Triky na oteklé nohy v teplém počasí

V horkém počasí začnou otékat nohy i mnoha zdravým lidem. Pocity „těžkých nohou“ jsou stále urputnější, bolestivost a otok znepříjemňují den a místo toho, abyste si teplé dny užívali, trpíte.

I když je většina lidí přesvědčená o opaku, nejsou oteklé nohy ani zdaleka problémem pouze starších nebo obézních lidí. Nepříjemně otéct nohy mohou komukoliv. Zvláště rizikové je dlouhé cestování v autobuse. Nateklým nohám ale můžete ulevit. Jak? Zkuste některé „babské rady“, které jsou léty prověřené a zaručeně fungují.

Babské rady na těžké nohy

Nohám uleví zvýšená poloha a pravidelné kroužení chodidly a pohybování s prsty u nohou. Dávejte si nohy na stůl, už tím pro ně uděláte maximum.

Také vás může zajímat ...

V práci se při přestávkách snažte co chvíli projít, zkuste střídat chůzi na špičkách a patách.

Dodržujte pitný režim. Zejména v horkých dnech potřebuje tělo dostatečný přísun tekutin.

Pokud možno se vyhýbejte kouření a alkoholu.

Úžasné účinky bude mít i masáž chodidel, která uvolní a rozproudí lymfatický systém.

Recepty na oteklé nohy

Na oteklé nohy krásně zabírá mazání z kostivalu. Kostival omyjte, oškrábejte a nakrájejte na kolečka. Vložte do sklenice, zalijte francovkou a uzavřete. Tři týdny nechte odstát nejlépe na okně. Tekutinu poté slijte a máte ideální mazání nejen na oteklé nohy, ale i na bolavé ruce, klouby nebo záda. Zkuste francovku a čočku Uvařte čočku. Poté slijte vodu do nějaké nádoby a pravidelně ji pijte.

Nohy vám nebudou tak rychle otékat. Unavené a oteklé nohy osvěží masáž francovkou nebo koupel ve vodě s citronovou šťávou. K úlevě oteklým nohám můžete použít také vodu, ve které jste předtím vařili brambory. Nohy se prokrví a otok opadne. Na oteklé nohy pomáhají také sprchy, a to střídavě teplou a studenou vodou. Střídání teploty nohy krásně prokrví a uleví jim od bolesti.

Bojovat proti oteklým nohám můžete i s použitím bylinek.

Pomáhá odvar z třezalky, slivoně, kořene pampelišky nebo petržele.

Jak se oteklým nohou vyhnout?

Pozor na sedavý způsob života, ten vám přinese velkou dispozici k častému otékání nohou – a to nejen v době veder a během velké fyzické zátěže. Dbejte na pravidelnou chůzi. Tento problém se může stát chronickým nebo velmi častým také ve chvíli, kdy trpíte vysokým krevním tlakem. Podpořit nebo dokonce vyvolat tyto potíže může nezdravá strava.

Dobrou prevencí je strava s nízkým obsahem soli, pití nejméně 2 litrů vody denně, dále masáž nohou, ranní a večerní chůze nebo cvičení. Vhodný je sed s nohami opřenými na nízké stoličce nebo držení nohou několik minut denně ve svislé poloze.. Pozor také špatnou obuv.

Otoky objevující se na nohou jsou spojené s hromaděním tekutiny v mezibuněčných prostorech a mohou být spojeny s mnoha nebezpečnými nemocemi.

Pokud trvají dlouho nebo přicházejí často, je třeba se obrátit na lékaře..

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...