Trápí vás migrény?

7 rad, jak se zbavit bolestí hlavy

Sklon k migréně je vrozený a projevit se může v každém věku. Bez tlumících léků to zvládnout většinou nejde, ale jako prevence je možná přírodní léčba.

7 rad domácí léčby

1. Důležitá je životospráva mezi jednotlivými záchvaty. Jídelníček doplňte výživnými látkami, hlavně si dopřávejte hořčík.

2. Horká koupel nohou pomáhá odkrvit roztažené cévy v hlavě a zmenšit tak bolest. Nohy nechte 5 minut až po kotníky v horké vody.

Také vás může zajímat ...

3. Záchvat migrény může vyvolat kouření nebo pobyt v zakouřené místnosti.

4. Důležitý je odpočinek. Lehněte si v tmavé tiché místnosti a na hlavu dejte studený obklad.

5. Pozor na pronikavé vůně parfémů, výparů ředidel, barev i na vůni květů.

6. Migrénu vyvolává i dlouhodobé slunění. Zdržujte se spíš ve stínu a na hlavu si pořiďte klobouček.

7. Snížit bolest při záchvatu pomůže i masáž krčních obratlů, trapézového svalu a úponů krčních svalů. Masáž má trvat asi 5 minut a můžete při ní použít uvolňující masti nebo oleje, třeba levandulový či jalovcovou mast.

Tišící bylinkové čaje

  • Tišící je mátový čaj: 2 lžičky máty přelijte 200 ml vroucí vody, 10 minut vyluhujte a sceďte. Pijte po doušcích. · –
  • Směs z 10 g květu heřmánku a 10 g kořene kozlíku lékařského: 2 lžičky směsi přelijte 0,2 l vroucí vody, 15 minut louhujte, sceďte. Čaj si uvařte ihned, jakmile se dostaví bolest hlavy. Pijte po doušcích nebo po lžičkách, každou hodinu podle potřeby. ·
  • Smíchejte po 1 lžičce listu vachty trojlisté, kořene kozlíku lékařského a listu máty peprné, směs zalijte ¼ l vroucí vody, nechte přejít varem a sceďte. Čaj pijte vychladlý po lžičkách, 2 šálky denně.
  • Připravte směs 10 g listu pelyňku, 10 g kořene kuklíku městského, 10 g kořene puškvorce a 10 g anděliky lékařské: 1 lžičku na šálek vody nechte projít varem, 10 minut vyluhujte a sceďte.Čaj pijte vychladlý po doušcích lx denně.
  • Směs 10 g natě majoránky, 10 g květu heřmánku, 10 g listu máty: 1 vrchovatou lžičku směsi přelijte 1 šálkem vroucí vody, 10 minut louhujte, sceďte. Pijte 2 šálky denně po doušcích.
Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...