Tři bylinky pro lepší trávení

V létě nejsou potíže s trávením nijak výjimečné a je to celkem pochopitelné. Když dojde na průjem a křeče v břiše, je lepší vyhledat lékaře. Ale když jde jenom o pokažený žaludek, můžete se spolehnout i na bylinky.

Mateřídouška

Také vás může zajímat ...

Dokáže si poradit s celou řadou trávicích obtíží, od nadýmání, přes bolest žaludku až po průjem a pocity plnosti. Při potížích přelijte dvě lžíce sušené natě s květem 250 ml vroucí vody a nechte 15 minut zakryté louhovat. Po přecezení pijte čaj teplý, třikrát denně. Při plynatosti a bolestech břicha pomáhá také jemná masáž břicha mateřídouškovým olejem.

Stačí přidat dvě až tři kapky do dvou lžic mandlového nebo jojobového oleje a směs použít k masáži.

Máta

Pomáhá při těžkém žaludku z přejedení, plynatosti a pomalém trávení. Mátový čaj, který běžně zakoupíte i v obchodech s potravinami, je dobré popíjet i preventivně, po konzumaci těžších jídel. Přináší úlevu i při nevolnosti z dopravních prostředků. Pozor ale, máta je hodně výrazná a u citlivých jedinců dokáže obtíže zhoršit nebo je i vyvolat.

Bazalka

Stimuluje činnost žaludku a střev, pomáhá žlučníku i játrům. V létě můžeme bazalku nejenom přidávat do salátů, ale dát si i ji na chleba nebo s ní posypat těstoviny. Kromě jiného bazalka zrychluje metabolismus, takže je vítanou součástí dietních receptů. V případě zažívacích problémů si připravte čaj přelitím dvou lžic sušené bylinky 200 ml vroucí vody.

Po 15 minutách a po přecezení se může čaj pít.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...