Trápí vás opruzeniny?

Jedná se o intertrigo, lidově vlk. Projevuje se jako zarudnutí v místech, kde je dostatečně vlhko a pokožka je zde narušována třením o kůži či o oblečení. V těchto místech dochází k tomu, že se kůže odírá a přítomné bakterie a kvasinky způsobují zčervenání a nepříjemné až bolestivé pálení.

Čím jste prostorově výraznější a zaoblenější, tím více styčných ploch na svém těle máte.

Také vás může zajímat ...

Jak s ´vlkem´ bojovat?

Nejlepší strategií samozřejmě je nenechat vlka, aby vás dohonil. Předběhnout jej můžete prevencí a užitím zdravého rozumu při výběru oblečení. Skvělou prevencí je nosit takové, které je ušité z dostatečně savého materiálu, je volnější a umožní pokožce dýchat, tedy například z bavlny.

Pokud se přece jen opruzeniny objeví, zasažené místo opatrně omyjte mýdlem s dezinfekčním účinkem a zarudnutí zchlaďte buď studeným obkladem, nebo přípravkem, který zmírní podráždění.

Ten seženete v každé lékárně. Pořiďte si ideálně takový, který obsahuje výtažek z heřmánku, jenž má dezinfekční a zároveň zklidňující a hojivé účinky. Kromě pravidelného promazávání se doporučují i speciální obklady z dubové kůry a koupele ve velmi světlém roztoku hypermanganu.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...