Tři roky po svatbě přišel pro Michaela J. Foxe krutý šok!

První příznaky nemoci nepovažovali za nic vážného.

Láska bývalé hollywoodské hvězdy Michaela J.Foxe (55) a jeho ženy Tracy Pollan (56) začala jako v pohádce. Brzy se ale změnila ve společný boj proti hrozné nemoci!

Pouhých 164 cm vysoký Michael J. Fox vždycky vypadal o hodně mladší, než ve skutečnosti byl. Toužil stát se hokejistou, ale se svojí drobnou postavou by v tomhle sportu neuspěl. Megahvězdou 80. let se stal díky filmové trilogii Návrat do budoucnosti. O tuhle svoji nejslavnější roli přitom málem přišel. V té době už byl populární jako jeden z hrdinů seriálu Rodinná pouta.

Také vás může zajímat ...

Když se ozvali filmaři s nabídkou role kluka Martyho, cestujícího časem, tvůrci seriálu mu to zamlčeli. Nabídka se naštěstí opakovala a tentokrát ji dostal přímo Michael, který se nestačil divit.

A cesta ke slávě se mohla rozjet!

S jejím klukem by se určitě nepral!

Svoji budoucí ženu poznal Michael právě během natáčení Rodinných pout, kde Tracy Pollan rovněž hrála. Co se vztahů týkalo, oba měli velké vzory ve svých rodičích, kteří bok po boku zvládali i těžké časy. Mladí herci netušili, jak se jim to bude brzy hodit i v jejich manželství. Nejprve to ale na vztah rozhodně nevypadalo. Tracy nikoho nehledala, protože byla zadaná.

Michael zpětně prohlásil: „Já jsem jí taky nechtěl balit, protože kluk, se kterým chodila, byl o hodně větší než já.“ Oba se díky seriálu dobře znali a Tracy oceňovala Michaelův smysl pro humor. Pravdou bylo ale i to, že mladý herec už byl v té době hodně rozmařilý a užíval si života. Měl ve své sbírce spoustu drahých aut a choval se trochu jako blázen.

S Tracy se setkal znovu po roce na konkurzu do dalšího filmu. To už byla volná.

Šli spolu na oběd, potom strávili ve dvou prázdniny a v červenci 1988 se vzali.

Měl nakročeno k hvězdné kariéře.
Měl nakročeno k hvězdné kariéře.

Krutá diagnóza vše změnila

Tři roky po svatbě, při natáčení filmu Doktor Hollywood, Michael zjistil, že se mu nekontrolovatelně třesou prsty. Doktoři bohužel zjistili, že herec trpí Parkinsonovou chorobou. Později se ukázala zvláštní věc: tuto nepříjemnou nemoc dostali i další tři jeho kolegové, kteří s ním v 70. letech natáčeli seriál Leo a já.

Zřejmě se všichni dostali do kontaktu s nějakou látkou, která onemocnění způsobila. V Michaelově kariéře tím nastal zlom. Sice dál hrál a stal se dokonce i hvězdou seriálu Všichni starostovi muži, ale jeho nemoc ho omezovala. Sám ji popisoval jako když mozek promlouvá k tělu mobilním telefonem v tunelu – ztrácí se signál.

O tom, co s ním je, řekl Michael své ženě hned poté, co přišel od doktora. Do té doby nepovažovali jeho občasné potíže za nic vážného a většinou to byl herec, který partnerku uklidňoval, když přišla s podezřením na nějakou svoji nemoc. Po kruté diagnóze prožili několik dní v naprostém šoku. Nepodlehli ale ranám osudu.

I když se Michaelův stav průběžně zhoršuje, mají spolu čtyři děti a po téměř 30letém manželství je jisté, že spolu zůstanou napořád.

Jaký je život s Parkinsonem?

Svoji nemoc veřejně odtajnil Michael teprve v roce 1998, kdy už nebylo možné ji dále skrývat. V knize, kterou napsal o svém životě, ji popisoval jako neustálou proměnu z uvolněného stavu a jasnou myslí do vypnutého stavu, kdy nemá tělo pod kontrolou. V těch nejhorších chvílích není schopen udržet rovnováhu a psaní nebo mluvení je pro něho velmi obtížné, často přímo nemožné!

Stane se to i několikrát za den.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj čas na kafíčko

Ve čtvrtek vycházející Můj čas na kafíčko odhaluje strhující životní story slavných hvězd, jejich lásky, prohry, vítězství, spalující vášně, bolestné rozchody, i usmíření a osudové vzestupy i pády těch největších českých i světových legend. To vše a mnohem více najdete v časopise Můj čas na kafíčko.

Komentáře

...