Třešňové pokušení: chutná i léčí!

Jsou křupavé, svůdně červené, dobré a zdravé. Obsahují velké množství jódu, proto jsou zvlášť vhodné pro nemocné se štítnou žlázou a bolestmi páteře.

Třešně mají mnoho vápníku pro kosti a zuby, železa pro krvetvorbu a draslíku, který podporuje vylučování vody z těla. Jsou ideálním ovocem proti zánětům, parodontóze a artritidě. Dokážou snížit krevní tlak, pomáhají při zácpě, snižují váhu. Třešně na sebe umí vázat škodliviny, které se pak vyloučí a očisti organizmus. Jíst by je měly především ženy, protože trpí častěji nedostatkem železa.

Třešně také obsahují přírodní barviva, která mají příznivý vliv na naše oči.

Kombinace karotenu, vitaminů B a C v třešních je ideální prostředek k získání štíhlé postavy a hebké pleti.

Také vás může zajímat ...

Třešně pomáhají také při cukrovce.

Chrání cévy a srdce před poškozením, ale také buňky před rakovinným bujením. Ani pecky nevyhazujte! Usušte si hrst třešňových pecek a zašijte do plátěného pytlíku. Dejte sáček do mikrovlnky a získáte jemný zdroj tepla. Třešňový polštářek pomůže při bolestech svalů, kloubů, únavě, revmatických obtížích, při nadýmání, křečích.

Višně jsou elixír pro krásu Udržují krásu naší pokožky a urychlují proces hojení. Také léčí záněty, nespavost a snižují příznaky menopauzy. Jsou i účinnou prevencí proti rakovině, především proti rakovině tlustého střeva. Čerstvé višně jsou velmi důležité pro lidi, kteří chtějí zhubnout. Pouhá hrst čerstvých višní vám pomůže odstranit pocit únavy.

Vynikající je i višňový čaj, který pomáhá při odplavování kamenů z močových cest, bojuje proti celulitidě a onemocnění ledvin..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...