Trápí vás průjem?

Koho by napadlo, že luční jetel, který milují hlavně čmeláci, může mít pro naše zdraví nějaký zásadnější význam, že? A přesto ho má – výborně si poradí s nepříjemným průjmem, ale pomůže také při břišních kolikách!

Jedná se o velmi mírný prostředek, který nemá žádné vedlejší účinky, a tudíž není jeho užívání nijak zvlášť omezené. Zevně se dokonce využívá jako dezinfekce pokožky při ekzémech a akné.

Také vás může zajímat ...

Léčí hlavně květy

Je třeba říci, že léčivá je celá nadzemní část jetele, nejvíce však květy. Proto se většinou sbírají jen růžové, vzácně pak i bílé hlavičky. Během léta na něj narazíte prakticky kdekoli. Nebojte se spolu s květy utrhnout i pár lístků, nic tím nezkazíte, naopak. Jetel je nutné sušit ve stínu venku nebo v dobře větrané místnosti.

Sušený si musí zachovat svou původní barvu, hnědé hlavičky raději vyhoďte.

Skladujte jej v uzavřené nádobě v tmavé místnosti.

Čaj je velmi chutný

Odvar z lučního jetele řada lidí popíjí nejen pro jeho účinky, ale také pro jeho lahodnou chuť. Nicméně pomáhá při střevních potížích, především pak při průjmech.
Stačí jen dvě čajové lžičky sušených květů přelité čtvrtlitrem vařící vody a po 10 minutách louhování můžete popíjet.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...