Triky pro hebké paty po celé léto

Ačkoli někoho trápí suché a popraskané paty po celý rok, s příchodem prvních slunečních paprsků se toto téma stává o něco citlivějším. Ptáte se, jak docílit hladkých nohou a zbavit se strachu z otevřených bot? Poradíme vám!

Je jedna žena raději přetrpí horké léto v uzavřených botách než by musela čelit kritice kvůli suchým a rozpraskaným patám. Přitom je to naprosto zbytečné a v některých případech dokonce i velice nezdravé. Popraskané paty nejsou jen estetickým problémem, jak by se mohlo na první pohled zdát. Praskliny bývají totiž značně nepříjemné a v některých případech i dost bolestivé.

Také vás může zajímat ...

Nenechte proto dojít své trápení tak daleko a s péčí o nohy začněte co nejdříve. Věřte nebo ne, není třeba hned pospíchat do drogerie a nechat tam celou výplatu za nejrůznější změkčující krémy a balzámy.

To nejlepší pro své paty totiž máte většinou doma, stačí jen vědět, jak to správně použít.

Vezměte si na pomoc olej

Nejlepším a zároveň nejvoňavějším je kokosový olej, o němž se traduje, že je doslova všemocný a dá se použít téměř na cokoli. Pro ztvrdlou kůži na patách je to hotový zázrak. Až si dáte večer koupel, ošetřete nohy pemzou a před tím než si půjdete lehnout, namažte chodidla kokosovým olejem. Pak si můžete nasadit ponožky nebo si nohy obalit potravinovou fólií, čímž účinek oleje ještě znásobíte.

Nečekejte zázraky, nicméně už ráno ucítíme značný rozdíl. Pokud chcete mít nohy opravdu hedvábně hebké, musí proceduru opakovat častěji. Klíčem k úspěchu je totiž pravidelnost.

Nemáte-li doma kokosový olej, můžete použít klidně olivový nebo vůbec nejlevnější variantu – sádlo.

Očisťující lázeň se sodou

Asi jen málokdo by řekl, že jedlá soda, kterou má v kuchyni snad každá hospodyňka, dokáže s nepěknými patami takové divy. Soda totiž zbaví kůži odumřelých buněk a působí antibakteriálně. Chcete-li vyzkoušet účinky jedné sody, pak si připravte lavor s teplou vodou a nasypejte do ní tři polévkové lžíce jedné sody.

Chodidla nechte v lázni namočená zhruba 20 minut, poté je ošetřete pemzou a namažte.

Použít můžete výše uvedený olej nebo klasickou vazelínu, kterou pořídíte za pár korun v každé lékárně či drogerii.

Vezměte si na pomoc citron

Pokud v oblasti kosmetiky ráda experimentujete, můžete vyzkoušet kombinaci citronové šťávy, glycerinu, růžové vody a soli. Glycerin zakoupíte v lékárně nebo on-line obchodech. Jeho největší předností je, že kůži na patách změkčí, růžová voda má hojivé účinky a šťáva z citrusů působí antibakteriálně. Dohromady tyto ingredience tvoří silného bojovníka proti nepěkným chodidlům.

Postup je jednoduchý, stačí jen do lavoru s teplou vodou nalít půl hrnku citronové šťávy, polévkovou lžíci soli, dvě lžičky růžové vody a dvě polévkové lžíce glycerinu.

Lázeň nechte na nohy působit 15 až 20 minut, poté opláchněte.

.

Časopis, který by vás mohl zajímat

Můj kousek štěstí

Každé pondělí se můžete potěšit novým vydáním časopisu MŮJ KOUSEK ŠTĚSTÍ. Najdete v něm aktuální zprávy ze společnosti, přitažlivé příběhy známých českých osobností, dechberoucí zážitky ze života čtenářů, spousty výherních křížovek a samozřejmě nechybí ani různé rady pro zdraví, krásu, zajímavé recepty a tipy pro volný čas.

Komentáře

...