Trápí vás časté záněty močového měchýře?

Na léto a koupání se většina z nás už těší. Řada žen si ale klade otázku, jak zvládnou léto bez zánětu močového měchýře.

Jestli i vy patříte k těm, které na opakované záněty trpí, podívejte se, co byste měla udělat.

Omezte kávu, černý čaj a limonády

Také vás může zajímat ...

Vyřadit z pitného režimu byste měla vše, co může močový měchýř podráždit. To znamená kávu, kofeinové nápoje (energy drinky, colové limonády), černý čaj, ale i slazené a sycené nápoje.

Základem by měla být čistá pitná voda, kterou si můžete ochutit nakrájeným ovocem. Vhodný je samozřejmě brusinkový džus, který obsahuje látky znesnadňující uchycení škodlivých bakterií v močovém měchýři.

Do celkového množství 2,5 litru na den můžete zařadit i léčivé bylinkové čaje, jež ledvinám a močovému ústrojí výrazně prospívají. Třeba takový lahodný čaj z vrbovky, kopřivy, mateřídoušky, či březových listů.

Bylinné tinktury

Lékař vám na zánět předepíše antibiotika. Při prvních příznacích, nebo dokonce i preventivně, můžete sáhnout i po přírodních
antibiotikách.

V lékárnách seženete tinkturu z česneku či lichořeřišnice. Oba přípravky jsou v boji s bakteriemi velmi úspěšné. Který je tím pravým právě pro vás, to budete muset osobně vyzkoušet.

Bavlněné prádlo

Změňte šatník. Tedy ne celý, jen spodní prádlo. Rozhodně byste měla vyřadit všechny kousky ze syntetických materiálů. Nošení takových kalhotek výrazně zvyšuje riziko vzniku infekce.

Ideální je prádlo z přírodních materiálů jako bavlna či bambus. V zájmu vlastního zdraví také zapomeňte na všechny těsné kalhoty. Dejte tělu raději volnost a neduste je.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...