Třetí manželství Nadi Urbánkové ztroskotalo na velkých finančních potížích!

„Pochopila jsem, že jsem byla vybraná, abych jako známá tvář v Česku otvírala dveře.“

Třikrát se zpěvačka Naďa Urbánková (77) vdala a třikrát to nedopadlo dobře. Nebyl to ale jediný problém, se kterým se musela poprat. Vážné zdravotní problémy jí ohrožují dodnes.

Své kořeny má Naďa Urbánková podobné jako jiná známá česká osobnost, Halina Pawlowská (61). Také její otec totiž pocházel ze Zakarpatské Ukrajiny, dokonce z vedlejší vesnice! V Československu pracoval jako dělník. Naďa měla v rodném listu napsáno příjmení Balabánová. Urbánkovou se stala díky prvnímu manželství.

A protože se pod tímhle jménem proslavila, nechala si ho už napořád.

Z nemocnice do divadla

Také vás může zajímat ...

Možná to nevíte, ale Nadina cesta k úspěchům u mikrofonu a na gramofonových deskách nebyla přímočará. Žádná konzervatoř nebo jiná umělecká škola. V osmé třídě se rozhodla jít na zdravotnickou školu a tu úspěšně absolvovala. V roce 1957 se stala diplomovanou zdravotní sestrou a tuhle záslužnou činnost skutečně vykonávala. Sestřiček si váží dodnes.

„Zaměstnání zdravotní sestry vnímám jako poslání. Z vlastní zkušenosti vím, že vlídné slovo sestry je často účinnější než antibiotika a transfuze,“ prohlásila. Souběžně s tím ji to ale táhlo k herectví. V pardubickém divadle se jí podařilo uchytit se jako elévka. Toto rozhodnutí se ukázalo být osudovým i pro její soukromý život. Jedním z herců tam byl totiž i Karel Urbánek (86).

Ačkoliv mladou Naďu před ním ostatní herečky varovaly, kouzlu pověstného svůdníka podlehla.

Společně s ním pak vyrazila dobýt i Prahu.

Za své brýle se nestyděla!
Za své brýle se nestyděla!

Tragédie je rozdělila

V Praze to Naďa neměla jednoduché. V knize vzpomínek uvedla: „Tehdy jsme ale ještě nebyli manželé. Bydleli jsme na Pankráci v bytě s jeho maminkou. Byla na mě dost nepříjemná, protože měla o své budoucí snaše jinou představu. Nelíbilo se jí, že si její syn vybral nějakou chudou venkovskou holku.

Ale protože jsem byla pracovitá, uklízela jsem, vařila, dělala jsem v té rodině skoro takovou služku, tak mě tak nějak snesla.“ Když přišla do jiného stavu, Karel si ji vzal, i přes nelibost své matky. O miminko ale bohužel zpěvačka přišla. Při loučení s manželem na autobusovém nádraží pocítila bolest v břiše. Do porodnice se ale shodou okolností dostala až ráno.

„Po velké vizitě mi doktor sdělil: Vaše miminko je bohužel mrtvé. Byla jsem bez sebe žalem, ale to ještě nebyl konec.

S omluvami mi doktor vysvětlil, že dítě stejně musím porodit!“ Naďa tak prožívala v životě už druhé kruté trauma: to první zažila jako malá dívka, když ji znásilnil vlastní otec!

Po osmi letech přišel šok!

Zoufalství nad tím, jak těhotenství dopadlo, nakonec manželský pár rozdělilo. Karel hledal útěchu v alkoholu, Naďa v práci. Začala zpívat v Armádním uměleckém souboru a Státním souboru písní a tanců. „Teprve práce mě přivedla na jiné myšlenky. S Karlem jsme se ale odcizili a rozvedli se,“ objasnila příčinu krachu prvního manželství. Začalo se jí ale dařit v kariéře hudební hvězdy.

Dostala se do slavného Semaforu. Jednomu ze zakladatelů divadla, Jiřímu Suchému (85) vděčí za to, že vyřešila problém, jak skloubit vystupování na pódiu a problémy se zrakem. Doporučil jí, ať z brýlí udělá svoji přednost – a jak je nám všem už léta známo, měl pravdu! Naďu bylo stále více vidět i slyšet, její písničky se stávaly známými a objevovala se i ve filmech.

