Trhaný chléb s čabajkovým salámem

Tradiční uzenářská značka Schneider představila vánoční překvapení, které potěší každého milovníka fermentovaných salámů – metr dlouhý originální maďarský čabajkový salám prémiové řady Selection. Na 100 gramů výrobku bylo použito 120 gramů pečlivě vybraného masa, přičemž metrový salám (299 Kč) je jemně vyuzený na bukovém dřevě a je bezlepkový. Jak jej ale využít v kuchyni?

Co třeba integrovat jej do trhaného chleba.

Také vás může zajímat ...

Těsto:
60 ml teplé vody
4 lžíce másla
80 ml mléka
2 vajíčka
1 balení sušeného droždí
400 g hladké mouky
1 lžíce cukru
½ lžičky soli

Náplň:
Kečup anebo domácí rajčatová omáčka
75 g Čabajkového metrového salámu Schneider Selection
150 g strouhaného eidamu

Postup:
Jako první si připravíme těsto, které potřebuje 90 minut kynout. Do misky si vložíme 3/4 mouky, cukr, droždí, sůl. Na sporák si dáme zahřívat máslo a mléko. Když je celé máslo rozpuštěné, přilejeme vlažnou vodu a promícháme. Vlažnou směs přimícháme k mouce a těsto dáme hníst do kuchyňského robotu.

Postupně přidáváme vajíčka. Když je potřeba přidáváme postupně zbytek mouky. Množství potřebné mouky závisí na velikosti vajíček. Těsto necháme hníst cca 10 minut, dokud se neodlepuje od stěn misky. Na pomoučené desce z něho vypracujeme bochník a necháme kynout v misce přikryté utěrkou cca 60–90 minut.

Nakynuté těsto si rozválíme na obdélník. Natřeme kečupem anebo domácí rajčatovou omáčkou, kterou si vyrobíme smícháním rajčatového pyré, koření, česneku a soli. Rozložíme salám a posypeme sýrem. Těsto přeřežeme podélně na pásy s výškou cca 10 cm.

Metrový čabajkový salám Schneider Selection

Poklademe je na sebe do výšky a následně rozřežeme na čtverečky. Ty vložíme na stojato do malé formy na chleba. Přikryjeme utěrkou a necháme kynout ještě cca 30 minut. Troubu si předehřejeme na 180 stupňů a pečeme cca 40 minut do zlata. Podáváme se salátem. .

Časopis, který by vás mohl zajímat

Moje sladké tajemství

Moje sladké tajemství je jedinečný časopis pro ženy, které se zajímají o aktuální dění v českém showbyznysu. Přináší strhující a poutavé novinky i zprávy ze života slavných osobností a odhaluje jejich skrytá tajemství. Je určený pro čtenářky hledající nápadité a zároveň oddechové čtení, u kterého si chtějí odpočinout od svých každodenních starostí. Velkou předností časopisu je důraz na obrazovou stránku a stručnost pikantních článků, které jdou doslova na dřeň příběhu.

Komentáře

...