Trápí vás ochablý krk?

Pomohou i zpevňující krémy přímo k ošetření podbradku.

Kůže na krku velmi často stárne dříve, než pokožka ve tváří. Takže pokud nechcete skončit s vysokým rolákem, nebo šátkem, je třeba se o sebe pořádně a pečlivě starat. Jak na to, vám rádi poradíme.

Chraňte svůj krk před UV zářením

Také vás může zajímat ...

Velkým nepřítelem je škodlivé sluneční záření, díky kterému kůže mnohem rychleji stárne a mohou se na ní začít objevovat pigmentové skvrny.

Vzhled vašeho krku je dán množstvím elasticity pokožky, tedy dostatkem kolagenu. Pokud ubývá, kůže je potom povadlá a vrásčitá. Nečekejte proto, až se dostaví první projevy stárnutí a s prevencí začněte hned.

Krémy hrají prim

Pravidelné používání kvalitní kosmetiky dokáže zázraky. A nemusíte sahat rovnou po té nejdražší. Stačí si vybrat denní hydratační krém s ochranou proti UVA a UVB záření a aplikovat ho hned po ránu.

Čím je pleť světlejší, tím vyšší SPF byste měla použít. Nenechte se zmást! Slunce svítí i na podzim a v zimě. Neméně důležité je používání nočních hydratačních krémů s retino-lem a kyselinou hyaluronovou pro zpevnění pokožky.

Pomohou i cviky

Jednoduché cvičení, kterým udržíte krční svaly v dobrém stavu, také pomáhají. Cvičte pravidelně a výsledky vás mile překvapí. Jak na to?

Vytáhněte špičku jazyka nad horní ret a současně, co nejvíce předsuňte bradu. Vydržte tak 10 vteřin a cvik zopakujte 10krát.

Další cvik zároveň stimuluje krevní oběh. Stačí, když špičkou jazyka uděláte 10krát kroužek ve směru hodinových ručiček a cvik zopakujete 10krát v opačném směru.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...