Co lepšího si mohla přát? Snad ještě nějakou lásku, která by jí utišila smutek v srdci. A opravdu se zamilovala – bohužel jí to ale štěstí nepřineslo. Velmi toužila spojit svůj život napořád s pohledným hercem Josefem Abrhámem (77). Jejich vztah trval osm let. Partner dal ale ve finále přednost mladší Libuši Šafránkové (63) a zlomil tak Nadě srdce.

O tomto utajovaném vztahu muže, se kterým chtěla mít dítě, se navíc dozvěděla až mezi posledními!

V Semaforu zažívala Naďa zlaté časy!
V Semaforu zažívala Naďa zlaté časy!

Švýcarsko jí věštila Růžičková!

Zničená Naďa zvolila opět léčbu prací. Odjela za oceán, koncertovat do USA, společně s Country Beatem Jiřího Brabce. Jedním z účastníků turné byl i profesor angličtiny a textař Jan Nemejovský (72), který se ujal role tlumočníka. Právě on se stal druhým manželem pětinásobné Zlaté slavice. „Znali jsme se teprve tři týdny,“ přiznala Naďa, že se jednalo víceméně o svatbu natruc.

„V Americe mi připadalo všechno bláznivé a neskutečné, měla jsem chuť vyvést šílenou věc.“ Svatbu měli na velvyslanectví ve Washingtonu. Naďa měla s Janem dceru Lindu. Ta se stala známou herečkou, zpěvačkou a módní návrhářkou, vystupující pod jménem Jana Fabiánová (37) a usadila se v Los Angeles. Také další osudový vztah ale po osmi letech skončil.

Po listopadu 1989 přišlo ještě třetí manželství. Bohužel to nebylo do třetice všeho dobrého, i když to tak ze začátku vypadalo. Naďa tehdy jela se skupinou Fešáci a bavičem Petrem Novotným (69) do Švýcarska. Její kamarádka, herečka Helena Růžičková (+67) jí prý věštila, že právě tam na ni čeká muž, který ji chce. Byla to nakonec pravda.

Dnes ale Naďa může dodat: bohužel.

Dcera se narodila jako Linda, ale dnes je to Jana.
Dcera se narodila jako Linda, ale dnes je to Jana.

Kvůli němu prý i onemocněla!

Doktor Josef Havlík (85) emigroval do alpské země v roce 1968. Když se s ním Naďa seznámila, zeptala se ho, jestli nepotřebuje zdravotní sestru. Nemyslela to tehdy samozřejmě vážně, brzy se ale ukázalo, že vážně to myslel pan doktor. Po nějaké době se kvůli němu Naďa vzdala své kariéry a začala s ním žít ve Švýcarsku. Vzali se.

Zpěvačka odpočívala po velmi rušných letech, naplněných koncerty a zpíváním. To se jí nejprve zamlouvalo. Manželský pár se pak vrátil do České republiky. V Protivíně provozovali sanatorium a ordinaci, všechno ale skončilo finanční katastrofou, vzájemným obviňováním a rozvodem. Naďa manžela obvinila i z fyzického násilí.

Tvrdila, že může i za rakovinu, kterou u ní později lékaři zjistili: kdyby prý nebylo stresu, který kvůli Havlíkovi prožívala, nemoc by se nerozvinula. V současné době má slavná hvězda 70. let alespoň nějaký důvod k radosti: nedávno proběhly spekulace, že rakovina, kterou porazila, se jí vrátila. To se naštěstí ukázalo jako falešný poplach.

Klidné a bezstarostné stáří by si tato velká osobnost určitě zasloužila!

Rakovinu Naďa porazila!
Rakovinu Naďa porazila!

Nařkli jí, že zabila dítě!

Jednou z fám za minulého režimu byla i „zaručená“ zpráva, že populární zpěvačka Naďa Urbánková nešťastnou náhodou usmrtila svoji dceru. Mělo se stát kvůli nepozornosti, když couvala autem. Lidé tomu opravdu věřili a hrozilo, že se proti Nadě bezdůvodně obrátí jejich hněv. Přišli jí dokonce domů kontrolovat příslušníci Veřejné bezpečnosti.Nepomohlo ani to, že jim Lindu ukázala.

Ptali se jí, kde má druhé dítě.

Ona pobočka, ze které policisté pocházeli, pak krátce nato vyhořela – s tím ale zpěvačka neměla nic společného.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...