Můj čas na kafíčko

Trápí vás zplihlé vlasy? Poradíme vám, co používat a čeho se vyvarovat

Pokud si vlasy myjete moc často, neustále je fénujete, nešetrně žehlíte, nebo často barvíte, tak tohle všechno může vlasy poškodit. Budou pak vypadat suché, nezdravé a úplně ztratí objem. Co dělat, aby se vám to nestalo a vaše vlasy vypadaly zdravé, krásné a pevné?

Příčin, proč vaše vlasy ztrácejí objem, pružnost a lesk může být spousta. Někdy je to vina dlouhodobého stresu, špatné životosprávy, nebo i hormonální změny. Ve valné většině případů za to ovšem může hlavně to, jak se o své vlasy staráte. Negativně se na nich podepíše také časté fénování příliš horkým vzduchem, žehlení či kulmování. Popřemýšlejte tedy o tom, jaké vlasové přípravky vlastně používáte. Naštěstí pro vás máme pár tipů, které vám pomohou tohle všechno napravit.

Na co si dát velký pozor?

Vlasy byste neměla mít zbytečně často. Při mytí používejte spíše vlažnou než horkou vodu a co se týče vlasových přípravků, tak si pořiďte ty kvalitní a zároveň šetrné. Pokud to jen jde, omezte fénování, žehlení a kulmování. Jestliže se bez toho neobejdete, tak před jejich použitím ošetřete vlasy speciálním přípravkem, který vaše vlasy ochrání před horkým vzduchem. Dále se zbavte všech kartáčů a hřebenů s kovovými nebo ostrými plastovými zuby.

Raději investujte do těch s přírodními štětinami nebo z přírodních materiálů, které jsou k vlasům i pokožce hlavy mnohem šetrnější, masírují ji a prokrvují. Nakonec nezapomeňte na to, že vlasy byste neměla vystavovat slunci a ani mrazu. Vždy proto použijte speciální přípravek pro jejich ochranu. Když se jdete opalovat, vezměte si klobouk a před pobytem v sauně ošetřete vlasy přípravky, které je ochrání před vysokou teplotou. V zimě zase raději vlasy noste pod čepicí.

Zázračná příroda

S hydratací vlasů vám pomohou bylinky i běžně dostupné suroviny jako jsou olej, vejce, med apod. Ovšem můžete klidně sáhnout i po volně prodejné vlasové kosmetice. Kvalitní firmy používají ve svých recepturách rostlinné extrakty, přírodní oleje a další rostlinné látky, a využívají tak jejich léty prověřené schopnosti vlas vyživit a hydratovat. Na suché a lámavé vlasy skvěle funguje například světlice se sójovým a kokosovým olejem, která dodává vlasům jemnost a péči bez zatížení. Koriandr a pelargonie zase pomáhají pečovat o vlasy bez lesku, lámavé nebo barvené. Nejenže jsou přírodní látky k vlasům šetrnější, ale navíc přípravkům dodávají i krásnou vůni.

Krok za krokem k vytouženému účesu

Když jsou vlasy suché a bez lesku, nutně potřebují hydrataci. Náchylnější jsou pak vlasy mírně vlnité až kudrnaté. Hydratovat byste je měla při každém mytí. Myjte je vždy dvakrát, protože až druhé mytí je hloubkové. Poté naneste masku, kterou nechte působit 5–10 minut a důkladně opláchněte. Posledním krokem je použití kondicionéru, který vlas hezky uzavře. Pokud ho nechcete už oplachovat, zvolte variantu ve spreji. V případě hodně dehydratovaných vlasů použijte na konečnou úpravu hydratační balzám, který se vetře do vlhkých vlasů a už neoplachujte.

Kondicionér dávejte jen na konečky

Nevyspaly jste se zrovna nejlépe? Nejvíce to prozradí právě vaše vlasy. Použijte proto do suchých konců uhlazující krémy nebo bezoplachové kondicionéry. Dodají vám hydrataci a lesk a ještě vám vlasy půjdou lépe rozčesat. Zacuchané uzlíky začněte rozmotávat u konečků a hřebenem postupujte směrem nahoru k hlavě.

Staňte se členem Premium sekce
(pokud nemáte členství)
(pokud již členství máte)
Štítky:

Nejčtenější články
za poslední
24 hodin    3 dny    týden