste na ně byli sami, zdály.

A ve výsledku nebudete v zajetí stresu a obav, čímž dále znásobíte svoji imunitu.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...